لوگونشان
طراحی لوگو موسسات حقوقی

طراحی لوگو موسسات حقوقی و دفتر وکالت

جدول محتوا

موسسات حقوقی به دلیل جایگاه و اعتبار شغلی که دارند تبلیغات دهان به دهان یکی از اصول اصلی برای برندینگ دفاتر وکالت و موسسات حقوقی میباشد و اما پیش نیاز این تبلیغات طراحی لوگو موسسه حقوقی میباشد.

پس طراحی لوگو دفاتر وکالت یکی از پیش نیاز های این شغل در نظر گرفته میشود و نقش بسیار زیادی در جلب اعتماد مشتریان دارد، لوگو وکیل باید به گونه ای طراحی شود که در نگاه اول حس اعتماد و را در مخاطبان ایجاد کند.

و آنان را ترغیب کند که پرونده حقوقی خود را به دفتر وکالت شما ارجاع دهد، طراحی لوگو یکی از بهترین و مهم ترین روش هایی است که میتوان در آن حس اعتماد در مخاطب را ایجاد کنید.

موسسات حقوقی و دفاتر وکالت برای ایجاد اعتماد و ارائه حرفه خود به مخاطبان باید به عناصر مهم بصری مانند خدمات طراحی لوگو یا طراحی داخلی موسسه توجه ویژه ای داشته باشند تا مجموعه خود را به طور مؤثر به افراد ارائه دهند. بنابراین طراحی لوگوی وکالت فقط طراحی نمادی برای نمایندگی یک وکیل یا موسسه حقوقی نیست. بلکه نماد اعتماد و اعتبار است که باید حرفه ای و اصولی طراحی شود. در ادامه این مقاله به بررسی اصول طراحی لوگو یک موسسه حقوقی می پردازیم و شما را با چند نمونه از طراحی لوگو وکلا در لوگو نشان آشنا می کنیم.

 

طراحی لوگو وکالت

برای طراحی لوگو موسسه حقوقی باید چیکار کنیم؟

طراحی لوگوی یک وکیل می تواند بسیار چالش برانگیز باشد زیرا عناصر مشترک زیادی وجود دارد که بارها و بارها مطرح می شوند. یعنی باید کمی بیشتر تلاش کنید تا مطمئن شوید که طراحی لوگوی دفتر و موسسه وکالت شما با بقیه متفاوت است. اما مطمئناً انجام این کار امکان پذیر است و این مقاله به شما در رسیدن به این هدف کمک می کند.

اولین قدم در ایجاد یک لوگو همیشه انجام تحقیقات است. شناخت و درک انگیزه پشت برندسازی و همچنین شخصیت برند بسیار مهم است. چه در حال ایجاد یک لوگوی قانونی برای شرکت خود یا یک مشتری هستید، تحقیقات خود را با جمع آوری پاسخ به سوالات زیر آغاز کنید.

 

  • چرا این شرکت یا موسسه حقوقی تاسیس شد؟
  • چه ارزش هایی را ترویج می کند؟
  • اهداف شرکت چیست؟
  • رقبای آن چه کسانی هستند؟
  • مخاطب هدف کیست؟
 
همه این سوالات به ارائه یک نمای کلی از شرکت کمک می کند. تحقیقات بازار رقبا و مخاطبان نیز به هدف گذاری برند و حفظ منابع بازاریابی و همچنین جلوگیری از رقابت با لوگوهای تکراری کمک می کند.
 
قدم بعدی طراحی لوگو موسسه حقوقی نیز انتخاب یکی از انواع لوگو میباشد، هر یک از این عناصر چندین گزینه ارائه می دهد و هر گزینه پیام خاصی را منتقل می کند. برای مثال، احتمالاً لوگوی سیاه و سفید شرکت حقوقی را به لوگوی رنگی ترجیح می دهید! و دلیل منطقی و علمی دارد.
 

 

 

اهمیت طراحی لوگو وکلا

وکالت یکی از مشاغل پرطرفدار و رسمی است که «اعتمادسازی» در آن بسیار مهم است. زیرا مردم برای احقاق حقوق خود و اجرای عدالت به وکلا یا مشاوران حقوقی مراجعه می کنند.

بنابراین در گام اول ابتدا باید بتوانند به وکیل یا موسسه حقوقی مورد نظر اعتماد کرده و سپس برای رفع مشکلات حقوقی خود به آنها مراجعه کنند. طراحی لوگوی وکالت اولین و بهترین راه برای جلب اعتماد مشتریان و ایجاد حس امنیت و اطمینان در آنهاست؛ چرا که افراد با مراجعه به یک لوگوی حرفه ای و در نهایت انتخاب این مرکز برای رسیدگی به مسائل حقوقی خود راحتتر می توانند به حرفه ای بودن و کیفیت خدمات مجموعه پی ببرند.

برای درک بهتر این موضوع، فرض کنید به دنبال یک وکیل با تجربه یا یک موسسه حقوقی معتبر برای حل یک مشکل حقوقی هستید تا بتوانید با آنها مشورت کنید. برای لحظه ای تصور کنید که به دنیای کارمایی ارل منتقل شده اید. در این صورت قطعا توجه شما به تابلوی اعلانات یک وکیل جلب می شود که دارای لوگوی خاص و طراحی منحصر به فرد می باشد.

کمتر کسی به یک علامت بسیار ساده توجه می کند که فقط نام وکیل یا موسسه حقوقی را ذکر می کند و تشویق می شوند تا مشاوره اولیه را دریافت کنند. بنابراین طراحی لوگوی وکلا و توجه به جلوه های بصری و بصری در این اثر تاثیر بسزایی در جلب توجه افراد خواهد داشت.

امروزه همه وکلا و موسسات حقوقی لوگوی مخصوص به خود را دارند که از آن بر روی بیلبورد موسسه حقوقی، کارت ویزیت یا وب سایت خود و همچنین برای برجسته شدن در یک محیط رقابتی استفاده می کنند. به همین دلیل است که افراد فعال در حوزه حقوق و وکالت باید برای رسمیت بخشیدن، شناسایی و اعتبار بخشیدن به کسب و کار خود و از همه مهمتر جلب اعتماد مشتریان، لوگوی خاص و جذابی برای خود ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید