لوگونشان
طراحی لوگو صنایع غذایی

نکات طراحی لوگو رستوران و فست فود + 12 ایده جذاب

جدول محتوا

مشاغل مربوط به صنایع غذایی نیز مانند همه کسب و کار ها برای داشتن یک برند ماندگار و افزایش سطح کاری و درآمد خود باید یک لوگو برای خود داشته باشند.این لوگو اگر به دست افراد ناآگاه طراحی شود،ممکن است اعتماد مشتریان را از شما بگیرد و جلوی فروش شما را بگیرد.از این رو در این مقاله چنده ایده جذاب برای طراحی لوگو رستوران و فست فود را با شما به اشتراک می گذاریم تا در صورت نیاز بتوانید برای سفارش طراحی لوگو خود از آنها الهام بگیرید.

آنچه خواهیم خواند:

طراحی لوگو رستوران و صنایع غذایی باید در تمام مراحل به صورت اصولی جلو برود و همه ی فاکتورهای زیر را در بر بگیرد.

  • استفاده درست از رنگ ها با استفاده از روانشناسی رنگ ها
  • انتخاب نوع لوگو و طرحی مناسب برای بازدهی صد در صدی
  • حفظ زیبایی و جذابیت در عین ساده بودن لوگو
  • فونت و تایپوگرافی زیبا و دلنشین
  • منحصر به فرد بودن لوگو 

طراحی انواع لوگو رستوران و فست فود

درست است که همه مخاطبان این صفحه احتمالا در حوزه صنایع غذایی هستند اما برای هر کدام از شما عزیزان نمی توان یک نسخه پیچید چرا که تفاوت های کوچکی نیز با هم دارید.

به عنوان مثال محل کسب و کار شما،شخصیت حک شده از مغازه شما در ذهن مشتری،شخصیت مشتریانتان،نوع غذایی که درست می کنید و نحوه سرو آنها همگی می تواند روی لوگوی شما تاثیر بگذارد.

خیلی مهم است که کار شما دقیقا در چه جزئیاتی است یعنی کاملا برای رستوران های سنتی و فست فود ها باید پروژه های جداگانه عمل شود و اگر بخواهیم با یک استراتژی برای هر دو پیش برویم قطعا پروژه ای ضعیف و شکست خورده خواهیم داشت.به عنوان مثال،برای کافه باید لوگویی طراحی شود که احساس آرامش خاصی را منتقل کند در صورتی که برای فست فود از لوگوهایی با انرژی زیاد و رنگ های شاد استفاده می شود.

1-ایده لوگو برای رستوران ها و فست فود های خانوادگی

اگر مخاطبین شما قرار است به صورت خانوادگی به مغازه شما بیایند،یکی از ایده ها می تواند استفاده از لوگوی چهره نگار باشد.این چهره می تواند هر چیزی باشد اما بهتر است از تصویری کمک گرفته شود که بتواند کودکان را جذب کند.

از آنجایی که قانون کپی رایت در ایران وجود ندارد،می توانید از شخصیت های فیلم ها و کارتون ها کمک بگیرید اما باید حواستان باشد که کس دیگری از آن استفاده نکرده باشد.تنها چالش استفاده از صورت شخصیت های کارتونی نیز همین است.

مثال تصویری برای لوگو رستوران خانوادگی و فست فود

ایده لوگو برای پیتزافروشی
طراحی لوگو برای رستوران خانوادگی
طراحی لوگو برای فست فود سوخاری
لوگو صنایع غذایی
لوگو روباه و پیتزا

2- ایده لوگو برای رستوران های غذای دریایی

اگر رستورانی دارید که در آن غذای دریایی سرو می کنید،می توانید از عنصری در لوگوی خود استفاده کنید که یاد آور دریا و آن غذاها باشد.به عنوان مثال می توانید از ماهی،میگو،نمادی از غذا و … استفاده کنید.

مثال تصویری برای لوگو رستوران دریایی

لوگو برای رستوران سوشی
طراحی لوگو ذستوران دریایی

3- طراحی لوگو برای رستوران های چندستاره و لاکچری

حقیقت این است که قانونی وجود ندارد که شما باید حتما برای این نوع غذاخوری از فلان نوع لوگو استفاده کنید یعنی شاید یک رستوران سطح بالا بخواهد از لوگوهای آیکونی و تصویری استفاده کند و اتفاقا اگر طراح لوگو حرفه ای خوبی داشته باشد موفق هم می شود.

اما می توانید این پیشنهاد ها را نیز در بین گزینه های خود قرار دهید و به آنها فکر کنید.یک ایده جالب درمورد رستوران های لاکچری و یا حتی معمولی،می تواند استفاده از طرح های ترکیبی انتزاعی و تایپو گرافی و یا استفاده هر کدام از آنها به صورت مستقل باشد.

استفاده از ابزار غذا خوری یا آشپزی نیز با اینکه مفهوم رستوران را به ذهن مخاطب می رساند اما پیشنهاد نمی شود چرا که بسیاری از رستورانها تا به امروز از آن استفاده کرده اند و لوگوی شما از منحصر به فرد بودن دور خواهد شد.

طراحی لوگو رستوران چندستاره

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی لوگو رستوران

همانطور که گفتیم روانشناسی رنگ ها تاثیر بسیار زیادی در کیفیت نهایی لوگوی شما دارد و باید هر نوع رستورانی ابتدا مورد بررسی قرار بگیرد.اگر رستوران سنتی دارید،معمولا بهتر است از رنگ قهوه ای و یا گرید های نزدیک به آن استفاده کنید چرا که نمی توانید از رنگ های جیغ و شاد در لوگوی خود به کار ببرید.اما برعکس می توانید لوگوی مک دونالد که معروف ترین غذای فست فود آمریکاست را در نظر بگیرید.

لوگوی فست فود مک دونالد

مک دونالد از شادترین و جیغ ترین رنگ های ممکن (یعنی قرمز و زرد) به همراه یک تایپوگرافی خاص استفاده کرده و توانسته در ذهن ها ماندگار شود.شما نیز اگر فست فود دارید،می توانید فارغ از نوع لوگو از رنگ های پر انرژی تر استفاده کنید و سنین مختلفی را به مغازه خود جذب کنید.

گاهی رستوران شما با یک فرهنگ یا کشور خاص گره خورده است و نا خودآگاه ذهن را به سمت رنگی خاص می برد.دو کشور برزیل یا مکزیک را در نظر بگیرید اگر به اکثر افراد بگویید یک رنگ را با شنیدن نام این دو کشور در ذهن خود بیاورند،قطعا سبز و زرد دو رنگی خواهند بود که بیشترین انتخاب را داشته است.این بدین معنی است که برای طراحی لوگو رستوران مکزیکی یا بررزیلی،حتما باید این دو رنگ را در نظر داشته باشید.

فاکتور های مهم دیگری که در انتخاب رنگ لوگو رستوران تاثیر گذار هستند عبارتند از:

  • سن مشتریان
  • تاثیر لوگو بر بیننده
  • روحیات مشتری
  • فرهنگ مشتری و فرهنگ خاستگاه غذای شما

انتخاب فونت مناسب برای طراحی لوگو رستوران

فونت و تایپوگرافی نیز در طراحی  لوگو رستوران به اندازه رنگ اهمیت دارد.ابتدا باید بگوییم که از فونت به دو شکل می توانید در لوگو استفاده کنید.اولین حالت این است که به شکل مونوگرام،حرف اول یا یک حرف شاخص که نشان دهنده برند شما باشد را انتخاب کنید و در لوگوی خود به کار ببرید یا می توانید کل اسم برندتان را در لوگو بیاورید.اینکه کدام را انتخاب کنید و کدام یک تاثیر بیشتری دارد به اسم برند شما بستگی دراد و نیازمند نظر کارشناسی طراح و نظر خودتان است.

نکته خیلی مهم این است که اصلا از حروف چه زبانی استفاده کنیم؟اگر رستوران شما غذای خارجی سرو می کند،به عنوان مثال سوشی می فروشید،با اینکه می توانید از حروف فارسی هم استفاده کنید اما حروف ژاپنی یا انگلیسی تاثیر بیشتری خواهند گذاشت.این مطلب در مورد رستورانهای خارجی سایر کشورها نیز صدق می کند.

جمع بندی

برای حفظ اصالت و انحصار لوگو از متخصصین آن کمک بگیرید و برای شروع می توانید با ما تماس گرفته و یک مشاوره رایگان دریافت کنید.

 قبل از تصمیم گیری ،حتما نمونه های زیادی را مشاهده کنید.نه تنها نمونه کار های ما را تماشا کنید بله در شبکه های اجتماعی و دنیای دیجیتال لوگوی رستورانهای معروف و غیر معروف را مورد آنالیز قرار دهید.یکی از شبکه هایی که مخصوص اشتراک گذاری تصاویر است و خیلی می تواند مفید باشد پینترست است.شما می توانید با کلیک روی نمونه ها و ایده های لوگو برای رستوران،مثال های بیشتری ببینید و سلیقه خود را به طراح انتقال دهید.

اگر رستوران خانوادگی باشد و سطح معمولی داشته باشد،دست طراح باز است و می توانید ترکیبی از همه متد های گفته شده مانند استفاده از حروف،اشکال انتزاعی و شکل های جذاب،لوگویی مفید طراحی کنید.با اینکه باید بتوانید کودکان را جذب کنید اما در عین حال باید تعادل نیز رعایت شود.

رستوران های چندستاره یا لاکچری می توانند از اشکال انتزاعی و تایپوگرافی های شیک با رنگ های خاص لوگوی خود را بسازند در حالی که رستوران های سنتی بهتر است سنگین باشند و از اشکال نامناسب استفاده نشود و بیشتر رنگ قهوه ای مورد استفاده قرار گیرد.

کاملا بستگی به نوع کسب و کار شما دارد.معمولا رنگ های سفید،سیاه و خاکستری در اکثر لوگو های مربوط به صنایع غذایی استفاده می شوداما برای کافه ها و رستوران های سنتی قهوه ای استفاده می شود.برای لوگو فست فود ها از رنگ های جیغ و انرژی زا استفاده می شود چرا که با ماهیت کار همخوانی داشته ئ بازه زیادی از سنین را می تواند به خود جذب کند.

اگر  از متخصصینی مانند تیم ما کمک بگیرید،طراحی لوگو رستوران شما را به صورت برداری انجام می دهند که قابل اسکیل (کوچک و بزرگ کردن) بدون محدودیت یا افت کیفیت است بنابراین می توانید حتی در بیلبوردهای بزرگ شهری نیز از آنها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید