لوگونشان
طراحی لوگو فرش

طراحی لوگو فرش

جدول محتوا

طراحی لوگو فرش یکی از ابتدایی‌ترین کار ها برای برند سازی و جذب مشتری در بین فروشگاه های فرش فروشی و تولید کنندگان فرش میباشد، تمامی مشاغل برای این که بتوانند فرایند بازاریابی و جذب مشتری را به خوبی طی کنند نیاز دارند که اقدام به طراحی یک لوگو اختصاصی با یک طراح لوگو حرفه ای داشته باشند که خود را از باقی رقبا متمایز سازند.

و فروشگاه های فرش فروشی نیز از این مورد مستثنا نیستند و برای این که بتوانند جذب مشتری کنند و فرایند بازاریابی خود را به خوبی و با نتیجه مطلوب طی کنند لازم است که به طراحی لوگو فرش بسیار دقت کنند، این لوگو به فروشگاه و کسب و کار فرش و فروش قرش هویت و شخصیت میدهد. و اما سؤال اصلی این است که طراحی لوگو فرش باید چه ویژگی هایی داشته باشد که باعث وجه تمایز کسب و کار شما با باقی کسب و کار های هم صنف شود ؟

لوگو فروشگاه فرش باید طوری طراحی شود که در راستای حوزه فعالیت باشد و مخاطب با دیدن لوگو فرش فروشی ماوجه موضوع فعالیت فروشگاه بشود و همچنین طراحی لوگو فرش باید به شکلی صوت بگیرد که برای برند و فروشگاه مربوط ایجاد ارزش کند.

در واقع لوگو اختصاصی فرش باید به گونه ای طراحی شود که بتوان از لوگو در بیل بورد ها و تابلو های تبلیغاتی و جشنواره ها و به طور کلی، کلیه فرایند بازاریابی و جذب مشتری استفاده شود لازم به ذکر است که ما به شما پیشنهاد خواهیم کرد که برای خدمات طراحی لوگو از یک شرکت و یا طراح حرفه ای استفاده کنید.

 

اهمیت طراحی لوگو فرش

طراحی لوگو به کسب و کار های هویت بصری و اعتبار و میبخشد، طراحی لوگو فرش نیز برای فروشگاه فرش فروشی و کارخانه های تولیدی فرش نیز اعتبار خواهد آورد.

زیرا لوگو و نام فروشگاه در واقع اولین مواردی هستند که مخاطب در نگاه اول با آنها مواجه می‌شود. به همین دلیل است که باید لوگو فرش فروشی خود را طوری طراحی کنید که بتواند در همان نگاه اول، توجه و اعتماد مخاطبان هدف را به خود جلب کرده و آنان را نسبت به بازدید از فروشگاه و در نهایت خرید محصول ترغیب نماید.

بدون طراحی لوگو فرش نمی‌توانید مراحل مربوط به بازاریابی، تبلیغات و برندسازی فروشگاه خود را به صورت حرفه‌ای انجام دهید. زیرا در این صورت گام اول خود در جهت آشنایی مخاطب با برند، ایجاد مزیت رقابتی و تمایز از رقبا را به خوبی برنمی‌دارید و حتی ممکن است توجه طیف گسترده‌ای از مشتریان احتمالی خود را نیز از دست بدهید.

بنابراین با طراحی لوگو فرش می‌توانید برندسازی فروشگاه خود را به صورت حرفه‌ای انجام دهید و وارد مراحل بعدی یعنی افزایش آگاهی از برند و ترغیب مخاطب نسبت به خرید فرش شوید.

طراحی لوگو فرش فروشی

ویژگی های لوگو فرش

به منظور این که بتوانید لوگو تاثیر گزاری داشته باشید لازم است که برخی از موارد مهم را در طراحی لوگو فرش رعایت کنید، لوگو فرش فروشی باید به گونه ای طراحی شود که در نگاه اول فرد بتواند با آن ارتباط برقرار کند و در ذهن مشتری باقی بماند، این بدان معنی است که لوگو شما باید به قدر جذاب و تاثیر گذار باشد که مشتریان شما با دیدن لوگو شما حتی در موقعیت های مختلف قادر به، بخاطر آوردن برند شما نیز باشند.

در ادامه با لوگو نشان همراه باشید باشد تا ویژگی های مهم لوگو فرش را برای شما بازگو کنیم.

 

 

اصل سادگی در طراحی لوگو فرش

برخلاف خود فرش لوگو فرش باید به قدری ساده باشد که افراد بتوانند با لوگو طراحی شده فرش ارتباط برقرار کنند و قادر به، به خاطر آوردن لوگو فرش باشند، استفاده از نماد های پر زرق و برق و شلوغ نه تنها باعث جذب اعتماد مخاطب نمیشود بلکه لوگو طراحی شده فرش را به لوگویی بی ارزش تبدیل خواهد کرد.

بنابراین اگر بخواهید که لوگویی جذاب و کاربردی طراحی کنید لازم است ابتدا اصل سادگی را در طراحی لوگو فرش رعایت کنید، این اصل باعث میشود که مخاطبان بتوانند بیشتر و بهتری به برند شما اعتماد کنند.

معرف برند شما باشد

لوگو فرش باید معرف برند شما باشد این جمله به این معنی است که اگر فردی لوگو فرش طراحی شده شما را مشاهده کرد قادر به شناسایی حوزه کاری شما باشد و برای این که این قابلیت در لوگو فرش شما ایجاد شود کافی است که از نماد های مرتبط حوزه فرش در لوگو خود استفاده کنید.

خاص و منحصر به فرد باشد

لوگو فرش باید خاص و منحصر به فرد باشد تا بتواند برند شما را از سایر برندهای فرش فروشی و رقیب متمایز سازد، زیرا یکی از مهم‌ترین اهداف طراحی لوگو «ایجاد تمایز» است و برای تحقق این هدف نیز باید لوگوی خود را طوری طراحی کنید تا در مقایسه با سایر لوگوها، قابل تشخیص و اختصاصی باشد.

استفاده از روش تایپوگرافی نیز بهترین روش برای طراحی یک لوگو اختصاصی است که لوگوی شما را به طور کامل از لوگو رقبا متمایز می‌سازد و مخاطب نیز به راحتی قادر به درک و برقراری ارتباط با آن خواهد بود.

 

اصول طراحی لوگو فرش فروشی

برای طراحی لوگو فرش فروشی باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید که لوگو شما یک لوگو حرفه ای و اختصاصی باشد و در ذهن مخاطبان باقی بماند در ادامه به برخی از تصول طراحی لوگو فرش اشاره خواهیم کرد تا فرایند سفارش طراحی لوگو به خوبی طی شود.

انتخاب روش طراحی لوگو فرش

برای این که لوگو فرش شما تاثیر گذار باشد لازم است در قدم اول قبل از طراحی لوگو روش طراحی لوگو را در نظر داشته باشید برای طراحی لوگو فرش میتوانید از 3 روش لوگوتایپ، طراحی لوگو تصویری و لوگو ترکیبی استفاده کنید.

انتخاب رنگ مناسب

پس از مشخص شدن روش طراحی لوگو فرش اکنون باید رنگ مناسب برای آن انتخاب کنید تا بتوانید توجه مخاطبان را به لوگو جلب کرده و احساسات مثبتی را در آنان به وجود آورید. توجه به اصول و نکات مربوط به روانشناسی رنگ‌ها در هنگام انتخاب رنگ مناسب برای لوگو کمک بسیاری به شما می‌کند. زیرا رنگ‌ها احساسات خاصی را به بیننده انتقال می‌دهند و به همین دلیل باید با دقت انتخاب شوند تا بتوانند مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهند.

لوگو فرش برخلاف فرش نباید از رنگ‌های زیادی تشکیل شود زیرا در این صورت لوگوی شما را به لوگویی شلوغ تبدیل می‌کند و جذابیت بصری آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به طور کلی برای طراحی لوگو فرش بهتر است از یک الی دو رنگ متضاد استفاده کنید. رنگ‌هایی همچون قرمز و آبی با ترکیب رنگ سفید و یا کرمی بهترین گزینه‌ها برای طراحی لوگو فرش شناخته می‌شوند. زیرا این رنگ‌ها احساساتی همچون اعتماد، شور و هیجان را در بینندگان به وجود می‌آورند و تاثیرات روانی مثبتی بر آنان برجا خواهند گذاشت.

 

عدم استفاده از عناصر متعدد

عدم استفاده از نمادها و عناصر متعدد در طراحی لوگو فرش نیز نکته حائز اهمیت و قابل تامل دیگری در طراحی لوگو است که موجب افزایش مقیاس پذیری آن خواهد شد. یعنی زمانی که از عناصر بصری متعدد در لوگوی خود استفاده نکنید.

علاوه بر تاثیری گذاری بیشتر بر مخاطب همچنین می‌توانید از آن بدون افت کیفیت در موقعیت‌های مختلف استفاده نمایید. زیرا زمانی که یک لوگو دارای عناصر بصری متعدد باشد، جزئیات آن ممکن است در موقعیت‌های مختلف همچون بنر و کارت ویزیت قابل درج نباشد و همین موضوع نیز جذابیت آن را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

از این رو با رعایت اصل سادگی و عدم استفاده از المان‌های متعدد در لوگو می‌توانید بدون هیچگونه محدودیتی از آن در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید