لوگونشان
لوگو دایره

طراحی لوگو دایره ای

جدول محتوا

استفاده از طراحی لوگو دایره ای بسیار نقش مهمی در معرفی برند و کسب و کار شما دارد به زبان ساده استفاده از لوگو دایره در کسب و کارتان یک حافظه بصری در ذهن مخاطب ایجاد میکند و لوگو دایره پیام و مفهموم کسب و کار شما را به مخاطبتان یادآوری میکند.

در این مقاله به بررسی کامل لوگو دایره ای میپردازیم و کاربرد و مفهوم لوگو دایره ای را با هم بررسی خواهیم کرد تا در فرایند برون سپاری سفارش طراحی لوگو و خدمات طراحی لوگو درست و اصولی داشته باشید.

کاربرد لوگو دایره ای

همانطور که گفته شد در طول سال های اخیر افراد نسبت به خدمات و محصولی که میخرند و یا دریافت میکنند آگاهی کاملی دارند و به سبب همین موضوع اسم برند های بزرگ یک حافظه بصری در ذهن مخاطب ایجاد میکند و در این مرحله رقابت بین کسب و کار ها افزایش می یابد، لوگو هر برندی اصولی تر طراحی شده باشد برنده این رقابت است و مخاطب با هر بار دیدن لوگو و یا شنیدن اسم برند شما پیام ها و مفهوم کسب و کار شما در ذهنش تداعی خاطر خواهد شد، و عملا به یک مخاطب بالقوه تبدیل میشود.

لوگو های دایره ای از انواع لوگو هندسی هستند و یکی از بهترین لوگو ها هستند و در بین کسب و کار های مختلف رواج بسیار زیادی دارند لوگو های دایره ای بیانگر عشق ، دوستی ، روابط ، اتحاد و دوستی است. شکل های حلقه ای بیانگر ثبات و استفامت هستند.

دایره ها نماد آسمان هستند و شکل دایره به طور مدام در حال حرکت است و از حرکت دست بر نخواهند گذاشت، دایره نمادی از زمان است که زنجیروار در حال حرکت است.

شکل دایره و حلقه به گونه ای است که نشان دهنده وحدت ، ثبات و یکپارچگی است. دایره ها می توانید به صورت آیکون هایی در آرم استفاده کنید. در واقع ، دایره زیباترین و ظریف ترین شکل در طراحی لوگو است. انتخاب شکل لوگو بستگی به کسب و کار شما هم دارد.

 

چشم انسان چگونه لوگو دایره ای را تفسیر میکند

ذهن انسان و ضمیر ناخودآگاه از هر نوع شکل هندسی برداشت و بررسی خاص خودش را دارد، خطوط صاف، خطوط منحنی و غیره، از این رو اگر شما بتوانید از یک طراح لوگو حرفه ای خوب استفاده کنید به خوبی میتوانید ذهن مخاطبانتان را در گیر برند و کسب و کارتان کنید و از این اشکال مفاهیم برندتان را به مخاطبان القا کنید.

شکالی از این قبیل دایره تاثیر احساسی مثبت در ذهن بیینده هستند.به‌کارگیری دایره در طراحی لوگو نمایانگر اتحاد، دوستی و عشق است. حلقه ها دارای مفهوم همکاری و تعامل و یادآور پایداری هستند. همچنین خطوط منحنی در هر حالت، نماد تانیث در طبیعت اند.

نماد شناسی لوگو دایره

لوگو دایره ای یکی از نماد های بسیار تاثیر گذار در ذهن مخاطبان هستند و شکل دایره یکی از بهترین عناصر در تاثیر گذاری بصری میباشد، دایره نماد سیال بودن است و در آن می توان رشد  و چرخه زندگی را مشاهده کرد.

دایره نماد چرخه زندگی و جهانی بودن است. ترکیب کردن شکل دایره با عناصر مختلف و یا استفاده از چندین دایره در کنار هم شکلی زیبا و جذاب در لوگو ی شما به‌وجود می‌آورد.

استفاده از لوگو ی دایره ای سبب القای حس آرامش و سادگی به مخاطب می شود ؛ همچنین سبب می شود که حس ممتاز بودن برند شما را القا کند. دایره یکی از قدیمی ترین سمبل های قدیمی است که معرف زندگی است.

قبل از طراحی لوگو ی دایره ای به دو مورد زیر توجه کنید:

  • نام شرکت و برند شما مناسب با شکل دایره باشد.
  • لوگو ی شما قابل خواندن و واضح باشد.

نکات مهم در طراحی لوگو دایره ای

در بالا به بررسی نمد شناسی لوگو دایره و کاربرد و مفاهیم لوگو دایره ای پرداختیم حال در این بخش به نکاتی که باید در طراحی لوگو دایره ای رعایت کنیم تا لوگو درست و اصولی داشته باشیم میپردازیم با لوگو نشان همراه باشید.

دایره ها را کوتاه طراحی کنید

در طراحی لوگو دایره ای سعی کنید که حتما دایره ها را کوتاه طراحی کنید و متن خود را درون این دایره حداقل تا 5 کارکتر استفاده کنید اگر متن شما بزرگ بود حتما از کلمات مخفف استفاده کنید.

فاصله بین متن و دایره را رعایت کنید

سعی کنید که فاصله ای کوچک در لبه های دایره ایجاد کنید و فاصله ای که متن درون دایره دارد را رعایت کنید با این کار از تمام فضای موجود لوگو میتوانید استفاده کنید.

استفاده از نام شرکت در لوگو دایره ای

حتما در لوگو دایره ای از نام شرکت و برند تجاریتان استفاده کنید با رعایت تمام نکات قبلی که گفته شد.

طرح لوگو باید با نام تجاری هم خوانی داشته باشد

حتما یادتان باشد که در طراحی لوگو دایره اگر میخواهید از نام برندتان استفاده کنید باید طرحی را در خور شان برندتان انتخاب کنید که طرح لوگو با نام برندتان هم خوانی داشته باشد در این صورت است که لوگو حرفه ای خواهید داشت.

متن و فونت مناسبی انتخاب کنید

اگر قصد دارید لوگو ی دایره ای طراحی کنید ، از متنی استفاده کنید که با طرح لوگو ی شما تناسب کافی داشته باشد. فونت متن را به گونه ای انتخاب کنید که به هر طریقی قابل خواندن باشد.

استفاده از یک شکل و متن مشخص سبب می شود که ارتباطی میان لوگو ی شما و مخاطب به‌وجود بیاید. سعی کنید اندازه متن را متناسب با اندازه لوگو ی خود انتخاب کنید. در صورتی که متن شما کوچک باشد و یا قابل خواندن نباشد ، لوگو ی شما کارآمد نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید