لوگونشان
طراحی لوگو کافه

طراحی لوگو کافه

جدول محتوا

طراحی لوگو کافه در حقیقت یکی از مهم ترین پیش نیاز های راه‌اندازی یک کافی شاپ میباشد، لوگو هر کسب و کاری هویت اصلی و بصری کسب و کار میباشد و پیام های برند و کسب و کارتان را به مشتریانتان انتقال خواهد داد پس حتما در نظر داشته باشید که برای استفاده از خدمات طراحی لوگو حتما از طراح لوگو حرفه ای استفاده کنید زیرا که طراحی لوگو برای کسب و کار ها بسیار حیاتی و مهم است.

کافی شاپ از جمله مشاغلی است نزد افراد جامعه بسیار پرطرفدار و البته پردرآمد است، برای راه‌اندازی یک کافه موفق لازم است که به عناصر بصری از جمله طرحی داخلی و طراحی لوگو برای کافه دقت داشته باشید، طراحی لوگو کافی شاپ درواقع پروسه برندینگ یک کافه میباشد و لازم است حتما یک فرد دقیق و آگاه به تکنیک ها و المان های طراحی لوگو آن را انجام دهد.

دو عاملی که باعث میشود افراد جذب یک کافه بشوند و به مشتریان دائم کافه تبدیل شوند این است که زمانی که افراد در اولین برخورد با کافه هستند با یک لوگو جذاب و اسمی زیبا رو به رو بشوند.

بنابراین طراحی لوگو کافه بسیار امر ضروری برای صاحبان کسب و کار میباشد و برای این که بتوانید یک لوگو خوب برای کافی شاپ خود داشته باشید و از آن در امر برندینگ و تبلیغات خود استفاده کنید لازم است که مقداری هزینه و زمان صرف طراحی لوگو کافه خود کنید تا بتوانید بهتر نتیجه ببینید.

برای طراحی لوگو کافی شاپ باید به چند نکته اساسی دقت کنید تا یک لوگو خوب و کاربردی از همه نظر داشته باشید در ادامه همین مقاله به آن ها به طور کاملا مفصل اشاره خواهیم کرد و اگر هم میخواهید سفارش طراحی لوگو خود را به کارشناسان لوگو نشان بسپارید میتوانید از طریق واتساپ با مشاوران و تخصصین طراحی لوگو در ارتباط باشید.

 

طراحی لوگو برای کافه

اهمیت طراحی لوگو برای کافی شاپ

کافی شاپ ها همانند باقی کسب و کار ها نیاز دارند که برای متمایز شدن از باقی رقبای خود ابتدا یک نام تجاری مناسب انتخاب کنند  در مرحله بعد اقدام به طراحی لوگو برای کافی شاپ خود کنند.

همانطور که قبل تر نیز اشاره کردیم طراحی لوگو کافه هویت اصلی بصری برند شما خواهد بود که باید در طراحی آن دقت بسیار زیادی را داشته باشید و از طراح آرم و لوگو خوبی استفاده کنید در این صورت است که میتوانید یک لوگو حرفه ای داشته باشید.

به عنوان مثال لوگو قهوه که بسیار شناخته شده در بین مردم است نشان دهنده کافه های بیرون بر است و شاهد آن هستیم کافه ها بیشتر از این لوگو برای خود استفاده میکنند اما در نظر داشته باشید که کمی تغییر نیز برای متمایز شدن لوگیتان هم خوب است، از تغیرات نترسید.

با خواند مطالبی که در بالا به آن ها اشاره کردیم میتوانیم بگوییم که طراحی لوگو کافه برای هویت دادن به برند و متمایز شدن برند خود با باقی رقبایتان بسیار مهم و کاربردی است شما با طراحی لوگو برای کافه خود میتوانید مشتریان زیادی در این خصوص جذب کنید.

و اما نکته ای که بسیار مهم است در بحث طراحی لوگو کافه این است که با توجه به این که در جای جای شهر کافه های بسیار زیادی وجود دارد و رقابت در این شغل بسیار زیاد است شما با نشان دادن وجه تمایز خود با باقی رقبایتان میتوانید برند خود را در این شغل جا بیندازید.

طراحی لوگو کافی شاپ

نکات مهم طراحی لوگو کافه

برای طراحی لوگو کافه باید به چند نکته بسیار ساده دقت کنید تا بتوانید یک لوگو حرفه ای و متمایز و همچنین منحصر به فرد خود را طراحی کنید، لوگو شما باید به قدری از لحاظ بصری جذاب باشد که رقبایتان بتوانند با لوگو کافی شاپ شما از لحاظ عاطفی ارتباط برقرار کنند و این حس را در مخاطب ایجاد کند که حتما یک بار هم که شده از منو کافی شاپ شما امتحان کند.

اما این همه ماجرا نیست لگو کافی شاپ شما باید علاوه بر تاثیرگذاری، جذاب و به یاد ماندی نیز باشد. به زبان ساده تر اگر بخواهیم بگوییم لوگویی که طراحی میکنید باید علاوه بر تاثیر گذاری در ذهن مخاطب نقش ببند و در هرجا اگر لوگو شما را دید اولین برخورد و اولین مزه قهوه ای که از برند شما میل کرده است را بیاد بیاورد در این صورت شما میتوانید از لوگو کافی شاپ خود در تبلیغات انبوه استفاده بسیار زیادی بکنید.

این مورد اولین و ابتدایی ترین نکته ای بود که باید در سفارش طراحی لوگو کافی شاپ خود مدنظر قرار دهید. در ادامه به نکان مهمی اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 

سادگی در طراحی لوگو کافی شاپ

اصل سادگی نتنها در طراحی لوگو کافه بلکه در تمامی کسب و کار ها بسیار قابل توجه و مهم است، اگر بخواهیم به زبان عامیانه اصل سادگی در طراحی لوگو را بررسی کنیم میتوانیم بگوییم که لوگو هرچقدر ساده تر باشد تاثیر گذاری آن بیشتر خواهد بود و در نتیجه بیشتر و بهتر در ذهن مخاطبان باقی خواهد ماند.

در صورتی که هنگام مواجه افراد با لوگو های پیچیده، آنها نمیتوانند به خوبی با لوگو ارتباط عاطفی برقرار کنند و لوگو قدرت این را ندارد که در ذهن مخاطب باقی بماند، از طرفی شما میتوانید از طراحی لوگو ساده کافه در تبلیغات و بازاریابی هایی که پیش رو دارید بدون هیچ محدودیتی استفاده کنید.

بنابراین برای تاثیرگذاری و ماندگاری لوگو کافی شاپ خود از طراحی لوگوهای پیچیده اجتناب کنید و به اصل سادگی توجه ویژه داشته باشید. یک لوگو ساده در حالت ایده آل از نماد اصلی، نام برند و شعار معروف آن تشکیل می‌شود.

نکات مهم طراحی لوگو کافه

انتخاب نوع لوگو

نوع لوگو بسیار در طراحی لوگو کافه شما اهمیت دارد لازم است که قبل از شروع طراحی لوگو مقداری با مدل های مختلف طراحی لوگو اطلاع داشته باشید برای همین موضوع ما مقاله ای مفصل در باره انواع لوگو برای شما مخاطبین عزیز آماده کرده ایم میتوانید مقاله انواع لوگو را مشاهده کنید.

تمرکز به عوامل کلیدی طراحی لوگو کافه

پیش از این که اقدام به طراحی لوگو برای کافی شاپ خود کنید لازم است که ابتدا عوامل کلیدی که باعث وجه تمایز شما با سایر رقبایتان میشود را شناسایی کنید و از آن ها در بحث طراحی لوگو خود استفاده کنید، برای راهنمایی بیشتر میتوانیم بگوییم که پیدا کردن عاملی که مشتریان شما برای آن به کافه شما می آیند وجه تمایز شما نسبت به باقی رقبایتان است.

آیا کیک های خوش طعمی دارید؟

آیا صبحانه یا ناهار و یا شام سرو میکنید ؟

عامل موفقیت شما پیدا کردن وجه تمایز شماست.

توجه به نام کافه

توجه به نام کافه نکته مهم دیگری در فرآیند طراحی لوگو کافه است که در خلق یک لوگوی خاص و ماندگار کمک بسیاری به شما می‌کند، طراحی لوگو باید کاملا مطابق با سلیقه و البته مرتبط با حوزه کسب و کارتان باشد.

از این رو در صورت عدم استفاده از عناصر کلیدی که وجه تمایز شما از سایر کافه‌ها است، باید استفاده از یک نماد خاص را جایگزین آن کنید. همانطور که اشاره کردیم، نام و لوگوی کافه شما به عنوان نماد و هویت اصلی آن در نظر گرفته می‌شوند.

بنابراین بهتر است لوگوی کافه طوری طراحی شود که ارتباط معنایی نزدیکی با نام آن داشته باشد. به عنوان مثال اگر نام کافی شاپ شما «کافه رز» است، برای طراحی لوگو خود می‌توانید از نماد یک یک گل رز استفاده کنید.

فونت مناسب لوگو

انتخاب فونت مناسب یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی است که در هنگام طراحی لوگو کافه باید به آن توجه داشته باشید. فونت مناسب برای لوگو شما فونتی است که خواندن آن برای مخاطبان راحت و آسان باشد و در عین حال نیز توجه آنان را به لوگو جلب کند.

 استفاده از فونت‌های ناخوانا و پیچیده نه تنها موجب زیبایی لوگو شما نمی‌شود بلکه تاثیر منفی بر مخاطبان خواهد داشت و جذابیت بصری آن را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 بنابراین سعی کنید فونتی را برای لوگوی خود انتخاب کنید که مخاطب به راحتی قادر به خواندن آن باشد و بتواند بدون دشواری نام برند و یا شعار شما را در لوگو بخواند و آن را به خاطر بسپارد.

 با این حال اگر خودتان دستخط خوبی دارید نیز می‌توانید به جای استفاده از فونت‌های مختلف از دستخط خود استفاده کنید و لوگو کافه رستوران خود را به لوگویی منحصر به فرد و به یادماندنی تبدیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید