لوگونشان
طراحی لوگو داروخانه

طراحی لوگو داروخانه

جدول محتوا

داروخانه از جمله مشاغل خدماتی است که به دلیل بالا بودن تعداد رقبا و تقاضا زیاد افراد برای این که در این رقابت تنگاتنگ به نتیجه برسد ابتدایی نرین فعالیتی که باید صاحب کسب و کار انجام دهد برند سازی میباشد، طراحی لوگو داروخانه و انتخاب نام مناسب از جمله فعالیت های ابتدایی و اولیه برای برند سازی میباشد.

به دلیل این که داروخانه یک مرکز سلامت شناخته میشود طراحی لوگو داروخانه نیز باید در همین سمت و سو انجام گیرد و لوگو دارخانه باید رنگ و بوی مراکز سلامت را داشته باشد، به زبان ساده تر آرم و لوگو داروخانه باید به شکلی باشد که در نگاه اول مخاطبان شما منظور و مفهوم کسب و کارتان را درک کنند.

برای همین موضوع طراحی لوگو داروخانه باید به شیوه ای باشد که در همین سمت و سو قرار بگیرید و پیشنهاد لوگو نشان در این باب این است که از یک طراح لوگو حرفه ای برای طراحی لوگو داروخانه خود استفاده کنید.

در فرایند طراحی لوگو داروخانه سایر المان ها به کمک شما خواهند آمد تا به خوبی بتوانید یک لوگو داروخانه ای حرفه ای طراحی کنید، در ادامه این مقاله اصول طراحی لوگو داروخانه را با هم بررسی خواهیم کرد تا زمانی که فرایند خدمات طراحی لوگو خود را برون سپاری میکنید بتوانید بهترین نتیجه را از آن خود کنید.

و اما اگر تصمیم دارید که سفارش طراحی لوگو خود را به یک طراح حرفه ای برون سپاری کنید نیز نکاتی که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد بسیار به کمک شما خواهند آمد پس با ما در ادامه همراه باشید.

اهمیت طراحی لوگو داورخانه

داروخانه از جمله مشاغل پر متقاضی به شمار میرود که اگر به دقت به کوچه خیابان های شهر نگاه کنیم میتوانیم ببینیم که دست که در هر خیابان دو دارخانه و جود دارد که نیاز های افراد را بر طرف کنند.

و در اطراف مراکز پزشکی و مطب های دکتر میتوانید به وفور داروخانه ببینید که رقابت در نزدیکی مراکز پزشکی بسیار زیاد تر از سطح شهر میباشد، به همین دلیل است که در این طراحی لوگو دارو خانه از اهمیت زیادی برخوردار میباشد و برای این که بتوانید از رقبایتان پیشی بگیرید و خود را متمایز کنید نسبت به دیگر داروخانه ها باید هرچه سریع تر اقدام به طراحی لوگو دارخانه خود کنید.

یکی دیگر از اهمیت طراحی لوگو داروخانه میتواند این باشد که اگر اقدام به طراحی لوگو دارو خانه کنید و یک نام اختصاصی برای برند خود انتخاب کنید میتوانید خیلی راحت پروسه برند سازی خود را آغاز کنید و رقبایتان را جای بگذارید.

داروخانه ای که نام مشخص و لوگو حرفه ای نداشته باشد به خوبی نمیتواند که خود را در بازار جا بیندازد و نیاز های مردم را برطرف کند، زیرا که بدون لوگو اختصاصی داروخانه کسب و کار شما هویتی نخواهد داشت.

لوگو داروخانه نقش حائز اهمیتی را در فرآیند برندسازی، جلب توجه افراد و ایجاد تمایز در محیط‌های رقابتی ایفا می‌کند و ارزش و اعتبار خاصی به یک داروخانه می‌بخشد. بنابراین اگر صاحب یک داروخانه هستید و می‌خواهید هویت مشخصی برای آن تعریف کنید، قدم اول طراحی یک لوگو جذاب و مرتبط است تا بتوانید از آن در فرآیند برندسازی استفاده نمایید.

لوگو داروخانه هویت بصری آن است که در صورت طراحی حرفه‌ای و استاندارد می‌تواند توجه مخاطب را به خود جلب کرده و تصویر ذهنی مثبتی را در ذهن آنان به وجود آورد.

اصول طراحی لوگو داروخانه

طراحی لوگو داروخانه داری اصول و قواعد منحصر به فرد و خاصی است که برای طراحی آرم داروخانه باید آن ها را رعایت کنید تا تاثیر گذاری آن ها بین افراد جماعه چند برابر بشود در ادامه این مطلب به اصول طرلحی لوگو دارخانه اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

انتخاب نوع لوگو برای طراحی

انتخاب نوع لوگو اولین قدم و اولین اصل در طراحی لوگو داروخانه میباشد که طراح آرم و لوگو باید به آن به خوبی مشرف باشد، برای طراحی لوگو داروخانه میتوانید از سه روش طراحی لوگو تصویری و لوگو تایپ و طراحی لوگو مسکات استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که این نوع لوگو ها نتیجه بسیار درخشانی در طراحی لوگو داروخانه شما خواهند داشت برای درک بیشتر انواع مختلف لوگو میتوانید مقاله انواع لوگو را مطالعه کنید.

از نماد های مرتبط استفاده کنید

استفاده از نمادهای مرتبط با داروخانه بهترین روش برای برندسازی موفق و معرفی حوزه فعالیت خود به مخاطب است. لوگو داروخانه‌ را می‌توانید با استفاده از نمادهایی همچون دارو (معمولا کپسول)، علامت به اضافه (+) و یا قلب طراحی کنید که تا برای مخاطبان عام، گویا و مشخص باشد.

 با این حال اکثر طراحان برای طراحی لوگو داروخانه از تصویر یک مار تنیده شده در اطراف یک جام یا عصا استفاده می‌کنند. مار بر اساس دو داستان قدیمی یونانی نمادی از بهداشت، سلامتی، حیات و علم پزشکی است. اما طیف گسترده‌ای از افراد ممکن است با این نماد و مفهوم مار در پزشکی آشنایی نداشته باشند و نتوانند با لوگو داروخانه شما ارتباط برقرار کنند.

 بنابراین استفاده از نمادهای رایج‌تر و ساده‌تر انتخاب هوشمندانه‌تری برای طراحی لوگوی داروخانه محسوب می‌شود. برای طراحی لوگو داروخانه دامپزشکی نیز می‌توانید از تصویر حیوانات به همراه نمادی از دارو استفاده کنید.

طراحی ساده اما جذاب

رعایت اصل سادگی در طراحی لوگو نیز مانند لوگو سایر کسب و کارها از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا لوگوهای شلوغ و پرزرق و برق، احساسات منفی را در مخاطب به وجود می‌آورند.

 لوگوهای ساده ماندگار هستند و به خوبی در ذهن مخاطب ثبت می‌شوند. از طرفی دیگر نیز در گذر زمان نیازی به ویرایش و یا تغییر کلی لوگوی خود ندارید و می‌توانید از آن به عنوان لوگوی همیشگی و ماندگار داروخانه خود استفاده کنید.

 برای حفظ سادگی لوگو باید المان‌های آن را با ترتیب مناسب و رعایت فاصله استاندارد از یکدیگر در لوگو قرار دهید. یعنی در حالت ایده آل بهتر است نماد اصلی لوگو در قسمت بالا و نام داروخانه نیز با فونت ساده در پایین آن و با رعایت فاصله مناسب نوشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید