لوگونشان
اصول مهم طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی

نکات مهم در طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی

جدول محتوا

امروزه بسیاری از کلینیک های ارتوپدی برای نوبت دهی به مراجعه کنندگان و بیماران خود از وب سیات استفاده می کنند. اگر طراحی سایت کلینیک ارتوپدی شما درست انجام نشود، بیماران کلینیک های دیگری را برای مراجعه انتخاب خواهند کرد. یکی از نکاتی که باید برای سایت کلینیک خود انجام دهید طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی است. در این مقاله لوگو نشان قصد دارد درباره چند نکته کلیدی طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی صحبت کند و کمی از تجربه های طراح لوگو حرفه ای را با شما در میان بگذارد پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

هنگامی که بر روی چندین پروژه همزمان وقت می گذارید، می توانید برای پایان دادن به پروژه ها از راه های میانبر استفاده کنید. اما پیشنهاد لوگو نشان این است که از راه های اصولی و معمولی برای طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی استفاده کنید تا روند کار برنامه ریزی شده شما، بدون چالش ادامه پیدا کند. ولی اگر پس از مدتی متوجه شدید که طراحی لوگو انجام شده برای پروژه مورد نظر شما مناسب نمی باشد آن زمان باید چه کاری انجام داد؟

حتما بسیاری از شکست پروژه های مختلف که به علت استفاده از روش ها و فاکتور های نامناسب در طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی انجام شده را مشاهده کرده اید. در بخش بعدی مقاله فاکتور هایی که باید برای طراحی لوگو ارتوپدی رعایت کنید را بازگو خواهیم کرد.

اصول مهم طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی

اهمیت طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی

امروزه کلینیک های ارتوپدی اهمیت بسیار زیادی برای کسانی که درد مفاصل دارند و یا نیازمند شکسته بند هستند دارند. با وجود این حجم از مراجعه کننده، کلینیکی برنده است که بتواند مراجعه کننده بیشتری را جذب کند. این کار نیازمند رعایت یک سری اصول در دنیای بازاریابی است. زمانی که این اصول و قواعد را کنارهم قرار می دهید، موج عظیمی از استقبال کلینیک به سوی مرکز درمانی شما می آید. یکی از این اصول طراحی درست و اصولی لوگو کلینیک ارتوپدی است. شاید برای شما سوال پیش بیاد که چطور یک لوگو کوچک می تواند کمک به مراجعه بیشتر کلینیک ارتوپد ما می کند؟

در دنیای کسب و کار داشتن اعتبار بسیار مهم و حیاتی است. بیشتر افراد کلینیکی را برای مراجعه انتخاب می کنند که از اعتبار زیادی برخوردار باشد. این مسئله گرچه در طراحی لوگو کلینیک زیبایی اهمیت بیشتری دارد. اما برای کلینیک ارتوپدی چندان بی اهمیت هم نیست. اما سوال اینجاست که اولین گام برای کسب اعتبار چیست؟ متخصص ها و حرفه ای ها در این زمینه معتقدند که اولین گام برای کسب اعتبار داشتن هویت برند است. فعالیت شما باید دارای نشان و نام باشد. با انجام این کار شما نشان می دهید کلینیک شما چقدر حرفه ای و تخصصی است.

طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی، نمادی از کلینیک و ماموریت های کسب و کار شماست. لوگو اولین چیزی است که مراجعه کنندگان با آن رو به رو می شوند. در دنیای کسب و کار و برندسازی یکی از اصلی ترین قواعد داشتن لوگو برای کسب و کار شما است. پس می توان اهمیت طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی را به چند مورد زیر خلاصه کرد:

 

عناصر مهم در طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی

در این بخش از مقاله به عناصر و اصولی می پردازیم که باید برای طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی رعایت کنیم. این عناصر شامل: اندازه لوگو، استفاده از اشکال هندسی، انتخاب پالت رنگی و استفاده از المان های مربوط به ارزش های کلینیک در طراحی لوگو است که در ادامه این موضوعات را با شما مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم.

اندازه لوگو طراحی شده برای کلینیک ارتوپدی

دقت کنید که طراحی لوگو برای کلینیک ارتوپدی باید به گونه ای باشد که بتوان در هرجایی که کلینیک در نظر دارد مانند سر برگ نسخه های دکتر ارتوپد کلینیک یا برای طراحی بنر سردر کلینیک و سایت نیز مورد استفاده قرار داد. اگر طرح لوگو کلینیک ارتوپدی پیچیده طراحی شده باشد، تشخیص لوگو در اندازه های کوچک دشوار خواهد بود. پس باید برای طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی در اندازه های مختلف کوشا باشید تا مخاطب براحتی بتواند لوگو را در هر اندازه ای تشخیص دهد و بیاد بسپارد.

طول و عرض لوگو کلینیک ارتوپدی

لوگو هایی که ارتفاع زیاد با عرض کمی دارند یا کوتاه و عریض هستند، از جنبه بصری گیج کننده خواهند بود و از لحاظ تعادل میان طول و عرض استاندارد نمی باشند. نیازی نیست که همه لوگو ها قرینه باشند، اما باید تعادل را میان طول عرض لوگو رعایت کنیم تا طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی بدرستی انجام شود. می توانید برای انجام این کار طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی خود را با یکی از اشکال هندسی آغاز کنید. لوگو هایی که به صورت مربع و دایره طراحی شده اند بیشترین تاثیر را بر روی مخاطبان گذاشته اند.

مفهوم لوگو کلینیک ارتوپدی

مفهوم لوگو کلینیک ارتوپدی باید سبک باشد

طراحی لوگویی که دارای مفهوم باشد و ارزش های کسب و کار را به خوبی بیان کند بسیار عالی است. اما طراحی لوگو مفهومی کار آسانی نیست. برای انجام این کار باید اول با خود کلینیک ارتوپد صحبت کنید و از ارزش ها و ماموریت های کلینیک باخبر شوید. باید شما کلینیک ارتوپدی را متفاعد کنید که هرچه طراحی لوگو ساده انجام شود تاثیر بیشتری بر روی مخاطب می گذارد. اگر به طراحی لوگو حرفه ای کلینیک ارتوپدی در اینترنت نگاهی بیاندازید، متوجه می شوید که همه لوگو های مورد پسند مخاطبان طراحی ساده ای دارند که یک ایده جالب پشت هر یک از آنهاست. هرچه تعداد ایده ها در طراحی لوگو کلینیک ارتوپد بیشتر باشد طراحی لوگو پیچیده تر خواهد بود. برای مثال می توانید برای طراحی لوگو کلینیک زیبایی از اشکال صورت  و با پوست استفاده کنید.

مخاطب هدف خود را در نظر بگیرید

به طور کلی دلیل افرادی که درخواست طراحی مجدد لوگو خود را می دهند این است که حس می کنند لوگو فعلی خود تاثیری بر روی مخاطبان نمیگذارد. یا ممکن است ماهیت کلینیک و ماموریت های آنها تغییر پیدا کرده باشد. اما هر لوگویی که طراح لوگو حرفه ای طراحی می کند باید با در نظر گرفتن مخاطب هدف برند انحام دهد تا مخاطبان کلینیک ارتوپدی بتوانند به راحتی با لوگو ارتباط برقرار کنند.

در نظر گرفتن مامویت های کلینیک ارتوپدی

یک کلینیک اتوپدی یا هرکلینیک دیگری ارزش ها و ماموریت های بخصوصی دارد که می کوشد آنها را در تاریخچه کلینیک خود حفظ کند. در زمان طراحی لوگو ارتوپدی باید از همه ارزش های کلینیک باخبر شوید و نسبت به این ارزش ها و ماموریت ها طراحی لوگو حرفه ای را شوع کنید. لازم به ذکر اسن ممکن است بعضی از این ارزش ها را با ایتم های مختلف ترکیب کنید. بگذارید با یک مثال صحبت خود را در این پاراگراف به پایان برسانم. یک لوگو هندسی می تواند برای تدریس جبر در مدارس تاثیر گذار باشد اما همان لوگو برای کسب و کار وجه جالبی نداشته باشد.

انتخاب پالت رنگی لوگو کلینیک ارتوپدی

رنگ های لوگو کلینیک ارتوپدی را با دقت استفاده کنید

به طور کلی هر کلینیکی پیش از سفارش طراحی لوگو حرفه ای، یک تم رنگی خاص دارد. این مورد می تواند به طراح لوگو حرفه ای کمک بسزائی کند که در انتخاب پالت رنگی لوگو سردرگم و به چالش کیشده نشود. اما زمانی که کلینیک ارتوپدی تم رنگی خاصی نداشته باشد، طراح باید لوگو را با پالت های رنگی گوناگونی به کلینیک ارتوپدی اائه دهد تا انتخاب رنگ لوگو باب میل کلینیک ارتوپد واقع شود. توجه داشته باشید برای طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی نباید از رنگ های جیغ و زننده استفاده کنید؛ زیرا استفاده از رنگ های جیغ و زننده آرامش را از بیماران و مراجعه کنندگان خواهد گرفت.

انتخاب پالت رنگی طراحی لوگو کلینیک ارتوپد را برای آخر بگذارید

در برخی از شرایط فکر کردن با دقت برای انتخاب رنگ های لوگو مهم است. اما باید در نظر داشت که ممکن است لوگو توسط چاپگر سیاه سفید چاپ شود. پس سعی کنید شکل و فرم لوگو را در اولویت های اول طراحی لوگو خود قرار دهید.

لازم به ذکر است می توان در اواخر پروژه رنگ را به لوگو اضافه کرد یا تغییر داد.

استفاده از روانشناسی رنگ ها برای طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی

شما می توانید برای انتخاب پالت رنگی خود از روانشناسی رنگ ها نیز استفاده کنید. از رنگ هایی مانند آبی و یا سفید استفاده کنید که آرامش را به مخاطب انتفال می دهد و از رنگ های زننده پرهیز کنید؛ چرا که این رنگ ها نمی توانند به خوبی ارزش های یک کلینیک ارتوپدی را بیان کند.

خصوصیات مجزا

اگر کلینیک ارتوپدی از شما درخواست کرد که استفاده از اشکال گرافیکی و متن برای طراحی لوگو یکسان باشد، توصیه لوگو نشان به شما طراح عزیز این است که به طور مجزا به هر یک از این موضوعات کار کنید، مگر آن که بتوانید همزمان از پس همگی آنها بر بیایید.

بهتر است روی هر یک از اجزای لوگو کلینیک ارتوپد به صورت جداگانه کار کنید و در آخر همه عناصر طراحی شده را کنار هم قرار دهید.

این موضوع یکی از مواردی بود که برای بیشتر طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی پیش می آید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم چند نکته مهم درباره طراحی لوگو کلینیک ارتوپدی را با شما درمیان بزاریم تا بتوانید مخاطب های هدف بیشتری برای کسب و کار خود جمع آوری کنید. لوگو نشان دارای تیم حرفه ای طراحی لوگو است که با سالها تجربه می کوشند تا هویت برند شما برای همیشه در ذهن مخاطبان بماند. شما می توانید برای ثبت سفارش طراحی لوگو حرفه ای خود به صفحه اصلی مراجعه کنید ویا با پل های ارتباطی مشاوره دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید