لوگونشان
لوگو تصویری

لوگو تصویری چیست + کاربرهای لوگو تصویری در برند سازی

جدول محتوا

لوگو تصویری که به نام لوگو نمادین نیز مشهور است، محصولات و خدمات برند و شرکت شما را در قالب یک عکس یا تصویر و یا یک آیکون به نمایش میگذارد.

در لوگو تصویری معمولا از اشکال گرافیکی ساده استفاده میکنند، به همین دلیل است که لوگو های تصویری بیشتر در ذهن و یاد افراد باقی میمانند و مخاطب بیشتر و بهتر با این نوع از لوگو ارتباط برقرار میکند.

طراح لوگو تصویری با به کاربردن خلاقیت خود و اشکال و تصاویر انتزاعی ارتباط لوگو را با محصولات یا خدمات برند و کسب و کار شما را افزایش میدهد و این امر باعث افزایش فروش محصولات و یا خدمات کسب و کار شما میشود.

در واقع یکی از رایج ترین انواع لگو، لوگو های تصویری هستند، از آنجایی که لوگو های تصویری میتوانند بسیار نزدیک و مشابه به هم باشند برای سفارش طراحی لوگو لازم است که از یک طراح آرم و لوگو حرفه ای استفاده کنید.

هرچه لوگو تصویری برند شما ساده‌تر و انعطاف‌پذیر تر باشد بیشتر میتواند مفهوم کسب و کار شما را برای مشتریان قابل فهم کند و برندینگ کسب و کار شما به طور باورنکردنی افزایش میابد، این نکته را در نظر داشته باشید که لوگو های تصویری شباهت بسیار زیادی به لوگوتایپ ها دارند پس برای این که بتوانید خدمات طراحی لوگو خوبی را تجربه کنید بهتر است از یک طراح لوگو حرفه ای استفاده کنید تا در آیند کسب و کار شما به مشکل نخورد.

چرا از طراحی لوگو تصویری استفاده کنم؟

یکی از دلایل قوی استفاده از لوگو تصویری این است که این نوع لوگو ها میتوانند بهتر از متن ها و نوشته ها محصولات و خدمات شما را معرفی کنند، مصداق همین بحث را میتوان لوگو های برند های معروف جهان در نظر گرفت، برند های معروف بدون در نظر گرفتن هر موردی قادر هستند تنها با لوگو های تصویری و نمادینشان در سر تا سر جهان محصولات و خدماتشان را معرفی کنند.

ماندگاری در طراحی لوگو تصویری بسیار بیشتر از انواع لوگو های دیگر است دلیل این امر جذابیت بصری لوگوهای تصویری است و به دلیل همین موضوع لوگو های تصویری ارتباط بیشتری با مخاطبان میگیرند و باعث افزایش برندینگ کسب و کار شما میشوند.

ویژگی های لوگو تصویری

لوگو های تصویری که توسط طراح های لوگو حرفه ای طراحی میشوند میتوانند فعالیت شرکت را در قالب یک لوگو منعکس کنند، در طراحی لوگو تصویری ویژگی های زیادی نهفته است که در این بخش برخی از ویژگی های این نوع لوگو ها را با هم بررسی میکنیم با لوگو نشان همراه باشید.

ماندگاری لوگو تصویری

انتقال مفهوم تجارت یکی از مهم ترین ویژگی های انواع لوگو است که لوگو های تصویری به خوبی میتوانند مفهوم کسب و کار را به مخاطبان منتقل کنند، اگر شما یک طراحی حرفه ای از لوگو های تصویری داشته باشید میتوانید به خوبی و با اختلاف وجه تمایزی نسبت به باقی رقبا دشته باشید.

مفهوم لوگو سمبولیک

به عبارتی مفهوم لوگو تصویری با برند همخوانی بیشتری داشته و معرفی محصولات و خدمات خیلی ساده‌تر و سریع تر به مشتریان یا مخاطبین انتقال داده می شود.

منحصر به فرد بودن لوگو تصویری

یکی از نکات حائز اهمیت در طراحی لوگو تصویری منحصر به فرد بودن لوگو است، از آنجایی که هر شرکت و هر کسب و کار دارای ویژگی ها و ارزش های منحصر به فرد خود است برای بیان این ویژگی ها و ارزش ها میتوان به راحتی هرچه تمام تر از لوگو های تصویری استفاده کرد.

برندینگ در لوگو تصویری

در دنیای امروزی برندینگ یکی از مهم ترین فعالیت های است که شرکت ها باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. شما با برندینگ میتوانید دنیای پیرامون خود را شناسایی، سازماندهی و طبقه‌بندی کنید.

از دیدگاه روانکاری، خلق برندها با چگونگی درک انسان ها و بیان احساسات آنها از طریق تصاویر و نمادها مرتبط است. در واقع باید اساس اصول ارتباطات انسانی را درک کنیم. برندها باید رقابتی باشند. نمادها یا تصاویری که برای برندها استفاده می شوند باید به اندازه ای قوی باشند که بتوانند مفاهیم را به راحتی انتقال دهند. ارتباطاتی که افراد از طریق نمادها برقرار می سازند در نحوه طبقه‌بندی برندها بسیار مهم است.

نکات مهم در استفاده از لوگو های تصویری

داستان پردازی در لوگو های تصویری : به یاد داشته باشید که در لوگو های تصویری نباید از هر تصویر یا آیکون زیبا استفاده کنید ، شما باید از تصویر هایی استفاده کنید که معانی دقیق کسب و کارتان را بیان کنند.

دیدگاه بین المللی داشته باشید : برای طراحی لوگو تصویری باید دیدگاه بین المللی داشته باشید به طوری که از چندین فرهنگ به بررسی لوگو بپردازید، در این صورت است که شما یک لوگو تصویری بین المللی دارید و تمام افراد سر تا سر دنیا میتوانند با مشاهده لوگو شما مفهوم کسب و کارتان را متوجه شوند و هویت شما را راحت تر بشناسند.

 

نقاط قوت لوگو تصویری

نقاط ضعف لوگو تصویری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید