لوگونشان
طراحی لوگو محصولات ارگانیک

طراحی لوگو محصولات ارگانیک

جدول محتوا

طراحی لوگو محصولات ارگانیک یکی از مهم ترین و عوامل تاثیر گذار در برندینگ و ایجاد هویت برند یک کسب و کار میباشد در این مقاله قصد داریم که به صورت کامل طراحی لوگو محصولات ارگانیک را برای شما علاقه مندان و یا صاحبین کسب و کار بیان کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

حتما تا به حال شما کلمه ارگانیک به گوشتان خورده است ارگانیک به معنی طبیعی است و محصولات ارگانیک به محصولاتی گفته میشود که برای ساخت آنها از هیچ گونه مواد غیر طبیعی استفاده نشده باشد در طراحی لوگو محصولات ارگانیک نیز بسیار مهم است که این حال و هوای طبیعی بودن را در لوگو حفظ کنیم. لازم به ذکر است که برای این که لوگو محصولات ارگانیک به خوبی ویژگی های بصری و پیام برند را منتقل کند لازم است که از یک طراح لوگو حرفه ای استفاده کنید تا تاثیرگذاری خود را به حد اعلا برساند.

محصولات و فراورده های ارگانیک هم برای بسته بندی و ارسال نیار به یک آرم تجاری یا لوگو دارند، طراحی لوگو محصولات ارگانیک باید به گونه انجام شود که حس و حال ارگانیک بودن محصولات و فراورده های ارگانیک خریداری شده را به خریداران انتقال دهد. اما مسئله اصلی این است که اصول طراحی لوگو محصولات ارگانیک چیست ؟  چگونه میتوان یک لوگو ارگانیک را برای کسب و کار ها طراحی کرد که تاثیرگذاری بسیار بالایی داشته باشد؟

لوگو محصولات ارگانیک باید به گونه ای طراحی شود که خریداران محصولات بدون خواندن توضیحات محصول بتوانند به خوبی از طبیعی بودن آن باخبر شوند، این کار تنها با خلاقیت و هنر یک طراح لوگو حرفه ای امکان پذیر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

محصولات ارگانیک چیست ؟

لوگو محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک چیست ؟

کلمه ارگانیک به نحوه تولید یک محصول و یا فراورده طبیعی اشاره دارد که در هیچ کدام از مراحل کاشت و پرورش و یا برداشت از هیچ گونه مواد غیر طبیعی و شیمیایی استفاده نمیشود.

یک محصول کشاورزی یا ماده غذایی فقط در صورتی برچسب ارگانیک را دریافت می کند که حاوی مواد شیمیایی یا افزودنی های غیرطبیعی مانند افزودنی های مصنوعی، مواد نگهدارنده، طعم دهنده ها یا رنگ ها نباشد و به صورت کاملا طبیعی سرو شود.

بیشتر غذاهای طبیعی شامل میوه ها، سبزیجات، غلات و محصولات لبنی است. گوشت حیواناتی که بدون تزریق هورمون یا آنتی بیوتیک پرورش می یابند طبیعی تلقی می شود. غذاهای ارگانیک به دلیل تولید طبیعی و عدم وجود مواد شیمیایی مضر بسیار مغذی تر و سالم تر از غذاهای غیرارگانیک هستند و مصرف آنها فواید زیادی برای سلامت انسان به همراه دارد. غذاهای طبیعی سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین های مورد نیاز بدن هستند و به همین دلیل مصرف آنها در دو دهه اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

اهمیت طراحی لوگو محصولات ارگانیک

اهمیت طراحی لوگو محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک مانند سایر محصولات غذایی نیاز به لوگو سفارشی و اختصاصی دارند. برند محصولات ارگانیک ماهیت (طبیعی) خود را به عموم مردم نشان خواهد داد و این محصولات را از سایر محصولات موجود در بازار متمایز خواهد کرد. از طرفی لوگوی محصولات ارگانیک به آنها هویت و اعتبار می بخشد و در طراحی فنی و قانون اساسی توجه و اعتماد مشتریان را به خود جلب می کند و در نهایت آنها را به خرید ترغیب می کند. با طراحی لوگو برای محصولات ارگانیک شرکت خود، می توانید از آن به عنوان علامت تجاری برای برند خود استفاده کنید و به کسب و کار خود هویت رسمی بدهید.

محصولات ارگانیک با لوگوی خاص و مناسب سریعتر از محصولات بدون لوگو به فروش می رسند. زیرا امروزه مشتریان توجه ویژه ای به نمادهای بصری دارند. لوگوی ارگانیک در واقع اولین عنصری است که توجه مخاطبان هدف شما را به خود جلب می کند و برند شما را در ذهن آنها برجسته می کند. اگر بازدیدکنندگان بتوانند با لوگوی محصولات طبیعی شما ارتباط برقرار کنند و پیام آن را از همان ابتدا درک کنند، احتمال خرید آنها به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت. با این حال، مهمترین دلایل برای طراحی یک لوگو ارگانیک عبارتند از:

  • لوگوی محصولات ارگانیک هویت و نماد بصری برند شما در نظر گرفته می‌شود.
  • طراحی لوگو برای محصولات ارگانیک برند شما را از سایر برندها متمایز می‌سازد.
  • لوگوی ارگانیک توجه و اعتماد مشتریان را جلب خواهد کرد.
  • ساخت لوگو محصولات ارگانیک به برند شما ارزش و اعتبار می‌بخشد.
  • لوگوی محصولات ارگانیک تصویر ذهنی مثبتی را در ذهن مخاطبان ایجاد می‌کند.
  • طراحی لوگو برای محصولات ارگانیک موجب افزایش آگاهی افراد از برند شما می‌شود.

 

اصول طراحی لوگو محصولات ارگانیک

اصول طراحی لوگو محصولات ارگانیک

برای این که بتوانید یک لوگو حرفه ای برای محصولات ارگانیک طراحی کنید لازم است در ابتدا یک سری اصول و نکات بسیار مهم را در نظر بگیرید و طبق این اصول اقدام به طراحی لوگو محصولات ارگانیک کنید در ادامه اصول طراحی لوگو محصولات ارگانیک را با هم بررسی میکنیم با ما همراه باشید.

انتخاب سبک طراحی لوگو

در مرحله اول طراحی لوگوی محصول ارگانیک، باید سبک طراحی مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای طراحی لوگو محصولات می توانید از سه روش لوگوتایپ، لوگو تصویری و لوگوی ترکیبی استفاده کنید که انتخاب آنها به سلیقه و ترجیح شما بستگی دارد.

پیشنهاد میشود برای درک بهتر سبک های طراحی لوگو مقاله انواع لوگو را مطالعه کنید.

لوگو نوشتاری همانطور که از نام آن پیداست به لوگویی اشاره دارد که به سبک نوشتاری (با استفاده از نام کامل برند یا حروف اختصاری آن) طراحی می‌شود و مبتنی بر متن است.

لوگو تصویری نیز با استفاده از نشانه‌ها و نماهای تصویری و البته مرتبط با محصولات ارگانیک طراحی می‌شود تا بتواند حوزه فعالیت برند و ماهیت این محصولات را با ترسیم یک شکل یا نماد به مشتریان معرفی کند.

لوگو ترکیبی نیز تلفیقی از دو روش طراحی نوشتاری و تصویری است که به عنوان یکی از رایج‌ترین سبک‌های طراحی لوگو برای مشاغل مختلف شناخته می‌شود.

 

استفاده از نماد های مربوط

در صورت طراحی لوگو به روش ترکیبی یا تصویری باید از یک نماد مناسب و مرتبط با محصولات ارگانیک استفاده کنید تا مخاطبان با مشاهده آن به سرعت بتوانند به طبیعی بودن محصول موردنظر پی ببرند.  برای طراحی لوگوی محصولات ارگانیک معمولا از تصاویری همچون خورشید، برگ درخت و یا تصویر طبیعت استفاده می‌شود زیرا این عناصر به عنوان نمادهای اصلی طبیعت شناخته می‌شوند و قرار دادن آنها در لوگو محصولات ارگانیک نیز به خوبی مفهوم طبیعی بودن را به مخاطب انتقال می‌دهد.

استفاده از ترکیب رنگی مناسب

انتخاب ترکیب رنگ مناسب یکی دیگر از نکات مهم در طراحی لوگوی محصولات ارگانیک است که نقش مهمی در جذابیت بصری لوگو دارد و پیام برند مناسب را به مخاطب منتقل می کند.

“رنگ سبز” رنگ اصلی و غالب در تمام لوگوهای طبیعی است. زیرا این رنگ به عنوان یک رنگ طبیعی شناخته می شود و ارتباط تنگاتنگی با محصولات ارگانیک دارد.
ایده رنگ سبز در لوگو این است که سبز در دسته رنگ های قوی و مثبت قرار دارد و نشان دهنده سلامتی است. طبیعت نشان داده شده است که با مفاهیمی مانند صلح و رشد همراه است. بنابراین برای طراحی لوگوی محصولات ارگانیک; حتما از سبز به عنوان رنگ پایه و رنگ های دیگر مانند زرد یا قهوه ای به عنوان رنگ مکمل استفاده کنید. در حقیقت، فقط استفاده از رنگ های تیره و سبز روشن برای طراحی لوگوی محصولات فیزیکی مناسب است و ایده طبیعت را به مخاطب منتقل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید