لوگونشان
اولین لوگو نیوبالانس

بررسی و تحلیل لوگو نیوبالانس

جدول محتوا

نیوبالانس یکی از پرطرفدارترین برند های تولید پوشاک و کفش ورزشی است که بیش از 100 سال تجربه در این حوضه دارد. لوگو نیوبالانس نیز لوگو بسیار جذاب و قابل تشخیص است که پس از گذشت سالیان از تاسیس این شرکت تولید کفش و پوشاک و با استفاده از حرف اول نام این شرکت، به دست طراح لوگو حرفه ای داده شد تا برای این شرکت یک لوگو بیاد ماندنی طراحی کند. تقریبا همه ورزشکاران و کسانی که از پوشاک ورزشی استفاده می کنند با این برندکاملا آشنا هستند و در هر موقعیتی لوگو جذاب نیو بالانس را تشخیص می دهند. حرف N موجود در محصولات نیوبالانس نشان دهنده نشان تجاری این شرکت می باشد که بجای لوگو نیوبالانس بر روی محصولات نیوبالانس درج می شود. پس حرف N لوگو نیوبالانس (NB) هویت بصری این شرکت خوش آوازه را در طول این سالها شکل داده است. در حال حاضر به عنوان یکی از خاص ترین و پرطرفدارترین لوگو های تجاری در سراسر دنیا شناخته می شود. در ادامه این مطلب در مورد تاریخچه برند نیوبالانس صحبت خواهیم کرد و لوگو نیوبالانس را مورد تحلیل و بررسی قرار خواهیم داد پس تا آخر این مقاله با لوگو نشان همراه باشید.

تاریخچه برند نیوبالانس

برند نیوبالانس در سال 1906 توسط یک مهاجر ایرلندی به نام ویلیام جی رایلی با نام new balance arch support company در شهر بوستون در ایالت ماساچوست آمریکا راه اندازی شد که البته این برند در اوایل شروع کار خود تولید لوازم جانبی کفش انجام می داد و از همان اول یک برند مستقل نبود. اولین محصولی که در میان خریداران نیو بالانس بسیار پرطرفدار و خاص بود زیره کفش بود که با استقبال بی سابقه ورزشکاران مواجه شد زیرا تعادل و راحتی را کاملا برای پاها در کتونی فراهم کرده بود و از ایجاد دردپا و کمر درد جلوگیری می کرد. جالب است بدانید که جی رایلی برای طراحی این زیره های خاص از پاهای جوجه ها و نحوه قرار دادن پاهایشان الگوبرداری کرد که در انتهای کار با این استقبال بی سابقه مواجه شد. شرکت نیوبالانس به طراحی و تولید کفی های طبی و محصولات مرتبط ادامه داد تا اینکه در سال 1960 اولین کتونی خود را با نام (ترکستر) روانه بازار کرد. این کتونی ورزشی دارای کفی موج دار بود که برای دویدن طراحی شده بود. این کتونی نیوبالانس در آن زمان مورد استقبال قرار گرفت از طرف بسیاری از تیم های ورزشی مورد استفاده قرار گرفت. روند تولید این کفش کتونی های باکیفیت به بدست این شرکت کوچک ادامه پیدا کرد تا اینکه در سال 1972 توسط شخصی به نام جیم دیویس شرکت خریداری شد. آقای دیویس در همان ابتدای شروع کار خود نام این شرکت را به نیوبالانس تغییر داد و یک فروشگاه اختصاصی برای فروش محصولات خود تاسیس کرد. این برند با گذشت زمان و طراحی کفش های ورزشی جدید و باکیفیت توسعه پیدا کرد و به این شرکت بزرگی که در حال حاضر آوازه اش به گوش می رسد، جهانی و معروف تبدیل شد.

طراحی لوگو نیوبالانس

لوگو نیوبالانس از دسته لوگو های ماندگار و خاص در صنعت طراحی و تولید کفش ورزشی است که محصولات آن توسط ورزشکاران برجسته و مطرح مورد استفاده قرار می گرفت. گرچه شرکت نیوبالانس در سال 1906 تاسیس شد اما طراحی لوگو این شرکت به سال 1972 بر کی گردد جایی که آقای جیم دیویس شرکت نیو بالانس را خریداری کرد. شرکت بزرگ و محبوب نیوبالانس در ابتدای شروع فعالیت جدی خود تا به امروز سه مرتبه لوگو خود را تغییر داده است البته در هر سه نسخه لوگو این شرکت تغییرات چندان بزرگی بوجود نیامده است. همین موضوع نیر سبب ماندگاری بیشتر هویت بصری شرکت نیوبالانس شد و آن را تبدیل به یک نماد تجاری منحصر بفرد کرد. در مفهوم لوگو نیوبالانس 2 عامل بزرگ (تعادل) و (هماهنگی) در نظر گرفته می شد که در عین سادگی بدرستی و دقیق ارزش ها و اهداف برند نیوبالانس را در یک نماد خاص به نمایش بگذارد. این لوگو حدود نیم قرن است که با ساختار اولیه خود را حفظ کرده است چون همه عناصر موجود در آن تعادل دارند، در واقع همه اجزای لوگو نیوبالانس مکمل یکدیگر به حساب می آید. نصف لوگو نیوبالانس که حالت اره ای دارند و نیمی دیگر از آن نیز ساده و یکپارچه است،که همه این اجزا در کنار هم این لوگو جذاب را به ما نشان می دهد. همان طور که در بخش قبلی گفتیم هماهمنگی و تعادل 2 عضو مهم در توانایی برند نیو بالانس جهت انطباق کامل لوگو نیوبالانس در صنعت مد است. این مورد می تواند یکی از دلایل مهم وابسته نبودن لوگو نیوبالانس به زمان باشد یهنی طراحی لوگو نیوبالانس طوری انجام شده که با گذشت زمان از مد نمی افتد. حالا که با مفهوم کلی لوگو نیوبالانس آشنا شده اید وقت آن است که هر 3 نسخه لوگو نیوبالانس را مورد بررسی قرار دهیم و به جزئیات این لوگو ها می پردازیم.

لوگو نیوبالانس 1972 – 2006

اولین لوگو نیوبالانس

اولین لوگو شرکت نیوبالانس پس از گذشت 66 سال بعد از تاسیس این برند و واگذاری آن به آقای جیم دیویس طراحی شد. اولین لوگوی نیوبالانس در نگاه اول ممکن است که بسیار شبیه به لوگو فعلی باشد اما دقیق تر که به آن نگاه کنید، حتما تفائت هایی را در آن پیدا خواهید کرد. این نشان بصری از ترکیب 2 حروف اولیه نام برند یعنی N و B و درج کامل نام آن پایین این نشان درج شده است.

طراح لوگو نیوبالانس پویایی را پایه و اساس کار خود قرار داد و برذای تحقق این کار نیز 12 علامت سرعت (خطوط موازی) را بر روی حرف N قرار داد و همچنین نوار های سیاه و سفید بهطور متناوب در کنار یکدیگر قرار گرفتند و بافتی شیک و زیبا مانند یک شکاف در لوگو ایجاد کردند. اما حرف بعدی یعنی  B به این شکل نیست و کاملا ساده و با پالت رنگی سیاه و سفید در کنار حرف  N قرار گرفته است. البته طراحی ساده حرف  B هوش طراح را می رساند زیرا با قرار دادن دو حرف طرحدار کنارهم لوگو نیوبالانس را بسیار شلوغ می کرد و برای مخاطبین شاید چندان جالب به نظر نمی رسید. دو حرف N و B به صورت بزرگ و مقداری مایل به راست در لوگو قرار دارند که نشان دهنده حرکت و دویدن هستند. در قسمت پایینی لوگو نیز نام کامل این برند یعنی new balance در یک خط و با حروف کوچک نوشته شده است که فونت آن نیز بسیار ساده و خوانا است. این نسخه از لوگو نیوبالانس به صورت مونوکروم (تک رنگ) و با استفاده از رنگ مشکی که نشانه اقتدار، کیفیت و سرعت است طراحی شده است.

لوگو نیو بالانس 2006 – 2008

دومین لوگو نیوبالانس

لوگو نیوبالانس حدود 35 سال پس از اولین طراحی، در سال 2006 دچار تغییرات کوچکی شد و شکل ظاهری کلی آن حالت مدرن تری به خود گرفت. قابل توجه ترین تغییر لوگو نیوبالانس در سال 2006 تغییر رنگ و کاهش تعداد علامت های سرعت بود. پالت رنگی قدیمی جای خود را به قرمز آتشین داد و علامت های سرعتی که بر روی حرف N درج شده بود از 12 عدد به 7 عدد کاهش پیدا کرد. هدف طراح لوگو نیوبالانس از ایجاد این تغییرات تاکید بر روی انتقال مفاهیمی نظیر انرژی، انعطاف پذیری، قدرت فیزیکی و روشنایی به مخاطبین خود بود. جابجا کردن پالت رنگی این لوگو جذاب و زیبا حرکت عاقلانه و درستی بود که به لوگو جان تازه ای بخشید زیرا زنگ قرمز به عنوان یکی از رنگ های اصلی و گرم شناخته می شود که بیشتر از هر رنگ دیگری می تواند توجه مخاطب را به خود جلب کند. پس بنابراین نیوبالانس با طراحی نشان بصری قرمز توانست باری دیگر توجه علاقه مندان به این برند را به خود جلب کند و از طریق آن به فروش خوبی از محصولات خود رسید.

لوگو نیوبالانس 2008 – در حال حاضر

سومین لوگو نیوبالانس

عمر دومین لوگو برند نیوبالانس بسیار کم بود و تنها 2 سال برای برند نیوبالانس نشان تجاری بود و در سال 2008 برای بار سوم بدست طراحی سپرده شد تا تغییراتی در آن اعمال شود. در آخرین نسخه لوگو نیوبالانس خطوط سرعت آن مجددا کاهش پیدا کرد و از 7 خط به 5 خط تغییر پیدا کرد. کمتر شده تعداد خطوط منجر به سازمان دهی لوگو و کوچکتر شدن نماد اصلی یعنی NB شد. پالت رنگی لوگو نیز تغییراتی پیدا کرد و از رنگ قرمز آتشین به قرمز تیره یا زرشکی تغییر پیدا کرد که مرکز توجه بسیاری از افراد قرار گرفت. با همه این تغییراتی که اعمال شد، فونت لوگو نیوبالانس نیز تغییری نکرد و با همان حروف کوچک نیز نوشته شده است اما از جذابیت و محبوبیت بصری آن با گذشت زمان کم نکرد و همچنان به عنوان یکی از بهترین لوگو ها در میان صنعت تولید کفش ورزشی بشمار میرود. بررسی عنصرهای لوگو نیوبالانس حال که تا اینجا در مورد تاریخچه برند نیوبالانس و لوگو های آن صحبت کردیم وقت آن رسیده که جزئیات، عنصر ها و روش طراحی لوگو نیوبالانس را مورد بررسی قرار دهیم.

سبک طراحی لوگو نیوبالانس

این لوگو همانند لوگو سالامون به سبک لوگو تایپ طراحی شده است که به عنوان یکی از رایج ترین سبک های طراحی لوگو برای برند های ورزشی شناخته می شود. در طراحی لوگو به سبک لوگوتایپ از نام برند استفاده می کنند و به عنوان اصلی ترین عنصر یک لوگو در سبک لوگوتایپ بکار می رود و از هیچ گونه نماد دیگری در طراحی این نوع لوگو استفاده نمی شود. البته لازم به ذکر است که طراح لوگو نیوبالانس با اتخاذ رویکردی خاص در این سبک توانست جذابیت این نماد تجاری را دوچندان کند. استفاده از مخفف نام برند یعنی NB در لوگو سبب ماندگاری بیشتر بر روی ذهن مخاطب می شود و از طرف دیگر لوگو را از حالت سادگی خارج می کرد. نمادگرایی لوگو نیوبالانس نیز بسیار ساده است و از هیچگونه عنصر غیر ضروری استفاده نکرده است و همین موضوع باعث شده بیشتر در ذهن مخاطب نقش ببندد و در هر موقعیتی قابل تشخیص باشد.

رنگ پالت نیوبالانس

گرچه پالت رنگی لوگو نیوبالانس با گذشت زمان دچار تغییر شده است ما ترکیبات رنگی آن همواره حول سه رنگ قرمز، مشکی و سفید می چرخد. اولین نسخه لوگو نیوبالانس با رنگ های سیاه و سفید طراحی شد که مفاهیمی نظیر اقتدار، استحکام، برتری و لوکس بودن را نشان می دهد.تغییر رنگ به قرمز سپس زرشکی مفاهیمی همچون انعطاف، قدرت و هیجان را بهمخاطب انتقال می دهد.

فونت لوگو نیوبالانس

فونتی که برای طراحجی لوگو نیوبالانس مورد استفاده قرار می گیرد بسیار شبیه به فونت ITC Avant Garde Gothic Demibold است که در دسته فونت های سنس سریف قرار دارد. این فونت دارای ظاهری کلاسیک و ساده است تا مخاطبان برای خواندن آن دچار مشکل نشوند. طراح این لوگو بسیار جذاب نیوبالانس فردی به نام تری هکلر است که خالق بسیاری از لوگو های معروف همچون استارباکس، کی2 اسپرتس و سینابون است. اولین نسخه از لوگو نیوبالانس برخلاف انتظار طراح آن مورد توجه طرفداران این برند قرار گرفت و سالها به عنوان هوبت بصری نیوبالانس مورد استفاده قرار گرفت.

جمع بندی

ما در این مفاله سعی کردیم شما را با پیدایش برند پرطرفدار نیوبالانس آشنا کنیم و همچنین سه نسخه لوگو نیوبالانس و عناصر اصلی لوگو را برای شما مورد بررسی قرار دادیم تا با این برند جذاب و با کیفیت بیشتر آشنا شوید. ما در مجموعه لوگونشان طراحی انواع لوگو را با طراحان با تجربه و خوش سلیقه انجام می دهیم و شما کارفرمایان و یا صاحبان کسب و کار می توانید برای ثبت سفارش طراحی لوگو خود از ذنمونه کارهای لوگو نشان نیز دیدن فرمائید.

سوالات متداول

این برند در اوایل شروع کار خود تولید لوازم جانبی کفش انجام می داد و از همان اول یک برند مستقل نبود. اولین محصولی که در میان خریداران نیو بالانس بسیار پرطرفدار و خاص بود زیره کفش بود که با استقبال بی سابقه ورزشکاران مواجه شد زیرا تعادل و راحتی را کاملا برای پاها در کتونی فراهم کرده بود و از ایجاد دردپا و کمر درد جلوگیری می کرد.

لوگو نیوبالانس از دسته لوگو های ماندگار و خاص در صنعت طراحی و تولید کفش ورزشی است که محصولات آن توسط ورزشکاران برجسته و مطرح مورد استفاده قرار می گرفت. گرچه شرکت نیوبالانس در سال 1906 تاسیس شد اما طراحی لوگو این شرکت به سال 1972 بر کی گردد جایی که آقای جیم دیویس شرکت نیو بالانس را خریداری کرد.

طراح این لوگو بسیار جذاب نیوبالانس فردی به نام تری هکلر است که خالق بسیاری از لوگو های معروف همچون استارباکس، کی2 اسپرتس و سینابون است. اولین نسخه از لوگو نیوبالانس برخلاف انتظار طراح آن مورد توجه طرفداران این برند قرار گرفت و سالها به عنوان هوبت بصری نیوبالانس مورد استفاده قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید