لوگونشان
طراحی لوگو گلخانه

طراحی لوگو گلخانه | اصول طراحی لوگو گل فروشی

جدول محتوا

گلخانه ها و گل فروشی ها از دشته شغل هایی هستند که روزانه تقاضای بسیاری دارند که برندینگ در آنها بسیار مهم است. طراحی لوگو گلخانه یکی از مهم ترین مراحل برندینگ است. طراحی درست لوگو گلخانه برای بهتر شناخته شدن برند شما و معرفی کسب و کار خود به مخاطبان هدف بسیار مفید و تاثیرگذار است. طراحی لوگو گل فروشی باید به طوری انجام شود تا مخاطبان شما بتوانند در نگاه اول ارزش های برند و فروشگاه شما را درک کنند و جذب برند شما شوند و آنها را وادار به خرید گل و گیاه برای عزیزان خود کند. طراحی لوگو گل فروشی برای برند شما بسیار مفید است؛ زیرا به کسب و کار شما اعتبار می بخشد و کمک می کند تصویری جالب و جذاب از برند شما در ذهن مخاطبان نقش ببندد. شما با طراحی لوگو برای فروشگاه گل فروشی به مخاطبان خود ماموریت های برندتان را بیان می کنید و به مخاطبان نشان می دهید که یک فروشگاه حرفه ای هستید و برای رضایت مشتری هایتان بهترین ها را ارائه می دهید. شاید برای شما سوالی مطرح شود که چگونه می تواینم لوگو گلخانه ای طراحی کنیم که مخاطبان با اولین نگاه جذب لوگو شوند و در نهایت از فروشگاه ما خرید کنند؟ امروز در این مقاله لوگو نشان قصد دارد درباره طراحی لوگو گلخانه با شما مخاطبان عزیز صحبت کند و ویژگی ها و اصول طراحی این نوع لوگو را برای شما مورد بررسی قرار خواهد داد.

طراحی لوگو گلخانه

اهمیت طراحی لوگو گلخانه

شما با طراحی لوگو گلخانه همان طور که در مقدمه مقاله گفتیم به فروشگاه خود اعتبار می بخشید و لوگو برند شما، هویت بصری کسب و کار شما به حساب می آید و می تواند مخاطبان هدف شما را ترغیب به خرید از فروشگاهتان کند. فروشگاه های گل فروشی که برای خود نام اختصاصی یا لوگو مختص به خود را دارند می توانند سریع تر و واضح تر هدف و ارزش های برند خود را به مشتری های هدف منتقل کنند و به راحتی می توانند با رقبای خود به رقابت بپردازند. زیرا گل فروشی ها و گلخانه ها از جمله شغل هایی هستند که رقابت در آنها بسیار تنگاتنگ است و تغاضای بسیاری از سوی مصرف کنندگان دارد و اگر در همان ابتدای شروع کسب و کار، درست برند سازی نکنید ممکن است به سرعت از چرخه رقابت خارج شوید.

اصلا مهم نیست که انداره فروشگاه شما چقدر است یا در چه نقطه ای از شهر بنا شده است. آنچه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است این است که شما می توانید با روشی کاملا تاثیرگذار، برند خود را به مخاطبان خود معرفی کنید. شما با تصویر ذهنی که از برند خود در ذهن مخاطبان می سازید می توانید موفقیت برند خود را تضمین کنید. یکی از دلایلی که طراحی لوگو گلخانه ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است همین موضوع است. طراحی لوگو گل فروشی یکی از نیاز های یک برند تازه تاسیس است. اما دلایل دیگری نیز برای طراحی لوگو گلخانه وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

در نتیجه شما می توانید با طراحی لوگو گل فروشی از مزایای گفته شده بهره مند شوید و برند خود را در معرض دید عموم قرار دهید و به کسب و کار خود رونق دهید.

ویژگی های طراحی لوگو گلخانه

حال شاید این پرسش در ذهن شما باشد که طراحی لوگو گلخانه ای تاثیرگذار چه ویژگی هایی دارد و از چه نوع لوگو هایی می توانیم برای هویت بصری برند خود استفاده کنیم؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم «از هیچ لوگویی»؛ زیرا شما با طراحی هر لوگویی نمی توانید بر روی مخاطبان خود تاثیر آنچنانی بگذارید و نه تنها باعث رشد برند شما نخواهد شد بلکه می تواند تاثیرات منفی بر روی کسب و کار شما بگذارد. لوگو گلخانه باید به گونه ای طراحی شود که مخاطبان را با همان نگاه اول جذب کند و مشتری ها بتوانند تصویر لوگو شما را به یاد بسپارند. شما باید با طراحی لوگو گل فروشی بتوانید در هر شرایطی کسب و کار خود را از طریق لوگو معرفی کنید و باید لوگویی طراحی کنید که قابل تشخیص باشد. در ادامه این مطلب ویژگی های لوگو گلخانه را برای شما بررسی خواهیم کرد.

منحصر بفرد بودن لوگو گلخانه

لوگو گلخانه باید طوری طراحی شود که شما را از رقبا حوزه فعالیت خود متمایز کند. چون یکی از مهم ترین اهداف طراحی لوگو گلخانه «متمایز شدن از سایر رقبا» است و برای رسیدن به این خواسته نیاز است لوگویی طراحی کنید که کپی نباشد و مخاطبان به راحتی بتوانند لوگو با تشخیص دهند. یکی از روش های طراحی لوگو اختصاصی برای گلخانه ها، طراحی لوگو به روش ترکیبی است که بهترین روش برای طراحی لوگو یونیک است و این موضوع این امکان را به شما میدهد که از سایر رقبا خود متمایز باشید.

اگر قصد دارید لوگو های کپی را تشخیص دهید، می توانید مقاله روش های تشخیص لوگو های کپی ایرانی را مطالعه فرمائید.

لوگو گلخانه ساده در عین حال جذاب

ساده در عین حال جذاب

سادگی در طراحی لوگو گلخانه یکی از ویژگی های طرای لوگو است که می تواند برند شما را در ذهن مخاطبان خاص ترسیم کند. لوگو گلخانه باید به گونه ای به دست طراحی سپرده شود که مخاطبان در عین سادگی لوگو با معنا و مفهوم آن ارتباط برقرار کنند. لوگو های شلوغ معمولا نمی توانند احساسات خاصی را در مخاطبان ایجاد کنند و سریعا فراموش خواهند شد. در نتیجه برای اینکه بتوانیم لوگو گلخانه خود را در ذهن مخاطبان ماندگار سازیم باید لوگویی ساده در عین حال جذاب طراحی کنیم. شما می توانید برای ساده طراحی کردن لوگو خود از یک نماد زیبا و ساده مانند گل و گیاه استفاده کنید و برای طراحی سایر عناصر لوگو می توانید از نام برند خود می توان استفاده کرد.

حوزه فعالیت شما را کامل معرفی کند

شما باید لوگویی برای گل فروشی خود طراحی کنید که بتواند در کمترین زمان حوزه فعالیت شما را به طور مفید و واضح به مشتری های هدف بیان کند. یعنی اگر مخاطبان لوگو شما را در هر جایی به غیر از سر در فروشگاهتان مشاهده کردند بتوانند به راحتی لوگو را تشخیص دهند و از ارزش ها و ماموریت های برند با خبر شوند. برای طراحی چنین لوگویی برای گلخانه ها بهتر از از سبک طراحی ترکیبی استفاده کنیم و شما در مرحله اول باید به دبنال نمادی بگردید که با برند شما همخوانی داشته باشد تا بتواند کسب و کارتان را به مخاطبان معرفی کند.

لوگو گلخانه انعطاف پذیر

انعطاف پذیر باشد

انعطاف پذیری لوگو یکی دیگر از مزایای لوگو گلخانه است؛ زیرا نشان تجاری شما فقط برای سردر فروشگاه مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه ممکن است در کارت ویزیت، بنر های تبلیغاتی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. به همین علت است که باید لوگو به گونه ای طراحی شود که بتوان از آن در هر اندازه ای که می خواستید استفاده کنید و کیفیت خود را از دست ندهد.

شما با در نظر داشتن ویژگی های گفته شده می توانید یک لوگو گلخانه ماندگار در دهن مخاطبان طراحی کنید. اما برای ساخت لوگو گل فروشی لازم است به اصول طراحی و گرافیکی نیز توجه بسیاری داشته باشید که در ادامه نکاتی که باید درباره اصول طراحی لوگو گلخانه بادانید را خواهیم گفت.

اصول طراحی لوگو گلخانه

خوب، تا اینجای مقاله با ویژگی ها و اهمیت طراحی لوگو گلخانه آشنا شدید. در بخش های بعدی قصد داریم شما را با اصول طراحی لوگو گل فروشی آشنا کنیم و شما را با مراحل ساخت لوگو خاص گلخانه نیز آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

سبک طراحی لوگو گل فروشی

همان طور که در اوایل مقاله گفتیم، اولین مرحله از طراحی لوگو گل فروشی، انتخاب سبک طراحی لوگو است که اگر به اشتباه سبک طراحی لوگو خود را انتخاب کنید نمی توانید لوگویی را طراحی کنید که تاثیر گذار باشد. بنابراین انتخاب سبک طراحی بسیار مهم است و باید برای آن تحقیقاتی انجام شود. اما برای طراحی لوگو گلخانه ای 3 سبک کلی وجود دارد که در ادامه هر یک از آنها را بررسی خواهیم کرد.

لوگو تصویری

لوگو تصویری یکی از رایج ترین روش های طراحی لوگو می باشد که برای ساخت آن باید از یک نماد مرتبط با حوزه کسب و کار استفاده شود تا بتواند برند شما را معرفی کند. برای طراحی لوگو گل فروشی می توانید از نشان هایی مانند گل و گیاه، آپ پاش یا گلدان استفاده کنید تا مخاطبان در اولین نگاه متوجه این موضوع شوند که این لوگو متعلق به یک گلخانه یا یک گل فروشی است.

لوگوتایپ یا لوگو نوشتاری

لوگو نوشتاری یکی از سبک های عامه پسند ساخت لوگو است که در طراحی آن به جای اینکه از نماد خاصی استفاده کنیم از نام برند یا مخفف نام بنرند استفاده می کنیم. به این معناست که شما می توانید به عنوان مدیریت فروشگاه از نام برند برای طراحی لوگو گلخانه استفاده کنید. لازم به ذکر است شما با استفاده از این روش طراحی نمی توانید آن طور که انتظار دارید نظر مخاطبان خود را جلب کنید، اما با استفاده از این سبک طراحی خود را با سایر رقبا متمایز می سازید.

سبک طراحی ترکیبی برای لوگو گلخانه

لوگو ترکیبی

همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم بهترین روش طراحی لوگو گلخانه، سبک طراحی لوگو ترکیبی است و همان طور که از نام این روش پیداست، تلفیقی از دو روش اول یعنی لوگو تایپ و لوگو تصویری است که شما می توانید با استفاده از این سبک طراحی هم از نماد مرتبط برای بهتر معرفی کردن برند خود استفاده کنید و هم از نام برند استفاده کنید که در ذهن  مخاطبان هدف نقش ببندد.

انتخاب ترکیبات رنگی مناسب لوگو

بعد از انتخاب سبک طراحی و نماد مهم ترین مرحله ای که بایدی به آن توجه بسیاری داشته باشید انتخاب ترکیبات رنگی مناسب لوگو است که اتباط مهمی با تاثیرگذاری لوگو بر روی مخاطبان دارد. برای طراحی لوگو گل فروشی می توانید از رنگ های مربوط به گل و گیاه مانند سفید، سبر، رزد و آبی استفاده کنید تا لوگو شما طبیعی تر ب نظر برسد. نکته ای که گفتنش خالی از لطف نیست این است که شما باید در نظر داشته باشید استفاده بیش از حد رنگ ها برای طراحی لوگو گلخانه مناسب نیست و از تاثیرگذاری لوگو کم خواهد کرد و توصیه می کنیم که از بیشتر از سه رنگ برای طراحی لوگو حرفه ای استفاده نکنید.

انتخاب فونت مناسب

بعد از انجام مراحل پیشین نوبت به انتخاب فونت برای درن نام برند می رسد که نقش بسیار مهمی را در تاثیر گذاری لوگو ایفا می کند. سبک فونت باید به گونه ای باشد که به برند شما اعتبار ببخشد و شما را از سایر رقبا جدا کند.. بهتر است برای ساخت لوگو گل فروشی از فونت سنس سریف کلاسیک استفاده کنید؛ زیرا این فونت را به راحتی می توان خواند و شکل ظاهری و هویت بصری برند شما را حفظ خواهد کرد.

استفاده از اشکال هندسی برای لوگو گلخانه

استفاده از اشکال هندسی

پس از انتخاب فاکتور های مختلف برای طراحی لوگو حرفه ای گلخانه و شکل گیری کلی لوگو می توانید از اشکال هندسی مانند دایره یا مربع استفاده کنید که لوگو شما را منظم می سازد و تصویر مثبتی از برند شما را می تواند در ذهن مخاطبان جای دهد. بسیاری از گلخانه ها یا گل فروشی ها برای طراحی لوگو خود از دایره استفاده می کنند؛ زیرا دایره یکی از اشکال هندسی است که حاشیه ای ندارد و می تواند اعتماد مخاطب را جلب کند.

بررسی لوگو رقبا

در مرحله آخر باید به بررسی لوگو رقبای خود بپردازید. بررسی لوگو رقبا این امکان را به شما می دهد که ایده های بسیاری را از آنها بگیرید. اما توجه داشته باشید نباید لوگو طراحی شده شما کپی لوگوهای دیگر باشد؛ زیرا از جذابیت لوگو کم می شود. شما به عنوان یک طراح لوگو حرفه ای باید قادر باشید که با استفاده از ایده های لوگو رقبا و با کنارهم گذاشتن عناصر گوناگون لوگو خاص و منحصر بفرد خود را طراحی کنید.

سخن آخر

در این مقاله شما را با طراحی لوگو گلخانه آشنا کردیم و انواع سبک های طراحی لوگو را مورد بررسی قرار دادیم و متوجه شدیم برای طراحی لوگو گل فروشی باید چه اصولی را رعایت کنیم و چه مراحلی را برای طراحی لوگو حرفه ای یاید طی کنیم. لوگو نشان امیدوار است از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید. 

کارفرمایان گرامی و صاحبان کسب و کار می توانند برای ثبت سفارش طراحی لوگو حرفه ای خود به صفحه اصلی مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید