لوگونشان
لوگوی فندی-لوگونشان

بررسی تاریخچه لوگو فندی (fendi) و عناصر به کار رفته در آن

جدول محتوا

لوگو فندی (fendi) برندی آشنا بر روی پوشاک و کالاهای لوکس است که نمادی ماندگار از خانه مد و فشن ایتالیا است. لوگوی برند فندی که در سراسر دنیا با نماد “F” شناخته می شود، حتی در بین افرادی که از این برند استفاده نمی کنند نمادی شناخته شده و به نوعی معرف طراح لوگو حرفه ای این شرکت می باشد .این برند توانسته با تولیدات خود مفهومی از جذابیت و لوکس بودن را به آن ها القا کند.در چند سال اخیر لوگو فندی بارها دچار تغییر و تحول شده است، اما با بررسی تاریخچه برند فندی، متوجه یکسان بودن عناصر داخل لوگو آن می شویم.

با لوگو نشان همراه باشید تا به بررسی تاریخچه و تغییرات این لوگو در طول سال های فعالیت آن بپردازیم.

لوگوی فندی با پس زمینه زرد

بررسی تاریخچه برند فندی از ابتدا تا اکنون

لوگو فندی نیز مانند بسیاری از برند های معتبر دنیا، در طول فعالیت خود دچار تغییراتی در آن شده است تا به نماد فعلی آن رسیده است. با بررسی بیشتر تاریخچه لوگو برند فندی و داستان شروع این برند ، بیشتر با تغییرات آن آشنا خواهیم شد.در این قسمت از مقاله با بررسی این لوگو در سال های مختلف تلاش خواهیم کرد تا بیشتر با آن آشنا شویم.

داستان پیدایش برند فندی

برند فندی که در رم ایتالیا و در سال 1925 راه اندازی شد، حاصل همکاری ادل فندی (Adele Fendi) و ادواردو فندی (Edoardo Fendi) است . این دو مالک که قبل از راه اندازی برند فندی به صورت جداگانه و مستقل فعالیت می کردند، پس از ازدواج و شریک شدن با همدیگر توانستند شرکت بزرگ فندی را تاسیس کنند.قبل از ازدواج این دو ، ادل فندی صاحب یک فروشگاه کوچک و ادوارد فندی کارگاه چرم دوزی داشت.همین باعث شد که آنها در ابتدا وارد صنعت چرم شده و برند خود را معتبر کنند.

این اعتبار زمینه ساز ورود این شرکت به حوضه های پرسود دیگری مانند: مد،پوشاک و فشن شد.در سال 1930 صاحبان برند فندی تصمیم گرفتند تا با گسترش حوضه فعالیت خود و ورود به زمینه های لوکس مانند: عطر، ادکلن و عینک افتابی به یک خانه مد پر طرفدار تبدیل شد.در سال های آینده فعالیت این شرکت و با ورود دختران فندی به این برند، توانستند نقش بسیار بزرگی در پیشرفت و آوازه این برند داشته باشند.

با ورود این پنج خواهر که هر کدام در زمینه های مختلفی فعالیت می کردند، توانستند در حوضه های کیف و کفش و لباس را متحول کنند. تا اینکه در سال 1978 و با فوت فندی، مدیریت شرکت به دستان دختران آن سپرده شد.آنها نیز با علایق و استعداد خود، هریک یک قسمت از شرکت را اداره و گسترش دادند.

لوگو فندی قدیمی

لوگو فندی در سال های 1925 - 1965

در سال 1925 و در هنگام تاسیس این برند، اولین لوگوی این شرکت نیز ساخته شد.در لوگوی اولیه شرکت ما تصویر یک سنجاب را می بینیم که بر روی پاهای خود ایستاده و یک فندق را در دست دارد.اما طراحی لوگو فندی نمی توانست نشان دهنده حوضه فعالیت آنها باشد و در یک نگاه جهت انقال پیام درست به مخاطب نمی شد از آن استفاده کرد.

این لوگو حاصل خاطره مشترک بنیان گذاران آن است که در ابتدای ازدواج و با هدیه دادن یک نقاشی از سنجاب همراه بود.زیرا همیشه می‌گفت ادل مانند یک سنجاب همواره در تکاپو و تلاش است.البته در پایین برند آن، با درج نام فندی و سال تاسیس آن سعی کردند تا مخاطبان را بیشتر با این برند آشنا کنند.

لوگوی فندی -سنجاب با فندوق

تولد نماد شناخته شده لوگو فندی 1965 – 2000

در طول 40 سال فعالیت اولیه این برند، لوگو سنجاب آن، به عنوان لوگوی اصلی آن استفاده می شد.اما در حدود سال 1965 و با تغییراتی که در تولیدات شرکت فندی صورت گرفت، بنیان گذاران آن تصمیم گرفتند تا با طراحی مجدد لوگوی فندی، تحولاتی در ساختار شرکت بوجود آورند.البته بیشتر این تغییرات با ورود شخصی صورت گرفت که طراحی مشهوری در مد و فشن آلمان بود.

کارل لاگرفلد (Karl Lagerfeld) در اولین اقدام خود در شرکت فندی، تصمیم گرفت تا لوگوی فندی را با یک لوگوی جدید تغییر دهد.در ابتدای طراحی فندی که شاید در کمتر چند دقیقه برای آن وقت صرف کرد،نماد مونوگرام لوگو برند فندی که دو حرف “F” است را با فونت سنس سریف و با حروف بزرگ و کشیده درست کرد.

لوگوی فندی در سال 1965

آغاز تغییرات جدید لوگو فندی 2000 – 2013

در ابتدای سال 2000 و با تصمیم مالکان برند فندی (fendi)نماد شناخته شده “FF” بر روی لوگوی فندی حذف و تنها اسم این برند بجا ماند.در لوگوی جدید فندی تصمیم گرفته شد تا فاصله بین حروف کمی بیشتر از قبل شود.در واقع حذف نماد “FF” تنها تغییر بزرگ این لوگو در این سال ها بود.این لوگو تا سال های بعد مورد استفاده قرار گرفت.

لوگوی فندی در سال 2013

لوگو فندی از سال 2013 تا به امروز

اما در سال 2013 لوگو فندی تغییر نهایی خود را انجام داد تا به لوگوی امروزی آن تبدیل شود.در آخرین تغییر آن، لوگو گوشه های تیز خود را از دست داد و با نرم شدن لبه لوگو، حالت گرد به خود گرفت.در این تغییرات، علاوه بر تغییر فونت آن، در پایین لوگو کلمه “ROMA” نیز با همان ویژگی اضافه شد.این کلمه در واقع اشاره به رم دارد، شهری که برند و لوگوی فندی در آن تاسیس شد.این تغییرات توانست اثرات مثبتی روی تجربه ی برند فندی داشته باشد.

لوگوی فندی از سال 2013 تا به اکنون دچار تغییر نشده است.این لوگو از لوگوهای ساده اما ماندگار است توانسته تا نمادی از برند بزرگ فندی باشد.

لوگوی فندی امروزی

عناصر لوگوی فندی

تا به اینجا با بررسی لوگوی فندی به عنوان یکی از برند های تاثیر گذار در زمینه مد، به لوگوی ساده و در عین حال جذاب آن رسیدیم.در این قسمت از مقاله به بررسی عناصر لوگوی فندی می پردازیم.

سبک طراحی لوگو فندی چگونه است ؟

سبک طراحی لوگوی فندی که به صورت لوگوتایپ می باشد،رایج ترین و پرکاربرد ترین شیوه طراحی لوگو در حال حاظر است.لوگوتایپ با ارتباط نام تجاری و هویت یک برند باعث می شود تا برند سریعتر شناخته شود.یکی از مزیت های لوگو تایپ این است که در جاهای مختلف استفاده می شود.

شما می توانید از آنها در ویدیو ها تا محصولات فیزیکی استفاده کنید.همانگونه که در لوگوتایپ برند فندی نیز مشاهده می شود، این برند با فونتی زیبا و ساده

رنگ لوگو فندی

برای طراحی لوگوی برند فندی از مجموعه رنگ سیاه به همراه سفید استفاده شده است که نمادی از قدرت و با کیفیت بودن کارهای شرکت فندی است.اما در کنار این و با وجود رنگی مانند سفید که نشانه صلح و آرامش است، نوعی ترکیب زیبا بوجود آورده است.

فونت لوگو فندی

طراحان لوگوی فندی برای انتقال مفاهیم از سادگی و زیبایی از فونت Helvetica Bold استفاده کردند که دارای حروف بزرگ است.این کار باعث شده تا لوگوی این برند، در کنار سادگی، زیبایی خود را حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید