لوگونشان
لوگو مینیمال

لوگو مینیمال چیست؟

جدول محتوا

لوگو مینیمال یک نوع از انواع لوگو میباشد به زبان ساده میتوان گفت طراحی لوگو مینیمال، خدمات طراحی لوگو به ساده‌ترین شکل ممکن و دور از هر نوع پیچیدگی میباشد.

مینیمالیسم نام یک مکتب هنری است که آثاری که واسطه این هنر طراحی میشود بدون پیچیدگی و دور از هر نوع فلسفه و شبه فلسفه میباشد، مکتب مینیمالیسم را به مکتب abc هم میشناسند.

با لوگو نشان همراه باشید تا در این مقاله به بررسی لوگو مینیمال و ویژگی لوگو مینیمال بپردازیم.

 

لوگو مینیمال چیست

لوگو مینیمال چیست

میتوان لوگو مینمال را به زبان عامیانه اینطور تعریف کرد که، طراحی لوگویی که با رعایت کامل اصول سادگی و به دور از هر نوع جزئیات اضافه ایجاد شود را لوگو مینیمال میگویند.

مکتب مینیمالیسم پس از جنگ جهانی دوم در هنر های تجسمی، موسیقی و ادبیات و غیره شکل گرفت و میتوان یکی از هنرمندان موفق این مکتب را کارل آندره دانست.

اغلب این جنبش را واکنشی در مقابل اکسپرسیونیسم انتزاعی و مدرنیسم تفسیر می‌کنند. این اصطلاح در سایر رشته‌ها اعم از موسیقی، ادبیات، نقاشی، معماری و طراحی داخلی، استایل و غیره نیز به کار می‌رود و لوگو مینیمال نیز از انواع سبک‌های لوگو است که امروزه در جهان طراحی کاربرد وسیعی دارد.

 

 

ویژگی های لوگو مینیمال

در این بخش به ویژگی های لوگو مینیمال اشاره میکنیم که اگر شما قصد سفارش طراحی لوگو دارید بتوانید با ذهنی باز طراح لوگو حرفه ای را انتخاب کنید که فرایند 

شما به خوبی و با رعایت تمامی اصول انجام بشود.

طراحی لوگو مینیمال

مزایای لوگو مینیمال

استفاده از لوگو مینیمال میتواند به کسب و کار شما کمک کند که در همه جا حتی در شلوغ ترین مکان ها هم بدرخشد و توجه افراد را به خود جلب کند در ادامه بیشتر به مزایای لوگو مینیمال میپردازیم با ما همراه باشید.

لوگو مینیمال برای چه کسب و کار هایی مناسب است ؟

به طور کلی خیلی از بیزینس ها برای کسب و کار خودشان از روی به طراحی لوگو مینیمال آورده اند، و از آن سو نیز بیزینس هایی هم وجود دارند که اقدام تغییر لوگو خود بر روی لوگو مینیمال کرده اند. ما در این بخش به بررسی بیزینس هایی که میتوانند از لوگو مینمیال برای برند خود استفاده کنند میپردازیم.

1. عکاسی ها : عکاسی یکی از کسب و کار هایی است که میتوانید برای لوگو آن از لوگو های ساده مینیمال استفاده کنید همانطور که یک عکاس حرفه ای با عکس هایی که ثبت میکند با مخاطبان و مشتریان خود صحبت میکند، صاحب برند یک عکاس نیز میتواند با طراحی یک لوگو مینیمال با مشتریان خود ارتباط بسیار قوی برقرار کند.

2. مشاورین املاک : هزاران شرکت مشاور املاک و مستغلات وجود دارد که هر کدام برای جلب توجه مشتری با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. یک طراحی مینیمالیستی منحصربفرد مطمئنا تأثیر خوبی روی مخاطب شما می‌گذارد و شما را از سایر رقبا متمایز می‌کند. استفاده‌ی هوشمندانه از خطوط و فضاهای خالی لوگوی جذابی را برای مشاورین املاک می‌سازد.

3. رستوران ها : شما با استفاده از یک لوگو مینیمال ساده برای رستورانتان میتوانید به سادگی هرچه تمام تر دل مشتریانتان را به آب بندازید و از طرفی هم میتوانید برند خود را در ذهن ماخاطبان جایی بیندازید.

4. اسپا : به طور کلی اسپا فضایی آرامش‌بخش را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند. خواه در راستای ارائه‌‌ی خدمات فیشال باشد، خواه ماساژ و یا حتی کلاس‌های یوگا. استفاده از عناصر ساده و توازن در فضا در لوگوی مینیمال می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای انتقال حس آرامش ذهنی به مخاطب باشد.

5. فیتنس : اگر شما یک مربی بدنسازی هستید با طراحی یک لوگو مینیمال میتوانید به سادگی هرچه تمام تر شاگردان بیشتری را جذب کنید.

مزایای لوگو مینیمال

نکات مهم در طراحی لوگو مینیمال

در این بخش به نکات مهمی که باید در طراحی لوگو مینیمال از آن استفاده کنید را بیان خواهیم کرد البته الزامی به رعایت کردن تمامی این نکات وجود ندارد اما اگر میخواهید یک لوگو حرفه ای داشته باشید لازم است که این نکات را تک به تک اجرا کنید.

1. سعی کنید در طراحی این نوع لوگو ها از فضای دو بعدی استفاده کنید و بپرهیزید از فضاهای سه بعدی

2.سعی کنید از یک رنک در این لوگو ها استفاده کنید و از سایه ها و رنگ های مختلف پرهیز کنید

3.جزئیات و عناصر لوگو های مینیمال را کمتر کنید و حتی عناصر بزرگ را کوچک‌تر و ساده‌تر کنید

4. از یک فونتمناسب استفاده کنید از آنجایی که تمامی اجزا یک لوگو باید هماهنگ با هم باشند سعی کنید که یک لوگو هوشمندانه بسازید و از فونت های مناسب استفاده کنید

5. سعی کنید از تمام فضای موجود در لوگو استفاده کنید و از قرار دادن عناصر در یک بخش جلوگیری کنید

6. به منظور برجستگی لوگو مینیمال از فضاهای منفی یا خالی به خوبی استفاده کنید. این فضا همان بخش سفید و خالی بین دو عنصر است.

7. در انتها و پس از طراحی تمام عناصر را بررسی کنید و ببینید آیا آنچه ساخته شده است منتقل کننده‌ی مفهوم مورد نظر برند است یا خیر. لوگو باید با هویت برند متناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید