لوگونشان
تجربه برند چیست

تجربه برند چیست

جدول محتوا

تجربه برند چیست ؟ تجربه برند یا Brand experience یک نوع روش بازاریابی است که در دسته بازاریابی تجربی قرار خواهد گرفت، میتوان گفت که تجربه برند جزء جدانشدنی بازاریابی نسل پنجم میباشد. شاید شما هم اصطلاحات بازاریابی داده محور و یا بازاریابی شخصی سازی و یا حتی سفر مشتری را شنیده باشید و نسبت به آن ها آگاهی داشته باشید.

تمامی اصطلاحات که در بالا گفته شد تلاش بر ایجاد و گسترش تجربه برند یا Brand experience را دارند، لوگو نشان در این مقاله به بررسی تجربه برند میپردازد و به سؤال اصلی و اساسی که تجربه برند چیست پاسخ خواهد داد، در ادامه با ما همراه باشید.

تجربه برند

تجربه برند چیست

برای این که بتوانیم بگوییم تجربه برند چیست باید به تعریف دو واژه برند و تجربه در ابتدا بپردازیم، به طور کلی اگر بخواهیم برند را تعریف کنیم میتوانیم بگوییم که به مجموعه ادارک های مشتری از محصولات و یاخدمات یک سازمان برند میگویند. و همچنین میدانیم که از زمان آگاهی برند تا مرحله خرید از برند را به یک سفر تشبیه میکنیم که به آن سفر مشتر خواهیم گفت، سفر مشتری ممکن است ماه ها طول بکشد و نمیتوان برای آن مدت زمان خاصی را در نظر گرفت.

به عنوان مثال از زمانی که یک فرد تبلیغات یک کالا را میبیند تا زمانی که آن را بخرد ممکن است هفته ها طول بکشد که به آن سفر برند خواهند گفت و یا زمانی که شما در حال تحقیق راجع به محصول خاص هستید وارد مرحله آگاهی از برند میشوید و زمان اقدام برای خرید سفر مشتری به پایان میرسد، دقیقا مثال هایی که در بالا گفته شد میتواند تعریفی عامیانه و به زبان ساده برای تجربه باشد. اگر بخواهیم بگوییم که تجربه برند چیست میتوانیم بیان کنیم که، تجربه برند مفهوم چگونگی درگیری مشتری با برند شما میباشد.

 

اهمیت تجربه برند

پس از این که متوجه شدیم که تجربه برند چیست، حال نوبت آن است که به اهمیت تجربه برند بپردازیم. تجربه برند بسیار مهم است زیرا که باعث ارتباط بسیار نزدیک با مشتریان شما خواهد شد. از همان ابتدا که مخاطبان با برند شما آشنا میشوند (مرحله آگاهی برند) تا زمانی که مخاطبان به مشتریان شما تبدیل میشوند میتواند باعث ایجاد توصیف های منفی برای برند شما شود که این به پروسه برندینگ و بازاریابی شما بسیار صدمه وارد میکند.

از سوی دیگر، با توجه به قیف مشتری، در مرحله عمل، خریدار شروع به بررسی و مقایسه گزینه های مختلف می کند. یکی از مهمترین عوامل در حذف یک گزینه، تجربه بد با برند است. یک مشتری بالقوه به دنبال تجربه ای با ارزش برای پولی که پرداخت میکند است. طبیعی است که تجربه مثبت برند، نرخ تبدیل مخاطب به مشتری را به میزان قابل توجهی افزایش میدهد.

و اما نکته ای دیگر که به اهمیت تجربه برند می افزاید این است که شما با داشتن یک تجربه برند منفی و یک مشتری ناراضی عملا 16 نفر از افرادی که مخاطب هدف شما هستند را از دست خواهید داد. فرض کنید یک تجربه برند منفی داشته باشید و این توصیف منفی از برند شما در صفحه اینستاگرامی 100 هزار نفری استوری شود عملا شما مخاطبان هدف بسیاری را به راحتی از دست خواهید داد.

شما میتوانید با کمک گرفتن از لوگو مجموعه خود در پروسه ایجاد هویت برند وجه تمایز بسیار زیادی ایجاد کنید، و همچنین طراحی لوگو یکی از مهم ترین اهمیت های تجربه برند میباشد. در نظر داشته باشید که برای طراحی لوگو باید از یک طراح لوگو حرفه ای استفاده کنید تا لوگو شما را طبق اصول طراحی کند.

چگونه تجربه برند را افزایش دهیم

چگونه تجربه برند را بهبود ببخشیم

تجربه برند به مخاطب برند بستگی دارد. باید تجربه ای ایجاد کند که قابل تکرار و توصیه باشد. اگر مقالاتی در مورد ارزش ویژه برند خوانده باشید، متوجه خواهید شد که تلاش های برندسازی بر ایجاد هویت مصرف کننده با برند متمرکز شده است. بنابراین، تعجب آور نیست که بگوییم برای ایجاد یک تجربه ارزشمند، باید درک عمیقی از مشتری داشته باشید تا بدانید چه تجربیاتی برای او ارزشمند است و چه تجربیاتی برای او ناخوشایند است. در نهایت، تجربه برند باید منحصر به فرد باشد، مضامین و مفاهیمی خاص برای برند داشته باشد و در ذهن باقی بماند.

ابعاد تجربه برند

پس از این که متوجه شدیم تجربه برند چیست حال به سراغ ابعاد مختلف تجربه برند خواهیم پرداخت با ما در ادامه همراه باشید.

بعد حسی: این بعد بر حواس بینایی، بویایی، چشایی و لامسه مصرف کننده تمرکز دارد. بعد حسی جذابیت برند برای حواس مصرف کننده و تاثیر آن بر احساسات مصرف کننده را نشان می دهد.

بعد عاطفی: بعد عاطفی دلالت بر عواطف و احساسات درونی مصرف‌کننده نسبت به یک نام تجاری دارد.

بعد شناختی: بعد شناختی (فکری) شامل تفکر خلاق مصرف‌کننده است. در واقع بعد شناختی نشان می‌دهد که چه میزان یک نام تجاری حس کنجکاوی، تفکر و حل مسئله را در مصرف‌کننده تحریک می‌کند.

بعد رفتاری: بعد رفتاری دلالت بر هدف قرار دادن تجارب فیزیکی زندگی مصرف‌کننده دارد. این بعد توانایی برند برای درگیر کردن در فعالیت‌های فیزیکی نشان می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید