لوگونشان
طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی

طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی

جدول محتوا

 آیا تا به الان دقت کرده‌اید که درصورتی‌ که عنوان یک کمپانی و یا فروشگاه‌ اینترنتی‌ را فراموش کنید‌ ، به محض‌ رویت لوگو‌ آن را شناسایی خواهید کرد ؟ آرم فروشگاه‌ اینترنتی‌ تنها یک نماد‌ نبوده ، بلکه‌ یک نشان تجاری است‌ که آگاهی کسب و کار‌ شما به وسیله مخاطبان را افزایش‌ می‌دهد. امروزه صاحبان فروشگاه های اینترنتی بر روی طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی خود سرمایه‌گذاری می‌کنند تا نشان های خود‌ را از دیگران متمایز‌ کرده تا دقت خریداران را به خودشان جلب‌ کنند.

در چند  سال اخیر‌  اغلب  شغل‌ها با قصد گسترش حیطه فعالیت‌ خود‌ و خدمات‌ رسانی به طیف‌  گسترده‌تری از مخاطبان اقدام‌  به طراحی سایت  و یا راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی کرده‌اند. کسب و کار‌ها‌ وفروشگاه های اینترنتی نیز‌ مانند‌ فروشگاه‌‌های‌ فیزیکی به اسم تجاری و آرم  ویژه نیاز دارند تا توسط آن بتوانند خودشان را به مخاطبان هدف‌  معرفی‌  نمایند.

 طراحی لوگو‌ برای فروشگاهای اینترنتی و یا سایت هایی که اقدام به فروش اینترنتی میکنند یکی از مهم‌ترین عناصر در شکل‌ گیری ماهیت و شخصیت‌ آنها در نظر‌  گرفته خواهد شد که نقش‌  حائز‌ اهمیتی را در ساخت آگاهی‌ از برند‌ (Brand Awareness) ایفا‌ عمل می کنند. منتها  آرم  فروشگاه‌ آنلاین حتما باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا بتواند تصویر‌ ذهنی‌  مثبتی را از یک کسب و کار‌ در ذهن‌ مخاطبان مندرج نماید.

 آرم فروشگاه‌ اینترنتی‌ حتما باید به قدری‌ زیبا و منحصر‌ به فرد‌ طراحی‌ شود‌ تا بتواند مخاطبان را نسبت‌ به دیدار  از فروشگاه‌ و خرید‌ از آن تحریک  کند‌. ازاین‌رو  طراحی‌  آرم  برای فروشگاه‌  اینترنتی‌ اثرگذاری بسزایی بر جلب‌ توجه‌ و اطمینان خریدکنندگان و همچنین‌ میزان‌ فروش آن خواهد داشت. در ادامه این مقاله نکات کلیدی در رابطه با طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی توسط لوگو نشان بررسی خواهد شد.

 

اهمیت طراحی لوگو برای فروشگاه آنلاین

اهمیت طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی

لوگو‌ به عنوان نمادی مخصوص و منحصر‌ به فرد‌ مورد توجه قرار گرفته خواهد شد که می‌شود‌ تمامی‌  کسب و کار‌ها‌ از جمله ، اداره ها  و سازمان ها  از آن برای توضیح برند‌ و افزایش‌ آگاهی‌ مخاطبان از حوزه‌  فعالیت‌ آنها بهره برداری کنند. ازاین‌رو مدل‌سازی حرفه‌ای‌ و اصولی آرم  اثربخشی بسزایی بر فرم گیری هویت‌ و شخصیت‌ کسب و کار‌  و نهادهای متعدد خواهد داشت.

طراحی‌ آرم نه تنها برای فروشگاه‌‌های‌  فیزیکی بلکه‌ برای فروشگاه‌‌های‌ آنلاین‌ هم از اهمیت‌ بسیار بالایی برخوردار‌ است؛ چون  امروزه بسیاری‌  از مردم‌ بخش‌ بسیار زیادی  از مایحتاج‌ موردنیاز خود‌ را به صورت‌ اینترنتی‌ تهیه‌ می‌کنند. از این رو طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی باید طوری باشد‌ تا مخاطب‌ در مشاهده اول‌ بتواند با آن ارتباط‌ برقرار‌ کند و با احساسی مثبت نسبت‌ به بازدید‌ و یا خرید‌ از آن اقدام‌ نماید.

هنگامی که مشتری ها وارد‌ وب سایت و یا فروشگاه‌ اینترنتی‌ شما می‌شوند، اسم  و لوگو‌ فروشگاه‌ نخستین مواردی می باشند که توجه‌ آن ها را به خود‌ جلب‌ خواهند کرد‌. از این رو حتما باید لوگو‌ فروشگاه‌ اینترنتی‌ خود‌ را طوری طراحی‌ نمائید تا مخاطب‌ در اولین‌ مواجه‌ با آن قادر‌ به درک‌ پیام‌ برند‌ و برقراری‌ ارتباط‌ احساسی با لوگو‌ باشد؛ برای‌اینکه تنها در این صورت‌ نسبت‌ به بازدید‌ از فروشگاه‌ و یا خرید‌ از شما ترغیب‌ می‌شود‌.

هدف از طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی چیست

قبل از این که به طور تخصصی وارد بحث طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی شویم لازم است ابتدا هدف از طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی را بدانیم به طور کلی میتوان هدف از طراحی آرم و لوگو برای فروشگاه های آنلاین را به 3 دسته تقسیم بندی کرد که در ادامه اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

  • لوگوی فروشگاه اینترنتی برند شما را منحصر به فرد و قابل تشخیص نشان می‌دهد
  • برند شما را برای بازار هدف شما به یاد ماندنی می‌کند
  •  اینترنتی کسب و کار شما را از رقبا متمایز می‌کند

 

هدف از طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی

مراحل طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی

اکنون که به اهمیت طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی پی بردید، در این قسمت به مراحل و اصول طراحی لوگوی جذاب و حرفه ای  منحصر به فرد برای فروشگاه های آنلاین می پردازیم. اما قبل از طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی یا فیزیکی ابتدا باید انواع لوگوهای مناسب فروشگاه را بشناسید تا بتوانید بهترین نوع لوگو را برای فروشگاه خود انتخاب کنید. انواع لوگوهایی که برای بازاریابی مناسب هستند، لوگو تایپ هستند. و لوگو ترکیبی این به عنوان روش اصلی طراحی لوگو شناخته می شود. در طراحی لوگو تصاویر مربوط به کسب و کار که می خواهید به عنوان لوگو و عناصر کلیدی لوگوی خود استفاده کنید. اما لوگو با استفاده از نام فروشگاه یا برند ساخته می شود. و لوگوتایپ ترکیبی از دو سبک لوگوتایپ و لوگوتایپ است. این بهترین انتخاب برای طراحی لوگو فروشگاه شما است. ابتدا باید طرح و سبک را انتخاب کنید. برای جلوگیری از سردرگمی در طول فرآیند طراحی، مراحل مختلفی در طراحی لوگو فروشگاه وجود دارد:

شناخت مخاطبان هدف

شناخت مخاطب هدف مرحله مهمی در طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی محسوب می شود که مسیر طراحی لوگو را مشخص می کند. به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و بدانید که آنها برای خرید از فروشگاه یا وب سایت شما به کجا می آیند. مخاطبان معمولاً توسط عناصر بصری، محصولات و ویژگی های منحصر به فرد یک فروشگاه جذب می شوند و این باعث می شود فروشگاه خاصی را برای خرید انتخاب کنند. همانطور که گفته شد، طراحی لوگو چیزی است که برند شما را از رقبا متمایز می کند و آن را به فروشگاهی منحصر به فرد برای مخاطبان هدف شما تبدیل می کند. دانستن گروه سنی، جنسیت، سبک زندگی و سلیقه مخاطبان از عوامل مهمی است که در طراحی لوگوی فروشگاه باید در نظر گرفته شود. زیرا لوگو باید بتواند توجه مخاطبان هدف را به خود جلب کند و آنها را تشویق کند که به فروشگاه اینترنتی شما مراجعه کنند و خرید انجام دهند. مثلا سلیقه و طرز فکر افراد 30-35 ساله با افراد 15-20 ساله کاملا متفاوت است. بنابراین، با طراحی لوگوی متناسب با سلیقه مخاطبان خود، قادر خواهید بود به صورت مستقیم و آسان با آنها ارتباط برقرار کنید.

رعایت اصل سادگی در طراحی لوگو

«از اصل سادگی پیروی کنید» نکته مهم دیگری است که در ایجاد لوگوی تجاری باید به آن توجه کنید. نمادها و عناصر بصری به کار رفته در لوگو باید ساده و بدون پیچیدگی باشد تا مخاطب بتواند به راحتی مفهوم و پیام لوگو را درک کند و از نظر ذهنی و احساسی با آن ارتباط برقرار کند. لوگوهای پیچیده ممکن است توجه مخاطب را به خود جلب کنند، اما در انتقال پیام برند ضعیف عمل می کنند و زودتر از آنچه فکر می کنید فراموش می شوند. اگر کمی به لوگوی برندهای معروف دنیا مانند اپل، نایک، پوما و … دقت کنید، می توانید اصل سادگی را به خوبی درک کنید. این لوگوها به شیوه ای ساده و در عین حال جذاب طراحی شده اند و امروزه افراد کمی هستند که نتوانند با این لوگوهای ماندگار هویت پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید