لوگونشان
لوگو مسکات

لوگو مسکات چیست و در چه شرایطی باید از لوگو مسکات استفاده کرد

جدول محتوا

لوگو مسکات چیست

لوگو مسکات (Mascot logo) در واقع یک شخصیت تبلیغاتی است که برند و نوع محصولات و خدمات یک شرکت را معرفی میکند. برند ها میتوانند ار لوگو مسکات برای افزایش قدرت بازاریابی خود استفاده کنند. همانطور که میدانید انواع لوگو بسیار است و ما در این مقاله به بررسی لوگو مسکات میپردازیم با لوگو نشان همراه باشید.

لوگو مسکات در واقع طراحی یک شخصیت واقعی یا خیالی و یا جاندار و یا غیر جاندار است که در آینده روایتگر داستان برند شما برای مخاطبانتان خواهد بود. لازم به ذکر است که طراحی لوگو مسکات بسیار سخت و دشوار است و به یک طراح لوگو حرفه ای خلاق نیاز است پیشنهاد ما برای سفارش طراحی لوگو این است که از طراح هایی استفاده کنید که نمونه طراحی لوگو خوبی داشته باشند و با دیدی باز و آگاهانه از خدمات طراحی لوگو این افراد و یا شرکت ها استفاده کنید، در این صورت است که وقت و هزینه شما هدر نمیرود.

لوگو مسکات، یک لوگو منحصر به فرداست که به مرور زمان برای مخاطبان شما به یک نوستالژی تبدیل خواهد شد و مخطبان و افرادی که لوگو مسکات برند شما را میشتاسند با دیدن شخصیت لوگو ناخودآگاه به یاد برند شما می افتند.

لوگو مسکات چیست

چه زمانی از مسکات استفاده میکنند؟

فرض کنید شما در حال ساخت یک تبلیغات بنری و یا تیزر معرفی کسب و کارتان هستید و قطعا  هدف شما از  این تبلیغات ماندگاری در ذهن بینندگان و مخاطبان شما است.

به دلیل استفاده زیاد از این روش و تبلیغات، این نوع از تبلیغات به علت اشباه شدن تاثیر زیادی بر مخاطب نخواهد گذاشت، اما استفاده از طرح های سه بعدی و ایجاد سؤال در ذهن مخاطب در این روش بسیار مناسب بوده و اکثرا صاحبان کسب و کار و مدیران تبلیغات از این نوع روش استفاده میکنند.

اما طراحی لوگو مسکات یک روش به صرفه قدرتمند و صد برابر تاثیر گذارتر از این نوع تبلیغات است در صورتی که شما بتوانید یک طراح لوگو حرفه ای پیدا کنید میتوانید در ذهن مخاطب نقش ببندید.

طراحی لوگو مسکات

برای طراحی لوگو مسکات باید پارامتر ها و ویژگی های خاصی را رعایت کنید اگر هریک از پارامتر ها را رعایت نکنید شخصیت تبلیغاتی شما با شکست مواجه میشود.

برای طراحی لوگو مسکات ابتدا باید نوع برند خودتون را در نظر بگیرید مثلا در زمانی استفاده از شخصیت تبلیغاتی دلقک بسیار رواج داشت اما ایا استفاده از این شخصیت برای یک کسب و کار آنلاین میتواند مفید باشد؟

دومیت معیار و کهک ترین معیار که در طراحی لوگو مسکات باید به آن توجه داشته باشیم منحصر به فرد بودن لوگو مسکات است که اگر این شرایط را نداشته باشیم نمیتوان این طراحی را مسکات نام گذاری کرد، شباهت شخصیت تبلیغاتی شما با دیگر برند ه نه تنها باعث پیش رفت برندتان نمیشود بلکه باعث خدشه دار شدن برند شما خواهد شد.

 

مرحل طراحی شخصیت مسکات

در این بخش به بررسی مراحل طراحی شخصیت مسکات میپردازیم با ما همراه باشید.

انتخاب شخصیت تبلیغاتی

برای انتخاب شخصیت تبلیغاتی میتوانید از یکی از 3 روش زیر اقدام کنید

کارکتر انسانی

کاراکتر انسانی می‌تواند نمود یک فرد واقعی باشد و یا اصلاً ساخته و پرداخته‌ی ذهن گرافیست بوده و هیچ نمود واقعی نداشته باشد. برند رستوران‌های کی‌اف‌سی از این نوع مسکات استفاده کرده است.

کارکتر حیوانی

برای انتخاب کاراکتر حیوانی می‌توانید به نوع تولیدات شرکت خود نیز نگاه کنید. ارتباط میان کاراکتر و محصول مورد نظر می‌تواند تأثیرگذاری محصول نهایی را چند برابر نماید. برای مثال صنایع لبنیاتی می‌توانند از کاراکتر گاو برای طراحی کاراکتر تبلیغاتی خود استفاده نمایند.

البته دلایل دیگری نیز می‌توانید برای این انتخاب خود داشته باشید. حتی می‌توانید به نماد حیوان‌ها دقت کنید. برای مثال سگ نماد وفاداری است. گربه اصالت را در ذهن بیننده تداعی می‌نماید. عقاب آزادی، شیر بزرگی و درندگی و خرگوش نماد سرعت است.

کارکتر اشیا

برای انتخاب این نوع کاراکتر نیز ایده‌های زیادی وجود دارد. خود کاراکتر اشیا در طراحی شخصیت تبلیغاتی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود. برای مثال می‌توانید از اشیاء برای ساختن بدن یک انسان یا هر طرح دیگری بهره ببرید. استفاده از اشیاء سخنگو نیز یکی دیگر از ایده‌های پرطرفدار در ساخت شخصیت تبلیغاتی خواهد بود.

شخصیت پردازی کارکتر خود

این نکته را در نظر داشته باشید که شخصیت تبلیغاتی بسیار متفاوت با یک تبلیغ و یا یک لوگو طراحی شده است پس از اینکه شخصیت تبلیغاتی خود را ساختید حالا نوبت این است که برای او یک داستان قوی بسازید پیشنهاد میکنیم برای این که داستان شما قوی باشد در ابتدایی طراحی شخصیت به داستان و ویژگی که شخصیت تبلیغاتی برای شما خواهد آورد با دقت فکر کنید.

آغاز داستان خود را بدانید

اصلا مهم نیست که کل داستان خود را بدانید فقط کافی است که ابتدا و آغاز خوبی برای داستان خود انتخاب کنید برای مثال کارکتر عمو یادگار را به یاد بیارید که قرار بود از پوست خود گرما را به بقیه انتقال دهد و در ادامه حتی در تبلیغات کولر رو نیز شرکت کرد.

قبل از طرح نهایی به نوع استفاده از آن دقیت کنید

دقت کنید که قرار است کاراکتر طراحی شده نهایی را در کجا استفاده کنید. روی وب‌سایت خود؟ پس به رنگ زمینه‌ی وب‌سایت نگاهی بیندازید. در شبکه‌های اجتماعی؟ کاراکتر باید با اندازه‌های این شبکه‌ها تضادی نداشته باشد.

حتی می‌توانید کاراکتر نهایی را در چند رنگ آماده کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن برای بخش‌های مختلف استفاده کنید. این طرح از این پس تبدیل به امضای برند شما خواهد شد.

نمونه طراحی مسکات

چه برند هایی از مسکات استفاده میکنند

اما چه برندها و چه نوع شرکت‌هایی می‌توانند از این قابلیت به عنوان معرف برند خود استفاده نمایند؟ یکی از مزیت‌های اصلی چنین طرحی در این است که هیچ محدودیتی از این بابت وجود نداشته و هر تولیدکننده‌ای با هر نوع محصولی که دارد می‌تواند از طراحی لوگو مسکات برای برندینگ خود بهره ببرد.

وجود تجربیات موفق در میان برندهای گوناگون مانند شرکت‌های غذایی، الکتریکی، تولید لوازم خانگی، شبکه‌های تلویزیونی، شرکت‌های تجاری، تولیدکننده‌های لباس و محصولات ورزشی و حتی همایش‌ها و مسابقات و… باعث شده تا امکان استفاده از این نوع تبلیغات برای هر شرکتی و هر برندی وجود داشته باشد.

کاربرد مسکات

مسکات در بازاریابی می‌تواند کاربردهای بسیار زیاد و متنوعی داشته باشد. اصلی‌ترین کاربرد لوگو مسکات استفاده از آن به عنوان تداعی کننده برند شما در میان کاربران است. با استفاده از مسکات شما می‌توانید با یک کاراکتر تبلیغاتی ساده انبوهی از کلمات را به سمع و نظر بیننده برسانید.

بیننده با دیدن این طرح تمام تبلیغات و محصولاتی که از شرکت شما در ذهن دارد را به یاد خواهد آورد. از این رو با استفاده از شخصیت تبلیغاتی مسکات می‌توانید بدون اینکه یک کلمه تایپ کنید، هزاران لغت را در ذهن مخاطب خود یادآور شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید