لوگونشان
لوگو امبلم

لوگو امبلم چیست ویژگی ها و کاربرد لوگو امبلم

جدول محتوا

لوگو امبلم یک نوع از انواع لوگو میباشد که در آن عناصر تصویر و فنت نوشتاری به کار رفته است تفاوت اصلی لوگو امبلم با لوگو ترکیبی این است که در طراحی لوگو امبلم نمیتوان تصویر و نوشته را جدا از هم دانست و آن ها را از هم تفکیک کرد.

اگر چه جهان همیشه در حال تغییر و تکامل است اما با وجود این تغییرات افراد همیشه اعتماد بیشتری نسبت به لوگویی که قدیمی تر و جا افتاده تر است دارند، لوگو امبلم یکی از قدیمی ترین سبک های لوگو است و در ابتدا مورد استقبال صنایع خودرو سازی قرار گرفت اگر چه به مرور زمان برند های خودروسازی این لوگو را تغییر دادند و به روز کردند اما پایه و بنیان اکثر آنها لوگو امبلم سنتی بوده است مثل برند bmw و…

لوگو نشان در این مقاله به بررسی کامل لوگو امبلم میپردازد و هر آنچه لازم است شما در باره لوگو امبلم بدانید مطرح کرده است با ما همراه باشید.

 

لوگو امبلم چیست؟

لوگو امبلم یک سبک از طراحی لوگو است که در آن متن درون تصویر قرار میگیرد، لوگو به شما این شانس را میدهد که در نگاه اول در ذهن مخاطب جای باز کنید و به مرور زمان مخاطب با دیدن برند شما به یاد ارزش ها و مزایای شما بیوفتد عملا با این کار شما توانسته اید یک مخاطب را به کسب و کارتان اضافه کنید و از لحاظ دیگر وجه تمایز لوگو امبلم با دیگر لوگو ها این است که اگر شما بتوانید توسط یک طراح لوگو حرفه ای حرفه ای این نوع لوگو را طراحی کنید به راحتی میتوانید در میدان‌های جهانی حضور داشته باشید.

لوگو امبلم یک نماد است که حضور شما را در یک صنعت خاص نشان میدهد و ارزش ها و ایده های فعال برند شما را به مخاطبان نمایش میدهد. هدف از طراحی لوگو امبلم افزایش فروش یک بیزینس نیست بلکه شما میتوانید با این لوگو به خوبی در ذهن مخاطب جای باز کنید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

ویژگی های لوگو امبلم

شاید وقتی که نام امبلم را بیان میکنیم اکثر افراد فکر کنند که امبلم با لوگو متفاوت است اما در اصل لوگو امبلم یکی از انواع سبک های لوگو میباشد و اگر به لوگو های برند های قوی دقت کنیم میبینیم که باز اکثر برند ها از این نوع لوگو استفاده کرده است.

یک لوگو ممکن است یک تصویر باشد و یا یک نوشته و یا ترکیبی از این عناصر اما این نکته بسیار مهم است که یک لوگو حرفه ای تنها یکپارچه بودن عناصر تشکیل دهنده لوگو نمیباشد بلکه یک لوگو حرفه باید ارزش ها و مفهوم کسب و کار شما را به مخاطبان بیان کند.

از آنجایی که لوگو اولین چیزی است که مخاطبین به آن توجه میکنند پس باید شما تمام تلاشتان را بکنید که یک لوگو درست و اصولی طراحی کنید که در اولین برخورد مخاطب برداشت خوبی از برند شما داشته باشد.

از آنجایی که لوگو امبلم یک لوگو سنتی میباشد و در طراحی لوگو های امبلم از اشکالی مانند تاج ها و دایره ها و عناصر تصویر و نوشته استفاده میشود این لوگو مورد انتخاب سازمان ها مدارس و اماکن دولتی قرار گیرد.

 

 

کاربرد لوگو امبلم

قبل از این که بخواهید لوگو امبلم را طراحی کنید باید به این نکته توجه کنید که کاربرد لوگو امبلم در کجا است و با کمک از این لوگو میخواهید چه نوع افراد را تحت تاثیر قرار بدهید، اگر این مسائل را به خوبی حل کنید میتوانید به خوبی باعث افزایش برندینگ شرکت و مجوعه خود بشوید در ادامه کاربرد لوگو امبلم را برای شما بازگو خواهیم کرد.

کاربرد لوگو امبلم روی لباس : شما میتوانید لوگو امبلم را روی لباس های ورزشی و یونیفورم ها و لباس های تبلیغاتی استفاده کنید.

چاپ لوگو های امبلم بر روی کالا ها : شما میتوانید به تبلیغات محصولاتتان بپردازید و لوگو امبلم را بر روی بسته بندی محصولات چاپ کنید و ترس از کپی برداری و جعل محصولاتتان را نداشته باشید.

تبلیغات بیرونی با لوگو امبلم : لوگو امبلم را اغلب می توان بر روی نماهای ساختمانی، تابلوهای تبلیغاتی، بیلبوردها و حتی وسایل نقلیه مشاهده نمود. این یک روش عالی برای جلب نظر رهگذران و مشخص نمودن محل دفتر یا فروشگاه شما می باشد.

کاربرد لوگو امبلم در موارد چاپی و طراحی وب : کارت های ویزیت، تقویم ها، جزوات و سایر مواد چاپی معمولا برای نمایش لوگوی امبلم مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این می توان با لوگو امبلم یک طراحی چشم نواز و بینظیر به یک وب سایت بخشید.

 

نکات مهم در طراحی لوگو امبلم

اگر لوگو های امبلم به درستی طراحی شوند به راحتی میتانید وجه تمایز خود را با باقی رقبایتان را بیان کنید در این بخش به چند نکته اساسی در طراحی لوگو امبلم میپردازیم.

1. متن لوگو های امبلم باید بولد باشد از آنجایی که این نوع لوگو ها دارای تصاویر با پیچیدگی بیشتر از نوشته ها دارند باید در انتخاب فونت و اندازه فونت دقت کامل را داشته باشید، معمولا از فونت های دست‌نویس در این نوع لوگو ها استفاده نمیکنند و باید نوشته شما بهصورتی باشد که اگر لوگو را کوچک هم کنیم متن نوشته شما خانایی کامل را داشته باشد.

2. لوگو امبلم باید ساده باشد و از جزئیات اضافه دوری کند اگر چه پایه و اساسطراحی لوگو امبلم جزئیات است اما شما باید از جزئیات اضافه لوگو های امبلم دوری کنید.

3. رنگی مناسب انتخاب کنید. شاید رنگ‌های پررنگ و تند توجه افراد را جلب کند اما به سختی می‌توانید از آن‌ها در امبلم لوگو استفاده کنید و بسیار غیرمعمول است. سایه‌های خنثی و ظریف می‌تواند برای شما بهترین انتخاب باشد چراکه محدود به بازه‌ی زمانی خاصی نیست و حواس مخاطب را نیز از اصل موضوع پرت نمی‌کند.

4. شکل ظرف مناسبی را برای لوگوی امبلم خود انتخاب کنید. این شکل می‌تواند همانند بسیاری از لوگوهایی بدین سبک همانند سپر باشد؛ سپری که تمام عناصر سازنده‌ی طرح شما را درون خودش نگه دارد و از آن شکلی واحد بسازد.

برخی از طراحان طرح سپر سنتی را برای لوگوی امبلم خود انتخاب می‌کنند و برخی یک دایره‌ی ساده را. همه‌ی اجزای سازنده‌ی لوگو درون این فضا قرار می‌گیرد. هنگام انتخاب شکل، مخاطب خود را در نظر داشته باشید و به یاد داشته باشید که هر عنصر، معنای خاص خودش را برای او دارد. 

به عنوان مثال سپر مفهوم قدرت و امنیت را منتقل می‌کند در حالی که دایره انتقال دهنده‌ی مفهوم جامعه و محافظت است. امبلم لوگوهای دایره‌ای شکل، کلاسیک هستند. امبلم لوگوها می‌توانند در قالب بیضی نیز ارائه شوند؛ همانند لوگوی فورد.

 این سبک لوگو در قالب مربع و مستطیل نیز ارائه می‌گردد و این اشکال، احساسی از ثبات، کارایی و حرفه‌ای بودن را به ذهن مخاطب منتقل می‌کنند. حتی می‌شود این سبک لوگو را در قالب مثلث نیز ارائه کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید