لوگونشان
طراحی لوگو لوازم آرایشی

طراحی لوگو لوازم آرایشی

جدول محتوا

طراحی لوگو لوازم آرایشی برای برند های تولید کننده محصولات زیبایی و آرایشی و همچنین فروشندگان این محصولات امری بسیار مهم و قابل توجه در راستای برند سازی و ایجاد وجه تمایز دربین رقبا حال حاضر میباشد.

خرید و فروش لوازم آرایشی بهداشتی جز پر اهمیت ترین و پررقابت ترین مشاغل حال حاضر میباشد به همین دلیل طراحی لوگو لوازم آرایشی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به این دلیل که تعداد تولید کنندگان و فروشندگان لوازم آرایشی به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. بنابراین طراحی لوگو لوازم آرایشی به شما کمک خواهد کرد که بهتر و بیشتر در ذهن مخاطبان نقش ببندید و مشتریان بالقوه خود را افزایش دهید.

حال سؤال اصلی و اساسی این است که طراحی لوگو لوازم آرایشی و بهداشتی باید چه ویژگی هایی داشته باشد که اثر گذاری خود را چند برابر کند؟ ما در این مقاله به طور این موضوع را بیان خواهیم کرد فقط قبل از هر اقدامی برای طراحی لوگو لازم است که از یک طراح لوگو حرفه ای برای پروژه طراحی لوگو خود استفاده کنید.

 

 

اهمیت طراحی لوگو لوازم آرایشی

اهمیت طراحی لوگو لوازم آرایشی

همان طور که گفته شد امروزه فروش لوازم آرایشی به طور چشم گیری افزایش پیدا کرده است، و همچنین فروشگاه های فیزیکی و اینترنتی بسیار زیادی وجود دارد که محصولات برند های مختلف لوازم آرایشی را به فروش میرسانند. حال شما در این بازار پر رقابت باید بتوانید که وجه تمایزی بین خود و رقبایتان ایجاد کنید، برای ایجاد وجه تمایز موارد بسیار زیادی وجود دارد از جمله کیفیت بالای محصولات، قیمت مقرون به صرفه محصولات و … اما یک موضوع بسیار مهم که اکثر کسب و کار ها به آن توجه نمیکنند طراحی لوگو لوازم آرایشی میباشد. شما با طراحی لوگو محصولات آرایشی و زیبایی میتوانید وجه تمایز بسیار زیادی را با سایر رقبایتان ایجاد کنید.

لوگوی لوازم آرایشی در واقع نشانه منحصر به فردی از یک برند است که به راحتی می تواند آن را از رقبا متمایز کند و توجه مخاطبان هدف به خصوص خانم ها را به خود جلب کند. با طراحی لوگو لوازم آرایشی می توانید از آن برای مواردی مانند برندسازی، بازاریابی، تبلیغات، تابلوهای اصلی فروشگاه، کارت ویزیت، بروشورها و بنرهای تبلیغاتی استفاده کنید و با گنجاندن آن در محصولات خود از کپی برداری از آنها جلوگیری کنید. بنابراین، فرقی نمی‌کند که شما تولیدکننده لوازم آرایشی باشید یا صاحب یک فروشگاه آجر و ملات یا حتی یک فروشگاه اینترنتی که محصولات آرایشی و بهداشتی می‌فروشد. نکته مهم این است که یک نماد اصلی و هویت بصری جذاب برای کسب و کار خود طراحی کنید و از این طریق توجه و اعتماد مخاطب را به خود جلب کنید. طراحی لوگوی آرایشی نیز به برند شما شخصیت، هویت و اعتبار می بخشد و آن را به برندی با کیفیت و مهم در نظر مخاطب تبدیل می کند.

ویژگی لوگو لوازم آرایشی

ویژگی های لوگو لوازم آرایشی

حالا شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که یک لوگو آرایشی حرفه ای و منحصر به فرد چه ویژگی هایی دارد؟ چه عناصری از یک برند آرایشی، آن را به نمادی ماندگار در ذهن مخاطبان خود تبدیل می کند؟ برخی از ویژگی های کلیدی طراحی لوگو لوازم آرایشی عبارتند از:

رعایت اصل سادگی

“رعایت اصل سادگی در طراحی لوگو لوازم آرایشی” مهم ترین اصل در طراحی لوگو محسوب می شود، نه فقط لوگوهای لوازم آرایشی بلکه همه لوگوها. با کمی توجه به لوگوهای برندهای معروف لوازم آرایشی مانند MY، Lancome، L’Oreal، Dove، Olay، BeYu، Bourjois و غیره، می توان اصل سادگی را در تمامی این لوگوها مشاهده کرد.

منحصر به فرد بودن لوگو

«منحصر به فرد بودن لوگو» یکی دیگر از ویژگی های لوگو لوازم آرایشی است که آن را از رقبا متمایز می کند. طراحی یک لوگوی منحصر به فرد در بازار رقابتی محصولات زیبایی و بهداشتی بسیار مهم است و لوگوی شما را به عنوان نمادی ماندگار در ذهن مخاطبان هدف شما ثبت می کند. اما چگونه یک لوگوی منحصر به فرد برای برند یا فروشگاه خود طراحی کنیم؟ در بخش بعدی به این سوال مهم پاسخ خواهیم داد.

متناسب برای مخاطبان هدف

تطبیق لوگو با سلیقه مخاطب یکی دیگر از عناصر یک لوگوی آرایشی خوب است که تاثیر زیادی در جلب توجه آنها خواهد داشت. قبل از ایجاد لوگوی لوازم آرایشی، ابتدا باید مخاطبین برند خود را مشخص کنید تا بتوانید برند خود را مطابق با ترجیحات آنها طراحی کنید. بیشترین مخاطب و بیشترین علاقه مندی به لوازم آرایش «خانم ها» هستند که معمولا بین 15 تا 60 سال سن دارند، بنابراین لوگوی شما نیز باید با توجه به حساسیت ها و سلایق خانم ها طراحی شود تا توجه آن ها را به خود جلب کند و آنها را تشویق کنید به خرید.

اصول طراحی لوگو لوازم آرایشی

اصول طراحی لوگو لوازم آرایشی

اکنون که با ویژگی های لوگوهای آرایشی حرفه ای و جذاب آشنا شدید، در این قسمت به اصول اولیه طراحی لوگوی آرایشی می پردازیم. مهمترین مراحل و نکاتی که هنگام ایجاد یک لوگوی آرایشی باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

انتخاب روش طراحی لوگو

اولین قدم در ایجاد یک لوگوی آرایشی، «انتخاب استراتژی طراحی مناسب» است که عناصر اصلی لوگو را مشخص می کند و شما را در مسیر اصلی ایجاد یک نماد بصری برای برندتان قرار می دهد. به طور کلی سه روش اصلی برای ساخت لوگوی آرایشی وجود دارد از جمله لوگو ترکیبی، لوگو تایپوگرافی و لوگو تصویری که انتخاب آن ها به سلیقه شما و نوع شرکت و زمینه کاری شما بستگی دارد. میتوانید با مطالعه مقاله انواع لوگو با روش های مختلف طراحی لوگو برای لوازم آرایشی آشنا بشوید.

انتخاب رنگ لوگو

انتخاب رنگ مناسب یکی دیگر از مراحل طراحی لوگوی آرایشی است که بخش مهمی از جذابیت و تاثیرگذاری لوگو به انتخاب رنگ آن بستگی دارد. زیرا با توجه به روانشناسی رنگ ها در برندسازی، هر رنگی انرژی خاصی دارد و احساسات و عواطف مختلفی را در افراد ایجاد می کند. بنابراین با آگاهی از تاثیر روانی رنگ ها بر روی مخاطب می توانید رنگ مناسب و جذابی را برای لوگوی آرایشی خود انتخاب کنید. اگر لوگوی آرایشی خود را به روش لوگو طراحی می کنید، بهتر است از رنگ هایی مانند مشکی، آبی یا طلایی استفاده کنید و اگر لوگو به سبک لوگوی بصری یا ترکیبی طراحی می کنید، از رنگ های شاد مانند صورتی، قرمز استفاده کنید. یا بنفش برای جلب توجه مخاطبان هدف. با لوگوی خود خانم ها را جذب کنید. رنگ سفید نیز بهترین رنگ برای زمینه لوگوی محصولات آرایشی و بهداشتی است که با تمامی رنگ ها هماهنگی دارد و جذابیت لوگوی شما را چند برابر خواهد کرد.

فونت لوگو

انتخاب فونت مناسب برای لوگوی آرایشی نیز در طراحی لوگو لوازم آرایشی بسیار مهم است. فونت لوگوی آرایشی و بهداشتی و همچنین رنگ آن به طور قابل توجهی بر جذابیت بصری و تاثیرگذاری لوگو بر روی مخاطب تاثیر می گذارد. فونت مناسب برای لوگوی شما، فونتی است که خواندن آن برای بینندگان آسان باشد و همچنین توجه را به لوگو جلب کند. استفاده از فونت های ناخوانا، آراسته و پیچیده برای طراحی لوگوی محصولات آرایشی و بهداشتی چندان مناسب نیست و بر جذابیت لوگوی شما تاثیر منفی می گذارد.

بنابراین بهتر است برای طراحی لوگوی آرایشی خود فونت انتخاب کنید. تا مخاطب به راحتی بتواند نام برند را بخواند و به خاطر بسپارد. اکثر لوگوهایی که برای برندهای لوازم آرایشی طراحی می شوند با فونت های ساده و کلاسیک طراحی می شوند مانند sans serif که به عنوان بهترین فونت طراحی لوگو برای اکثر مشاغل شناخته می شود جذابیت نوع لوگو به نوع فونت بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید