لوگونشان
طراحی لوگو عطر

طراحی لوگو عطر و ادکلن

جدول محتوا

طراحی لوگو عطر اولین و مهم ترین اقدامی است که برای ایجاد وجه تمایز بین فروشگاه یا تولیدی شما با سایر رقبا باید انجام دهید، ایجاد وجه تمایز راه های بسیار زیادی دارد اما ساده‌ترین آن ها طراحی لوگو خاص و منحصر به فرد میباشد.

طراحی لوگو عطر به کسب و کار شما یک هویت بصری و شخصیت برند القاء خواهد کرد که باعث میشود در ذهن مخاطبان باقی بمانید و از سایر رقبایتان به سادگی پیشی بگیرید، بنابراین طراحی لوگو عطر و ادکلن باید به گونه ای باشد که به تصویری ماندگار و قابل تشخیص در ذهن مشتریان تبدیل شود.

طراحی لوگو برای یک فروشگاه عطر می تواند کمی چالش برانگیز باشد زیرا فضای رقابتی در این زمینه بسیار رایج است، اما با رعایت چند نکته ساده اما کاربردی می توانید یک لوگوی جذاب و خاص عطر طراحی کنید و از آن به عنوان لوگو و علامت تجاری برند یا فروشگاه خود استفاده کنید.

در ادامه این مقاله اصول طراحی لوگوی عطر و ادکلن را به طور کامل بررسی می کنیم و شما را با نکات کلیدی طراحی لوگوی عطرسازی آشنا می کنیم. بنابراین، اگر می خواهید برای برند عطر خود یک لوگوی منحصر به فرد طراحی کنید، این مقاله را از دست ندهید.

طراحی لوگو ادکلن

اهمیت طراحی لوگو عطر و ادکلن

همانطور که گفتیم لوگوی هر کسب و کاری به عنوان هویت بصری و شخصیت برند اصلی آن محسوب می شود و برند را از برندهای مشابه جدا می کند. هدف اصلی از ایجاد یک لوگوی آرایشی، تمایز از رقبای اصلی است. زیرا فروش عطر و ادکلن یکی از رقابتی ترین مشاغل حال حاضر میباشد.

بنابراین برای رقابت با رقبا و نشان دادن نام خود به مخاطبان باید از لوگوی حرفه ای و منحصر به فرد استفاده کنید این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای طراحی لوگو ادکلن حتما از یک طراح لوگو حرفه ای استفاده کنید. از سوی دیگر، لوگوی تزئینی به کسب و کار شما هویت و اعتبار می بخشد و برند شما را در نظر مصرف کنندگان قابل اعتمادتر و ارزشمندتر می کند.

طرح های لوگوی عطر و ادکلن نیز در فرآیندهای برندسازی، تبلیغات و بازاریابی استفاده می شود. زیرا لوگوی هر کسب و کاری باید همراه با نام تجاری آن به مخاطب معرفی شود. اگر لوگوی عطر خود را جذاب طراحی کنید، می توانید آن را به نمادی ماندگار در ذهن مخاطب تبدیل کنید.

به این ترتیب لوگوی شما پس از مدتی به یک لوگوی شناخته شده و شناخته شده تبدیل می شود و در هر موقعیت و بستری توسط مخاطب شناخته می شود. بنابراین می توان مهمترین اهداف طراحی لوگوی عطر را در مواردی مانند «ایجاد آگاهی از برند»، «معرفی حرفه ای برند به مخاطبین هدف»، «متمایز ساختن برند از رقبا» و «ایجاد ذهنیت مثبت و ماندگار» خلاصه کرد.

بنابراین، چه صاحب یک فروشگاه عطر و ادکلن یا یک تولید کننده عطر هستید، از اهمیت طراحی لوگوی عطر در رشد و توسعه کسب و کار خود غافل نشوید.

طراحی لوگو عطر و ادکلن

اصول طراحی لوگو عطر و ادکلن

قبل از طراحی لوگوی عطر باید به نکات مهم و کاربردی توجه داشته باشید تا بتوانید لوگوی خود را به صورت حرفه ای و اصولی طراحی کنید. در این قسمت به مهم ترین نکاتی که در فرآیند طراحی لوگوی عطر و ادکلن باید به خاطر بسپارید می پردازیم. مراحل و نکات طراحی لوگوی عطر عبارتند از:

انتخاب درست سبک طراحی لوگو

“انتخاب سبک طراحی لوگو” اولین گام در فرآیند طراحی لوگو بصری است که جنبه ها و عناصر اصلی طراحی لوگو را مشخص می کند. اکثر لوگوهای عطر در جهان با استفاده از نام خود طراحی می شوند. به سبک «لوگو تایپ» تا بتوانند نام برند خود را در ذهن مخاطبان خود ثبت کنند. اما به طور کلی سه روش اصلی برای طراحی لوگو وجود دارد که انتخاب سبک طراحی لوگو به سلیقه شما بستگی دارد و برای ایجاد نماد و هویت بصری نیاز به طراحی لوگو اختصاصی دارید.

پیشنهاد میشود برای آشنایی با انواع سبک طراحی لوگو مقاله انواع لوگو را مطالعه کنید.

انتخاب فونت مناسب

اگر در حال طراحی لوگوی عطر با روش ترکیبی یا لوگوتایپ هستید، باید فونتی خوانا، ساده و مناسب برای آن پیدا کنید. از آنجایی که اکثر لوگوهای عطر به روش لوگوتایپ طراحی می شوند، باید در انتخاب فونت لوگوی خود دقت کنید. زیرا در این روش دیگر نمادهای مرتبط با حوزه فعالیت عطر وجود ندارد و نام برند یا فروشگاه تنها جزء لوگو خواهد بود. بنابراین باید فونتی را برای قرار دادن نام برند خود در مرکز لوگو انتخاب کنید که کاملاً خوانا و ساده باشد تا خوانندگان بتوانند نام برند را بخوانند و به خاطر بسپارند. با کمی دقت و توجه به لوگوهای عطرفروشی های معروف دنیا مانند باربری، شانل، کرید یا دیور، متوجه خواهید شد که اکثر این لوگوها با فونت های درشت sans-serif طراحی شده اند و نام برند به راحتی قابل خواندن است.

با استفاده از فونت های ساده و کلاسیک، دیگر نگران اندازه و خوانایی نام برند خود در پلتفرم های مختلف نباشید. بنابراین سعی کنید در هنگام طراحی لوگوی عطر به روش لوگوتایپ فونت ساده و خوانا را انتخاب کنید تا ارزش و جذابیت لوگوی شما حفظ شود.

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ مناسب یکی از مهمترین مراحل طراحی لوگوی عطر است که تاثیر بسزایی در جذابیت بصری لوگو خواهد داشت و احساسات مثبتی را در مخاطب برمی انگیزد. همانطور که می دانید رنگ ها احساسات مختلفی را در مخاطب ایجاد می کنند، بنابراین باید رنگ لوگوی عطر خود را طوری انتخاب کنید که مخاطب با دیدن آن احساسی مانند اعتماد به نفس یا حرفه ای بودن را تجربه کند. بهتر است از دو رنگ مشکی و طلایی برای ایجاد لوگوی یک فروشگاه عطر به سبک آرم استفاده کنید. این دو رنگ به راحتی توجه بیننده را به لوگوی عطر شما جلب می کند زیرا جلوه ای منحصر به فرد به آن می بخشد و همچنین نام برند شما را در ذهن او ثبت می کند. اکثر لوگوهای معروف عطر در جهان با استفاده از این دو رنگ طراحی می شوند. نکته مهم دیگری که در مورد رنگ لوگوی عطر باید به آن توجه کنید این است که برای طراحی لوگو فروشگاه عطر از دو رنگ بیشتر استفاده نکنید، زیرا استفاده از رنگ های متعدد در لوگو باعث حواس پرتی مخاطب می شود و ایجاد می کند. تضاد عواطف و احساسات در لوگو و از همه مهمتر تاثیر منفی بر تاثیر بصری لوگو خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید