لوگونشان

چگونه رنگ های ایده آلی برای طراحی انتخاب کنیم؟

جدول محتوا

انتخاب رنگ ها در طراحی اهمیت دارد

زمانی که اقدام به طراحی لوگو یا هر نوع طراحی دیگری می کنیم مساله مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم نحوه انتخاب رنگ ها برای طراحی است.نیاز داریم که رنگ هایی انتخاب کنیم که هم در نمایش دیجیتالی و هم در چاپ فیزیکی به به بهترین شکل ممکن نمایش داده شود.

باید توجه داشته باشید که نوع رنگ های نمایشی در چاپ با دیجیتال متفاوت است، رنگ های دیجیتالی مانند hex و html نمیتوانند گزینه مناسبی برای چاپ به شمار بیایند.این نوع سیستم رنگی  با اضافه کردن نور به یک صفحه تاریک کار میکند در حالی که در سیستم چاپی نور از یک سطح سفید مانند کاغذ بازتاب میکند.

از آنجایی که یک طراح لوگو حرفه ای در طراحی هم با نوع دیجیتالی و هم چاپی سروکار دارد باید از سیستم رنگی پنتون یا cmyk استفاده کند.

انتخاب رنگ پنتون

چرا استفاده از رنگ های پنتون یا cmyk اهمیت دارد؟

مزیت اصلی استفاده از رنگ‌های پنتون این است که یکپارچگی سایه‌ها را در میان طیف وسیعی از رنگ فراهم می‌کند. به طراحان این امکان را می دهد تا بدون توجه به نوع تجهیزات مورد استفاده برای چاپ، هنگام شروع فرآیند چاپ، رنگ ها را به راحتی مطابقت دهند.

این سیستم با کمک راهنمای پنتون کار میکند که شامل نمونه رنگ هایی است که روی هر کدام یک عدد pms خاص وجود دارد که برای شناسایی رنگ مفید است.

این نمونه رنگ ها حتی برای زمانی که مشتری شما دنبال انتخاب یک نوع رنگ خاص می باشد نیز مفید است اما در هنگام استفاده از رنگ های پنتون باید به مواردی توجه کرد:

سن آن راهنمای پنتون: به دلیل این که با گذشت زمان ممکن است رنگ این کتاب ها محو شود بنابراین باید در نگهداری و به روز بودن آن توجه کافی داشته باشید.

همچنین به روز رسانی هایی که توسط پنتون منتشر می شود ممکن است شامل رنگ هایی بباشد که بیشتر مورد پسند شماست.

چگونه رنگ پنتون مناسب را انتخاب کنیم؟

حالا زمان انتخاب رنگ از میان رنگ های پنتون است، هر نمونه پنتون دارای سه مقدار رنگ است.

  • کد RGB
  • کد HEX
  • کد CMYK

ابتدا یک رنگ اصلی را از کتاب رنگ پنتون انتخاب می کنیم.

علاوه بر رنگ اصلی، رنگ‌های ثانویه را نیز انتخاب می‌کنیم و کدهای همه رنگ‌هایی را که انتخاب کرده‌ایم یادداشت می‌کنیم. و سپس مراحل طراحی و چاپ را سپری میکنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید