لوگونشان
سفارش طراحی لوگو

تفاوت بین Lettermark، Brandmark و Wordmark برای سفارش طراحی لوگو چیست؟

جدول محتوا

زمانی که قصد دارید برای نمایش دادن نام تجاری یا برند خود سفارش طراحی لوگو حرفه ای انجام دهید، باید یک تصمیم بسیار مهم قبل از ثبت سفارش خود بگیرید. آیا سبک طراحی لوگو حرفه ای برند من باید به روش Lettermark، Brandmark یا Wordmark باشد یا اصلا ترکیبی از این سبک های طراحی را برای لوگو حرفه ای خود استفاده کنم؟ پیش از آن که این تصمیم را بگیرید، باید در نظر داشته باشید که هرکدام از این اصطلاحات چه معنی را در خود پنهان کرده اند. در ادامه این مقاله شما را با سفارش هرکدام از این سبک های طراحی آشنا خواهیم کرد. پس تا انتهای مقاله با لوگو نشان همراه باشید.

سفارش طراحی لوگو

سفارش لوگو لترمارک

لوگو حروف از متنی خاص تشکیل می شود که یک نماد تایپوگرافی خاص را ایجاد می کند. برای مثال، یک برند ممکن است از حرف اول نام برند خود برای طراحی لوگو منحصر بفرد استفاده کند. حرف انتخاب شده به یک نماد ماندگار می تواند تبدیل شود. لوگو Lettermark در کمپین های تغییر نام برند برای شرکت هایی با نام هایی که در طی سال ها کوتاه شده اند بسیار حائز اهمیت است. لوگو آسوشیتد پرس نمونه بسیار عالی از یک لترمارک است.

اگر قصد سفارش طراحی لوگو به سبک لترمارک را دارید باید ابتدا مطمئن شوید که حروف اول نام برند شما بهتر از نام کامل کسب و کار شما است. اگر تصمیم بر سفارش طراحی لوگو این نوع سبک را دارید، ممکن است نیاز به صرف زمان و هزینه بیشتری برای آشنایی مصرف کنندگان و مخاطبان هدف خود در مورد آنچه برند شما انجام می دهد، کنید؛ زیرا احتمال دارد نام کوتاه شده برند شما به اندازه نام کامل کسب و کار شما واضح نباشد و همچنین باید اطمینان پیدا کنید که حروف اول نام برند شما در کنار هم عالی به نظر برسد و اشتباه خوانده نشود.

Lettermark یک نماد است که سامل یک نشان اختصاصی است و به صورت کلی، حرروف اول نام یک برند به صورت پیوسته یا جدا از هم نیز طراحی می شود. هنگام راه اندازی برند صاحبان کسب و کار ترجیح می دهند که از این سبک طراحی برای راحت بخاطر سپردن نام برند استفاده می کنند. برای مثال، ماکروسافت، فولکس واگن و ناسا نمونه های موفق لترمارک هستند.

همان طور که در پاراگراف های قبلی توضیح دادیم، یک لترمارک یا لوگوتایپ از حروف اول نام برند برای طراحی استفاده می شود. از آن جایی که لوگو حرف مبتنی بر تایپوگرافی و فقط از حروف اول نام برند تشکیل می شود، به عنوان یک مونوگرام نیز شناخته می شود. در نتیجه اگر نام برند شما طولانی است بهتر است از این سبک طرحی لوگو حرفه ای استفاده کنید.

سفارش لوگو لترمارک(lettermark)

مزایا لوگو حروف یا لترمارک

نکته مهم: اگر برند نوپا یا یک استارت آپ هستید، احتمال دارد قصد داشته باشید نام کامل برند خود را در کنار لوگو لترمارک خود قرار دهید تا زمانی که مخاطبان هدف خود ارتباط با نام کوتاه برند شما را پیدا کنند.

سفارش طراحی لوگو وردمارک

از سمتی دیگر، وردمارک یا لوگوتایپ ترکیبی از نام برند یا نام محصول است که برای برندینگ و شناسایی به خوبی مورد استفاده حاصبان کسب و کار قرار می گیرد. به عنوان مثال می توان به سبک طراحی لوگو های کوکاکولا و گوگل اشاره کرد که از این سبک طراحی لوگو حرفه ای برای برند خود استفاده کرده اند. یک وردمارک باید حرفه ای، خوانا و ساده به نظر برسد و همچنین مخاطبان بتوانند به راحتی با لوگو ارتباط برقرار کنند. به عبارت دیگر مخاطبان براحتی بتوانند حروف را تشخیص دهند.

سفارش طراحی لوگو وردمارک از طراحی متن که معمولا نام برند با یک فونت بسیار زیبا است طراحی می شود. این متن را می توان با استفاده از یک فونت زیبا و خوانا یا یک فونت آشنا و بهینه شده نوشت. برای مثال فونت های AT&T، AT&T Garamond از رایج ترین فونت ها برای سفارش طراحی لوگو وردمارک به حساب می آید. این فونت ها در طراحی لوگو هر برندی که قرار گرفت به بخشی جدا ناپذیر از هویت برند تبدیل شد.

سفارش طراحی لوگو به روش وردمارک انتخاب هوشمندانه ای برای کسب و کار هایی با نام هایی است که بصورت واضح آنچه را که برند در اختیار مخاطبان قرار می هد را بیان می کند؛ زیرا هیچ نمادی در لوگو وجود ندارد تا بتوان بیشتر به ماموریت های برند فکر کرد. سبک طراحی لوگو Wordmark می تواند زمانی مورد استفاده قرار بگیرد که یک شرکت درحال ریبرندیگ و ایجاد هویت جدید است.

سفارش طراحی لوگو وردمارک

مزایای طرحی لوگو به سبک وردمارک

سفارش لوگو برندمارک(Brandmark)

برندمارک یا لوگومارک معمولا شامل یک عنصر طراحی مانند یک شکل یا یک نماد گرافیکی منحصر بفرد است. نمونه های های معروف این سبک از طراحی، لوگو نایک ، لوگو اپل و لوگو توییتر است. زمانی که افراد با یک نشان تجاری رو به رو می شوند، به ارتباط آن با هدف برند می پردازند. حتی با یک نگاه کلی می توانند نام آن برند را حدس بزنند.برندمارک یا لوگومارک معمولا شامل یک عنصر طراحی مانند یک شکل یا یک نماد گرافیکی منحصر بفرد است. نمونه های های معروف این سبک از طراحی، لوگو نایک ، لوگو اپل و لوگو توییتر است. زمانی که افراد با یک نشان تجاری رو به رو می شوند، به ارتباط آن با هدف برند می پردازند. حتی با یک نگاه کلی می توانند نام آن برند را حدس بزنند.

در طراحی به سبک Brandmark از نماد یا ایکونی استفاده می شود که با نام یا بدون نام برند ترکیب شده است. لوگو های مارگ تجاری در بین برند ها در هر اندازه محبوب و خاستنی هستند؛ زیرا تصاویری که برای طراحی آنها استفاده می شود بسیار ماندگارتر از کلمات هستند. یک نشان یا ایکون می تواند به برقراری ارتباط لوگو با مخاطبان هدف کمک بسزائی کند. به ویژه هنگامی که نام برند شما جزئیات کافی را درباره ماموریت و ارزش های برند بیان نمی کند.

بالا بردن شناخت برند و افزایش یادآوری برای یک نشان تجاری ممکن است مقداری زمان ببرد، اما برای برند هایی که این کار را با موفقیت انجام می دهند، نماد به یک دارایی ارزشمند تبدیل خواهد شد. برای مثال شرکت هایی مانند نایک و استارباکس نیازی به ذکر نام برند خود ندارند زیا نماد های آنها در سراسر جهان شناخته شده است و برای مصرف کنندگان معانی خاصی می دهند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم مفهوم طراحی لوگو های Lettermark، Wordmark، Brandmark را برای شما باز کنیم تا بتوانید به راحتی سبک طراحی لوگو برند خود را انتخاب کنید و مزایای هریک از آنها را برای کسب و کار شما توضیح دادیم. لوگو نشان امیدوار است که از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید و می توانید با توجه به موارد و نکات گفته شده سفارش طراحی لوگو حرفه ای برند خود را به طراحان مجرب ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید