لوگونشان
بهترین لوگوهای جهان از نگاه لوگونشان

معرفی برترین لوگوهای جهان به همراه نکات طراحی آنها

جدول محتوا

برترین لوگوهای جهان چگونه به جایگاه فعلی خود رسیدند و چه ایده ای پشت طراحی آنها بوده است؟در این مقاله 5 لوگو برتر جهان را به شما معرفی می کنیم و نکاتی که می توانیم از دید یک طراح دریابیم را به شما منتقل میکنیم.

لوگو یک نشانه و سمبلی از یک برند است که مهم ترین تاثیر را در ذهن مخاطب می گذارد و برخی از برندهای بزرگ دنیا با اهمیت دادن به این نکته خودشان را در ذهن تمام مردم دنیا ثبت کرده اند و جاودانه شدند..شما نیز هنگام سفارش طراحی لوگو همواره این نکته را در نظر داشته باشید که از چه کسی خدمات می گیرید تا بهینه شده ترین لوگوی خود را دریافت کنید.

کمپانی های مثل اپل،آمازون،استارباکس و … با ترفندهایی مثل سادگی یا ایده نوین طراحی توانستند به موفقیت های چشمگیری دست پبدا کنند به طوری که حتی بچه 7 ساله هم با دیدن آرم آنها کمپانی را تشخیص می دهد که خب این نشان دهنده موفقیت طراح لوگو حرفه ای آن شرکت خاص است.

در این مقاله خواهیم خواند:

1-اپل (Apple)

بدون شک اپل اگر بهترین نباشد یکی از برترین لوگوهای جهان است اما جالب است بدانید در گذشته لوگوی اپل به این شکل نبوده است.ابتدا در حدود سال 1976 شرکت اپل لوگویی تصویری با ایده ای جذاب اما ناکارآمد بود که در آن نیوتون را زیر آن درخت سیب مشهور نشان می داد و سیبی آویزان از درخت در آن بولد شده بود.

اولین لوگوی اپل
اولین آرم کمپانی اپل

چندسال بعد اپل سریعا با حفظ ایده جذاب سیب نیوتون در جهت اثربخشی بیشتر لوگوی خود،آن را به سمت ساده تر کردن برد و از شلوغی های آرم قبلی خود به شدت کاست و اینگونه شد که امروز اپل را با لوگوی معروفش می شناسیم.البته چیزی که امروز در سال 2022 می شناسیم،دومین نسخه نبوده و همواره جزئیات آن توسط طراحان در حال تغییر و بهبود بوده به طوری که رنگ ها و گرادیان های مختلفی در طی این سالها روی لوگوی اپل وجود داشته است.

البته عوامل زیاد دیگری وجود دارند که به موفقیت و محبوبیت یک لوگو می افزایند و همه این عوامل لزوما در بخش طراحی نیستند.مثلا یکی از دلایل تبدیل شدن لوگوی اپل به یکی از بهترین لوگوهای جهان،عملکرد کیفی خود شرکت آن است.اپل  به دلیل کیفیت بالایی که محصولاتش داشت به شدت شروع به معروف شدن کرد و این افزایش اعتبار همزمان به لوگوی ساده و جذابش نیز منتقل شد.نکته مهمی که وجود دارد،طرح بهینه لوگوی اپل بود که پتانسیل افزایش محبوبیت را داشت وگرنه اگر همان لوگوی قدیمی را استفاده می کرد هم از زیبایی محصولاتش می کاست و هم حتی با وجود کیفیت بالای محصولاتش،ممکن بود برندش به موفقیت امروز نرسد.

به هر حال چیزی که می دانیم این است که تقریبا اپل محبوب ترین لوگوی جهان را در اختیار دارد به طوری که فرقی نمی کند از عاشقان این کمپانی باشید یا حتی از آنها متنفر باشید مهم این است که از صد ها متر می توانید لوگوی اپل را تشخیص دهید.

تاریخچه بهترین لوگوی جان

2-نایکی (Nike)

نایکی که با نام نایک نیز شناخته می شود یک شرکت آمریکایی فوق العاده مشهور در زمینه تولید پوشاک و محصولات ورزشی است.لوگوی این شرکت به قدری معتبر و موفق است که روی هر محصولی قرار بگیرد به آن محصول برچسب ورزشی می زند.

یکی از نکات موفقیت کلیدی نایکی،طرح مینیمال و ساده آن است.همانطور که قبلا هم توضیح داده بودیم،لوگوی ساده یک استراتژی فوق العاده است که می تواند منجر به موفقیت های بزرگی شود و نایکی یک مثال برای این گزاره است.

لوگوی نایکی

هرگز فکر نکنید که لوگوی نایکی با یک تیک ساده تبدیل به یکی از برترین لوگوهای جهان شده است بلکه مفهوم بیشتر و عمیقتری پشت آن پنهان است.طراح لوگوی نایکی در طراحی خود از الهه یونان باستان الهام گرفته است.

نایکی الهه یونان باستان

حتی خود اسم نایکی نام الهه پیروزی یونان بوده که قابلیت پرواز داشته است.طراح نایک لوگو را با زیرکی هر چه تمام تر لوگو را به این موضوع ربط داده و انحنا ها و چشم نوازی های مشاهده شده در لوگوی نایک،نماینده پیروزی،سرعت،حرکت  و بالهای الهه هستند و احساس راحتی را به مخاطب منتقل می کند.یعنی لوگو ناخودآگاه حتی اگر مخاطب این اطلاعات را نداشته باشد،احساس راحتی،پرواز و قدم زدن روی ابرها را به بیننده منتقل می کند و می توان گفت این لوگو در عین سادگی شاهکار است.

3- کوکاکولا

یکی دیگر از برترین لوگو های جهان و مشهور،بی شک کوکاکولاست.لوگوی کوکاکولا را می توان نمونه واقعی لوگوی جاودانه و مستقل از زمان نامید چرا که با وجود تغییراتی که داشته شکل کلی خود را حفظ کرده است و سال های سال است که مردم لوگوی این نوشیدنی خوشمزه را می شناسند و از جذابیت آن کم نمی شود.

4- ماکروسافت

مگر کسی هست که لوگوی ماکروسافت را ببیند و آن را تشخیص ندهد؟لوگوی جدید ماکروسافت با استناد به دلایلی که در ادامه می آوریم واقعا فوق العاده است و به همین دلیل آن را در لیست برترین لوگوهای جهان آورده ایم.

بهترین لوگوی جهان از دید لوگونشان

آخرین نسخه لوگوی ماکروسافت متشکل از یک شکل مفهومی و اسم شرکت است.این لوگو به قدری شناخته شده و محبوب است که اصلا نیازی به اسم نوشته شده هم ندارد و همه آن را می شناسند.از لحاظ سادگی نیز بی نظیر عمل کرده و فقط چهار مربع رنگی را کنار هم قرار داده است.اما این شکل چه مفهومی دارد؟اول از همه باید بگوییم که این چهار مربع که با فاصله کمی کنار هم قرار گرفتند،نمایانگر یک پنجره رنگی هستند.پنجره در انگلیسی همان ویندوز است که اسم محصولات مرتبط با سیستم عامل کامپیوتر است که بیشتر مردم ماکروسافت را با این محصول می شناسند.اما این پایان ماجرا نیست!بررسی ها نشان می دهد که احتمال خیلی زیادی پشت هر رنگی که می بینید مفهومی نهادینه شده و پشت این طرح فکر زیادی بوده است.

هر کدام از این رنگ ها نشان دهنده محصولات خاص ماکروسافت هستند مثلا آبی نماد ویندوز است،قرمز بیانگر محصولات آفیس (که احتمالا زیر مجموعه های آن را با نام های ورد ،اکسل و پاورپوینت می شناسید)،سبز بیانگر ایکس باکس و زرد هم نماد محصولات surface است.

5- ال جی (LG)

لوگوی ال جی از آن دسته لوگوهایی است که از مورد علاقه های شخص من است.این کمپانی اصالتا از برای کره جنوبی است و در زمینه ای مختلفی فعالیت دارد اما معروف ترین زمینه ای که کار می کنند و مردم بیشتر این برند را توسط آن می شناسند،حوزه لوازم خانگی است.

پس از یکی شدن دو شرکت گلداستار و لاکی،اسم کمپانی جدید ال جی نام گذاری شد و با زیرکی حروف ال جی را مسئولان برندینگ آن به جمله انگلیسی زندگی خوب است (Life’s Good) مرتبط کردند.

برترین لوگوهای جهان

دایره بزرگ قرمز نشان دهنده جهانی است که منعکس کننده ی جهان و فناوری است. G نماد یک لبخند است، L با یک نقطه، بینی و چشم را نشان می دهد. لوگو نشان دهنده شخصی است  که بر دوستی تاکید میکند و این چهره تمایل شرکت برای برقراری رابطه طولانی مدت با مشتریان، خوشحال کردن مشتریان با محصولات با کیفیت است. وجود یک چشم در لوگو، عزم و وفاداری به آرمان های شرکت را بازگو می کند.

البته می توان این طور برداشت کرد که لوگوی ال جی شخصی است که در حال چشمک زدن است و حتی این برداشت هم به مخاطب احساس صمیمیت و اطمینان انتقال می کند.با استناد به همین دلایل گفته شده است که ال جی را می توان جزو برترین لوگوهای جهان نامید.

چگونه به جمع برترین لوگوهای جهان اضافه شویم؟

قدم اول این است که خدمات طراحی لوگو را به حرفه ای ترین شکل ممکن دریافت کنید.وجه شباهت تمام لوگوهای معروف جهان،این است که به راحتی توسط مردم قابل تشخیص هستند و پیچیدگی های عجیب و غریب ندارند.هر چند لوگوهای پیچیده تر هم به موفقیت رسیده اند اما نباید خیلی زیاده روی شود.

مهم ترین قدم بعد از قدم اول،اعتبار برند شماست.لوگوی حرفه ای شما،هرچقدر هم اصولی طراحی شود تا جهانی شدن فاصله زیادی دارد!اگر می خواهید جهانی شوید یا حداقل در کشور خودتان شناخته شوید،باید اعتبار برند خود را افزایش دهید و یک هویت برای برند خود بسازید.چگونه می توان اعتبار برند را افزایش داد؟اولین کاری که باید بکنید این است که از کیفیت محصولات و خدمات خود اطمینان حاصل پیدا کنید.بخش بزرگی از اعتبار لوگوهای نام برده شده در این صفحه به خاطر همیت بخش مهم است.مثلا محصولات اپل از همان ابتدا کیفیت و سرعت فوق العاده ای دشاته و اگر این موارد را رعایت نمی کرد،ممکن بود همین لوگوی امروزی اش را کسی نشناسد.روش های افزایش اعتبار برندینگ زیاد دیگری هم وجود دارد که از تخصص و حوصله این مقاله خارج است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید