لوگونشان
طراحی لوگو برای سایت فروشگاهی

طراحی لوگو برای سایت فروشگاهی

جدول محتوا

لوگو نشان در این مقاله به بررسی طراحی لوگو برای سایت فروشگاهی میپردازد، همانطور که میدانید مغز انسان تقریبا 50 درصد از عوامل بصری فرمان میپذیرد. این بدان معناست که طراحی لوگو برای سایت فروشگاهی یکی از مهم ترین فرایند هایی است که در خرید از وب سایت تاثیر مستقیم دارد.

در وب سایت های فروشگاهی این امر بسیار زیاد تر تاثیر دارد، زیرا تنها را ارتباطی بین افراد و وب سایت های فروشگاهی تنها همین لوگو وی سایت است که کاربران میتوانند ببینند. اگر به عشق در نگاه اول اعتقاد دارید راحت تر میتوانید این موضوع را درک کنید، زمانی که یک کاربر وارد وب سایت شما میشود اولین چیزی که به چشم کاربر برخورد میکند لوگو وب سایت فروشگاهی میباشد. و تنها راه ایجاد ارتباط بصری بین کاربران و وب سایت شما لوگو فروشگاه اینترنتی میباشد.

اگر قصد طراحی سایت فروشگاهی دارید تنها حتما این مقاله را تا انتها بخوانید، در این مقاله موارد بسیار مهمی را در خصوص طراحی لوگو برای سایت فروشگاهی و تکنیک هایی که باعث وجه تمایز لوگو سایت فروشگاهی شما با سایر رقبایتان میشود را بیان میکنیم.

طراحی لوگو برای وب سایت فروشگاهی

تاریخچه لوگو سایت فروشگاهی

اولین وب سایت فروشگاهی در تاریخ در سال 1982 تاسیس شده است، این وب سایت بوستون نام داشته و هیچ لوگویی از این فروشگاه اینترنتی که در حوزه تبادلات کامپیوتری فعالیت میکرده است در دست نیست. دو سال بعد فروشگاه اینترنتی تسکو راه اندازی شد یعنی در سال 1984  این فروشگاه در حوزه خرید و فروش مواد غذایی فعالیت انجام میداد. تا قبل از پیدایش اینترنت فروشگاه های آنلاین فرایند فروش را با استفاده از تماس تلفنی انجام میدادند. در سال 1994 پس از پیدایش اولین مرورگر دنیا که نت اسکیپ نام داشت فروشگاه اینترنتی آمازون شروع به فعالیت کرد و در ابتدا در حوزه کتاب فعالیت میکرد.

در سال 1995 اولین لوگو آمازون رو نمایی شد که این لوگو به صورت سیاه سفید طراحی شده بود و در این لوگو از حروف A استفاده شده بود و یک رود در بین این حروف به نشانه رود آمازون به نمایش گذاشته شده بود.

تاریخچه لوگو سایت فروشگاهی

ویژگی های مهم لوگو سایت فروشگاهی

لوگو های که به منظور وب سایت فروشگاهی طراحی میشوند باید دارای ویژگی های منحصر به فرد و جذابی باشد که بتواند باعث وجه تمایز بین رقبای کاری شما شود. پیشنهاد ما برای طراحی لوگو برای سایت فروشگاهی استفاده از یک طراح لوگو حرفه ای میباشد. در ادامه موارد بسیار مهمی که باید در طراحی لوگو وب سایت فروشگاهی رعایت شود را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

رنگ لوگو

انتخاب رنگ لوگو برای وب سایت های فروشگاهی بسیار مهم و قابل توجه میباشد، زیرا که رنگ لوگو سایت فروشگاهی ارزش های یک وب سایت را بیان خواهد کرد.

انتخاب رنگ درست برای لوگو وب سایت فروشگاهی باید بسیار با دقت انجام شود زیرا لوگویی که طراحی میشود باید همخانی با محصولاتی که شما عرضه میکنید داشته باشند. در بعضی از لوگو های وب سایت های فروشگاهی باید از رنگ های تیره تر استفاده کنید و در برخی دیگر از رنگ های روشن تر یک طراح حرفه ای کاملا بر این موارد آشنایی کامل دارد.

چیدمان لوگو

اگرچه مهمترین اصل در طراحی لوگو شفافیت و مشروعیت آن است. همچنین باید به یاد داشته باشید که لوگو در تمام اشکال رسانه ظاهر می شود. بنابراین، شما باید طرحی ایجاد کنید که بتوان آن را به هر اندازه ای کوچک یا بزرگ کرد، بدون افت کیفیت. یک طراحی تمیز و ساده همان صفحه نمایش زیبایی را که در محصولات در بنر بزرگ دارد نشان می دهد.

سبک طراحی لوگو

یکی از مهم ترین عوامل که در طراحی لوگو مهم است انتخاب نوع سبک طراحی لوگو میباشد، اگر میخواهید که مشتریان به برند شما همیشه وفادار باقی بمانند سعی کنید لوگو وب سایت فروشگاهی شما از نوع تایپوگرافی باشد، یعنی ترکیبی از متن و عکس در این صورت کاربران هم نام وب سایتتان را به یاد دارند و در مرحله بعد درک لوگو بسیار برای آنان ساده تر خواهد شد.

اهمیت طراحی لوگو برای سایت فروشگاهی

اهمیت طراحی لوگو برای سایت فروشگاهی

همانطور که ابتدای مقاله گفته شد، لوگوی فروشگاه اینترنتی اولین تصویر از کسب و کار شما را در ذهن مشتریانتان نقش میبنند. یک لوگوی مؤثر این قدرت را دارد که فروشگاه شما را تبلیغ کند، مشتریان را از مزایای محصولتان آگاه کند و شما را از سایر برندها متمایز کند. از طرفی یک برند ضعیف باعث بی تفاوتی مردم نسبت به برند شما می شود و کسب و کار شما را بی فایده جلوه می دهد. اولین کاری که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید انجام دهید طراحی لوگوی حرفه ای برای سایت فروشگاهی است و در پایان کار مطمئن شوید که لوگوی شما به طور کامل ایده ارزش های کسب و کار شما را به مشتریان منتقل می کند.

قبل از طراحی لوگو چه مواردی را رعایت کنیم

در نظر داشته باشید که قبل از شروع فرایند طراحی لوگو برای سایت فروشگاهی به موارد بسیار مهمی باید توجه داشته باشید تا لوگویی که در نهایت طراحی میشود تمام نیاز های شما را برطرف کند و از طرفی دیگر لوگو شما بتواند یک ارتباط موثر با کاربران سایتتان بر قرار کند تا فروش شما چندین برابر شود.

تجزیه و تحلیل برند

قبل از هر چیز نیازها و اهداف کسب‌وکار را تعیین کنید. این‌کار را می‌توانید از طریق پرسشنامه یا تماس مستقیم انجام دهید. به ترندها توجه نکنید: طرح‌های روز دنیا برای بازه‌‌ی زمانی مشخصی تعیین شده‌‌اند و پس از مدت کوتاهی، قدیمی می‌شوند، پس سعی کنید به آن‌ها تکیه نداشته باشید.

طرح ابتدایی را سیاه سفید بزنید

پالت های رنگی بیشماری وجود دارد که هنرمند هنگام انتخاب غرق در آنها می شود. برای درک درست شکل لوگو، بهتر است ابتدا آن را سیاه و سفید طراحی کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله به بررسی تمام نکات طراحی لوگو برای سایت فروشگاهی پرداختیم، اگر قصد راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی دارید حتما در ابتدای شروع فعالیت اقدام به طراحی لوگو کنید زیرا که لوگو باعث ایجاد وجه تمایز و ایجاد هویت برند برای شما خواهد شد.

سعی کنید از سبک طراحی لوگو تایپوگرافی در طراحی لوگو خود استفاده کنید تا در ذهن مخاطبانتان بیشتر جای بازکنید و در نهایت منجر به برند سازی شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید