لوگونشان
لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی چیست + ویژگی ها و کاربرد لوگو های ترکیبی

جدول محتوا

لوگو ترکیبی یک نوع از انواع لوگو میباشد که اگر بخواهیم تعریف ساده ای از لوگو ترکیبی یا (لوگو تصویری) داشته باشیم میتوانیم بگوییم لوگویی که از ترکیب عکس و متن تشکیل شده باشد را لوگو ترکیبی میگویند.

برای شروع سفارش طراحی لوگو ابتدا از مشتریان خواسته میشود که نوع لوگویی که مد نظر دارند را به ما بگویند و سپس بعد از این که طراح لوگو حرفه ای سلیقه مشتریان را متوجه شد و طی یک جلسه حضوری یا تلفنی بیشتر راج به لوگو مد نظر صحبت کردند، کارشناسان لوگو نشان شروع به طراحی و خدمات طراحی لوگو میکنند.

لوگو نشان در این مقاله به بررسی ویژگی های لوگو ترکیبی و کاربرد های لوگو ترکیبی میپردازد با ما همراه باشید.

لوگو ترکیبی چیست

لوگو ترکیبی تلفیقی از دو مدل لوگو نوشتاری (نام برند) و لوگو تصویری (تصاویر) ساخته میشود. به طور کلی در لوگو ترکیبی تصاویر به عنوان نماد برند و نوشته های منحصر به فرد به عنوان شعار برند استفاده میشوند.

در این نوع از لوگو طراح باید تمام تلاش خود را بکند که هارمونی نوشتار و تصاویر را رعایت کند تا نوشتار و تصاویر با هم هماهنگ شوند.

 

لوگو ترکیبی چیست

نکات مهم در باره لوگو ترکیبی

مزایای استفاده از لوگو ترکیبی

در این قسمت به بررسی مزایای استفاده از لوگو های ترکیبی میپردازیم

معایب استفاده از لوگو ترکیبی

ویژگی لوگو ترکیبی

هماهنگی لوگو تصویری چگونه باید حفظ شود

چون لوگوی ترکیبی از تلفیق دو نوع لوگوی نوشتاری و لوگوی تصویری خلق می شود؛،حفظ هارمونی لوگو تایپ و آیکون لوگو در طراحی لوگوی ترکیبی اهمیت بسیار زیادی دارد. طراح لوگو باید بتواند با انتخاب سبک طراحی، رنگ، نوع فونت و عوامل مؤثر دیگر در طراحی لوگو، هارمونی هر دو نوع لوگو را حفظ کند.
به عنوان مثال اگر برای طراحی لوگو نمادین از تصاویر دایره ای شکل استفاده شده بهتر است لبه های فونت نیز گرد طراحی شوند تا در ترکیب باهم، همخوانی داشته باشند. انتخاب رنگ های مشابه در طراحی لوگوتایپ و لوگو نمادین نیز به هارمونی بیشتر لوگوی ترکیبی کمک می کند.

به دلیل این که لوگو ترکیبی ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب دارد بیشتر تولید کنندگان خاهان این نوع لوگو هستند. همانطور که در قسمت مزایای استفاده از لوگو های ترکیبی اشاره شد در این نوع لوگو ها به دلیل این که به طور همزمان از دو نوع لوگو (نوشتاری و تصویری) استفاده میشود ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطبان ایجاد میکند این نکته حائز اهمیت است که برای طراحی لوگو های ترکیبی نباید از تصاویر و نوشته های پیچیده ای استفاده کرد به دلیل این که برندینگ مجموعه شما خدشه دار میشود و مخاطبان شما نمیتوانند به راحتی لوگو شما را به خاطر بیاورند.

و همچنین از لوگو های ترکیبی میتوان در هر نوع از کسب و کار ها بهره برد و اگر به برند های معروف مثل Lacoste ،Burger، KingDoritosتوجه کنید میتوانید متوجه شوید که اکثر کسب و کارهای معروف برای برند خود از این نوع لوگو استفاده کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید