لوگونشان
لوگو انتزاعی

لوگو انتزاعی چیست و چه کاربردی در بیزینس دارد

جدول محتوا

لوگو ها یکی از اجزای اصلی کسب کار ها میباشند با این که انواع لوگو از خط و خطوط بسیار ساده ای تشکیل شده اند اما ماهیت آن ها بسیار سخت و پیچیده است، اگر صاحبان کسب و کار قادر به طراحی درست و اصولی لوگو ها نباشند قطعا در آینده شغلی خود نمیتوانند به خوبی رشد کنند.

برای همین موضوع است که سبک های مختلفی از خدمات طراحی لوگو وجود دارد تا طراح لوگو حرفه ای بتواند با توجه به هویت و مدل کسب و کار بهترین نوع از لوگو را انتخاب کند به طراحی آن بپردازد.

در این مقاله لوگو نشان به بررسی لوگو انتزاعی میپردازد و به ویژگی ها و کاربرد های لوگو انتزاعی اشاره میکند با ما همراه باشید.

لوگو انتزاعی چیست؟

لوگو انتزاعی یکی از مشهور ترین و پرطرافدار ترین از انواع لوگو است این محبوبیت لوگو های انتزاعی به این سبب است که با خطوط ساده و ترکیب خطوط با رنگ ها درصد تعامل مخاطب با برند شما را به شدت افزایش میدهد.

همان طور که میدانید شما با یک انتخاب درست و شروع سفارش طراحی لوگو میتوانید احساسات مخاطبان را برانگیخته کنید و پیام و هویت برند را به مخاطبین القاء کنید.

ویژگی های لوگو انتزاعی

لوگو انتزاعی ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را از سایر لوگو های دیگر متمایز میکند در این بخش مهم ترین ویژگی های لوگو انتزاعی را بررسی میکنیم.

ماندگاری لوگو انتزاعی

یکی از مهم ترین اهداف کسب و کار ها این است که جایگاهی درون ذهن مخاطبین خود ایجاد کنند که لوگو های انتزاعی به خوبی از پس این کار بر می آیند. این نوع لوگو ها با بهره‌گیری از خطوط بسیار ساده و ترکیب با رنگ ها احساسات مخاطبین را برانگیخته میکند و به خوبی در ذهن مخاطب جای خودش را پیدا میکند.

برانگیختن و کنجکاوی

کنجکاوی یکی از اولین احساسات بشری است. درواقع بشر با دنبال کردن حس کنجکاوری خود و سرک کشیدن به موضوعات مختلف موفق شده است کشفیات و اختراعات بسیاری را به دنیا عرضه کند.

خلاقیت در لوگو انتزاعی

یکی دیگر از ویژگی های لوگو انتزاعی خلاقیت  است، به طور کلی برای طراحی لوگو انتزاعی هیچ دستورالعمل خاصی وجود ندارد و همین موضوع طراحی این نوع لوگو را پیچیده کرده است.

طراحان برای طراحی این نوع لوگو ها باید تمام خلاقیت خود را به کار بگیرند تا بتوانند یک لوگو منحصر به فرد و کارآمد طراحی کنند.

 

لوگو اتزاعی چیست

لوگو انتزاعی در کجا به کار میرود

لوگو انتزاعی معمولا برای برند هایی به کار میرود که می‌خواهند با ایده‌های جدید و خاص‌، بازار کالا یا خدمات مرتبط با حوزه‌ی فعالیت خود را متحول نمایند، از لوگو انتزاعی استفاده می‌کنند. 

بنابراین اگر برند شما نیز دارای چنین ویژگی‌ها و اهدافی است و می‌تواند بهتر از سایر رقبا ظاهر شود، بهتر است که برای نمایش برندتان از لوگو انتزاعی استفاده کنید. طراحی این مدل از لوگوها هزینه‌بر است، اما باور کنید که نتیجه‌ی نهایی، ارزش صرف این هزینه را خواهد داشت.

مراحل طراحی لوگو انتزاعی

برای داشتن یک لوگو انتزاعی منحصر به فرد لازم است که مراحلی که در پایین به آن اشاره میکنیم را رعایت کنید

طرح ساده انتخاب کنید :یکی از ویژگی های لوگو انتزاعی سادگی لوگو است پس برای لوگو های انتزاعی طرح های ساده انتخاب کنید تا بیشتر بتوانید با مخاطب ارتباط بگیرید.

طرحی ایجاد کنید که ارزش به خاطر سپردن داشته باشد : لوگو های انتزاعی خصیصه‌ای دارند که باعث می‌شوند همیشه به خاطر سپرده شوند و در بین رقبا متمایز باشند. بنابراین شما باید در هنگام طراحی لوگوی خود این ویژگی را مد نظر قرار دهید و طرحی را اجرا کنید که نسبت به سایر رقبا از برجسته‌تر و به یاد ماندنی‌تر باشد.

تحقیق کنید : آرم‌های انتزاعی خصیصه‌ای دارند که باعث می‌شوند همیشه به خاطر سپرده شوند و در بین رقبا متمایز باشند. بنابراین شما باید در هنگام طراحی لوگوی خود این ویژگی را مد نظر قرار دهید و طرحی را اجرا کنید که نسبت به سایر رقبا از برجسته‌تر و به یاد ماندنی‌تر باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید