لوگونشان
لوگو دیور 2018

تاریخچه برند دیور و تحلیل لوگو دیور

جدول محتوا

برند دیور یکی از برند های خوش آوازه در زمینه تولید محصولات لاکچری است که در سال 1946 توسط یک طراح مد به نام کیستین دیور راه اندازی شد. لوگو دیور از دسته لوگو های به یاد ماندنی و ساده است که به دلیل طراحی با روش لوگو تایپ توانست خود را به خوبی در ذهن مخاطبان خود جای بیاندازد. لوگو دیور به دلیل طراحی مینیمال و با ظرافت مفاهیمی مانند کیفیت بالا و بی نقص را می رساند و توانست توجه بسیاری از طظرفداران مد را به محصولات لاکچری خود جلب کند. برند دیور در حال حاضر مشغول به تولید لباس های خاص، عطر و ساعت مچی است و به عنوان یکی از پرطرفدارترین برند ها در این حوزه ها شناخته می شود. با پیدایش برند دیور پوشش بانوان تغییر بسیاری کرد و منظور تازه ای شیک پوشی را هدیه آورد. به همین علت در ابتدای شروع کار خود توانست توجه بسیاری از خانم ها ررا به خود جلب کند و تبدیل به یک برند جهانی که امروزه شاهد هستیم شود. در این مقاله قصد داریم شما را با تاریخچه برند دیور آشنا کنیم و لوگو دیور را مورد تحلیل قرار دهیم، پس تا انتهای مطلب با لوگو نشان همراه باشید.

تاریخچه برند دیور

ایده راه انداری دیور در سال 1946 به ذهن کریستین دیور افتاد و در همان سال ایده خود را عملی کرد. وی در ابتدای کار خود، خانه دیور را در یکی از خیابان های پاریس و در خانه ای مسکونی شروع کرد. و به تولید لباس های زنانه مشغول شد. اولین لباس شبی که اقای دیور طراحی کرد new look (ظاهر تازه) نام داشت که فرم آن شبیه به ساعت شنی بود و تمام بدن را پوشش می داد واز بهترین پارچه ها برای دوخت این لباس استفاده کرد و بعد از رونمائی از این لباس با استقبال قابل توجهی از خانم ها مواجه شد و دنیای مد فرانسه در یک لحضه تحت تاثیر قرار گرفت. 

اقای دیور بعد از کسب این موفقیت بزرگ در طراحی لباس مورد توجه تاجر پروتمند مارسل بوساک قرار گرفت و از او دعوت شد تا در خانه مد philipe et gaston  مشغول شود و به آن جانی تازه ببخشد. اما دیور این پیشنهاد را نپزیرفت و ترجیح داد برای خودش کار کند و برندی با نام خود طراحی کند. در سال 1947 با کمک مارسل بوساک دویر اولین سالن مد خود را تاسیس کرد و به طور جدی تر به فعالیت خود ادامه داد. کریستین دیور اعتقاد داشت نشان دادن ظرافت خانم ها مهم ترین وظیفه طراح فشن است. از این بابت مفهوم زیبایی شناسی و توجه به خانم ها به عنوان اصلی ترین ارزش های دیور بشمار می رفت. خانه مد دیور آن زمان بخشی از دپارتمان تجاری منسوجات بود که توسط بوساک اداره می شد. سرمایه اولیه مبلغ 6 میلییون فرانک فرانسه بود و 80 کارمند نیز داشت با گذشت یک سال دیور تصمیم گرفت کسب و کارش را گسترش دهد و محصولات گوناگونی را روانه بازار کند. برای عملی شدن این ایده با دو نفر دیگر جان گالیانو و یو سنت لوران شراکت کرد و خانه مد خود را گسترش داد. سال 1948 اولین شعبه تولید عطر او افتتاح شد و همزمان با آن اولین محصول آن یعنی عطر میس دیور به یاد خواهرش رونمائی کرد. این عطر مانند لباس شب او انقلابی بزرگ در صنعت تولید عطر بوجود آورد و با استقبال خوبی رو به رو شد. موفقیت دیور در حوزه تولید عطر باعث شد تا دیور دوباره بخواهد برند خود را گسترش دهد. این برند در طول دهه 90 در زمینه های دیگری مانند لوازم ارایشی، محصولات چرمی و ساعت مچی فعالیت کرد و محصولات بسیار با کیفیتی تولید می کرد. امروزه دیور در سراسر دنیا شعب مختلفی دارد و یکی از محبوب ترین برند ها شناخته می شود. با درگذشت موسس این برند شرکت دیور توسط تاجر فرانسوی برنار آرنو هدایت می شود.

تاریخچه لوگو دیور

با تاسیس برند دیور و رونمایی از اولین محصولات این برند لوگو دیور به صورت اختصاصی طراحی شد. لوگو دیور به دلیل سادگی و ظرافت در طراحی یکی از بهترین لوگو های دنیا بشمار می رود. لوگو دیور از ابتدای فعالیت خود تا به امروز 2 بار طراحی شده است. به همین علت ماندگاری بسیار خوبی در ذهن مخاطبان خود دارد و با نگاه به لوگو دیور یاد محصولات لاکچری دیور می افتیم. در ادامه شما را با جزئیات طراحی لوگو دیور بیشتر آشنا خواهیم کرد.

لوگو دیور 1948

لوگو دیور 1947

اولین لوگو دیور همزمان با تولید اولین عطر خود در سال 1948 طراحی شد. ارزش های برند دیور در این لوگو ساده کاملا واضح است؛ گرچه برند دیور در حوزه محصولات لوکس فعالیت دارد اما نماد تجاری آن در کمال سادگی طراحی شده است که این روش از طراحی به اصالت برند اشاره دارد. طراحی یک لوگوتایپ ساده بدون هیچ عنصر اضافه ای موجب شد توجه بسیاری از مخاطبان به این برند جلب شود. 

برند دیور مانند بسیاری از برند ها طراحی لوگو خود را با استفاده از نام کامل برند خود انجام داده است که یک رویکرد رایج در طراحی لوگو حرفه ای محسوب می شود؛ زیرا با طراحی چنین لوگویی می توان هم نام برند را در ذهن مخاطبان ماندگار ساخت و هم نشان بصری برند را در ذهن آنان جای داد. برند دیور دارای یک لوگو دیگری نیز است که به صورت CD نوشته می شود. این نام برگرفته از نام موسس برند است اما نسخه اصلی لوگو دیور با نام کامل برند طراحی شده است که حرف اول آن به صورت بزرگ است و بقیه حروف نیز بطور کوچک نوشته می شود.

اولین لوگو برند دیور با فونت سریف ساده نوشته شده است که با گذشت 70 سال از طراحی لوگو دیور هنوز جذابیت های خود را دارد.

لوگو دیور 2018 – 2023

لوگو دیور 2018

سال 2018 طراح لوگو دیور تصمیم گرفت استایل جدیدتری به لوگو دهد و تغییراتی کوچکی را اعمال کنند. گرچه نسخه قبلی لوگو به خوبی ارزش های برند را میرساند اما برای جلب توجه مخاطبان حرکت هوشمندانه ای بود. در نسخه جدید لوگو دیور همه حروف به صورت بزرگ نوشته شد تا به اهمیت جایگاه جهانی برند دیور تاکید شود. فونت دیور نیز کلاسیک تر شد و مانند نسخه پیشین عنصر غیر ضروری در آن مشاهده نمی شود؛ زیرا این برند جایگاه خود را در سراسر دنیا ثابت کرده است. بنابراین نیازی به تغییرات بزرگ ندارد. 

از سال 2016 زمانی که ماریا گررازیا طراح مد ایتالیایی به عنوان مدیریت نوآوری دیور شناخته شد لوگو دیور بر روی همه محصولات درج می شود تا آنها را با بقیه محصولات بازار متمایز سازد.

عنصر های لوگو دیور

تمامی جزئیاتی که در نگاه اول ساده به نظر می رشد باعث شده تا این لوگو به یاد ماندنی خلق شود  تا برای این برند جذاب نقش نشان تجاری را به خوبی ایفا کند.

روش طراحی لوگو دیور

همان طور که در قسمت های قبلی اشاره کردیم لوگو دیور با استفاده از نام کامل برند طراحی شده است که در دنیای طراحی لوگو، به این روش لوگوتایپ گفته می شود. لوگوتایپ تشکیل شده از نام کامل برند و یا تعدادی از حروف های آن است که با فونتی زیبا نوشته می شود. در طراحی لوگوتایپ معمولا نماد های بصری مربوط به حوزه فعالیت استفاده نمی شود ولوگو کلا با نام برند طراحی می شود.

رنگ لوگو دیور

هر دو نسخه لوگو دیور با رنگ مشکی بر روی پس زمینه سفید طراحی شده اند که در حالی که ساده هستند اما بسیار پالت رنگی شیگی محسوب می شوند. رنگ مشکی در لوگو دیور نشان دهنده کیفیت بالا و لاکچری بودن برند است و رنگ سفید که رنگی خنثی است تکمیل کننده رنگ مشکی است که برای جلب اعتماد مخاطبان مورد استفاده قرار می گیرد.

فونت لوگو دیور

برای طراحی دو نسخه لوگو دیور از فونت Nicholas Cochin Regular استفاده شده است که از دسته فونت های شیک بحساب می آید و برای طراحی لوگو دیور بسیار مناسب است.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با تاریخچه برند دیور آشنا کنیم و طراحی لوگو دیور را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم و امیدواریم از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید. تیم طراحی لوگو حرفه ای لوگو نشان در تلاش است تا به کسب و کار شما انرژِی مظاعفی ببخشد و تلاش می کند بهترین ها را در اختیار شما قرار دهد. کارفرما و صاحبان کسب و کار می توانند برای ثبت سفارش لوگو حرفه ای به صفحه اصلی مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید