لوگونشان
اصول طراحی لوگو لوازم یدکی

اصول طراحی لوگو لوازم یدکی

جدول محتوا

لوگو لوازم یدکی به عنوان نشان تجاری و هویت بصری یک فروشگاه لوازم یدکی محسوب می شود که به آن اعتبار می بخشد. فروش لوازم یدکی از جمله شغل هایی است که رقابت در آن کمتر از مشاغل دیگر است و ممکن است به همین دلیل باشد که طراحی لوگو لوازم یدکی الزامی در نظر بیشتر افراد نباشد. اما این طور نیست و طراحی لوگو لوازم یدکی یکی از مهم ترین نیاز های یک فروشگاه تازه تاسیس لوازم یدکی خودرو است که اکثر افراد آن را غیر ضروری می دانند. شما با کمک طراحی لوگو لوازم یدکی می توانید در این بازاری که رقابت خاصی وجود ندارد، خود را به مشتری هدف خود معرفی کنید و نام برند خود را در ذهن مخاطبان هدفتان ماندگار سازید. فرقی نمی کنید که فروشگاه شما بزرگ یا کوچک است، چیزی که برای فروشگاه  لوازم یدکی شما اهمیت بسیاری دارد طراحی نماد اختصاصی تجاری است که می تواند مشتری های هدف شما را که قالبا آقایون تشکیل می دهند را جذب فروشگاه شما کند. نماد تجاری یک فروشگاه لوازم یدکی نقش بسیار مهمی در معرفی کسب و کار شما ایفا می کند و لوگو نیز یکی از فاکتور های بصری یک فروشگاه لوازم جانبی خودرو به شمار می رود. در ادامه این مطلب شما را با اهمیت طراحی لوگو لوازم یدکی آشنا خواهیم کرد و همجنین نکات ارزنده ای را در رابطه با طراحی لوگو لوازم یدکی به شما خواهیم گفت. پس تا انتهای مقاله با لوگو نشان همراه باشید.

اصول طراحی لوگو لوازم یدکی

اهمیت طراحی لوگو لوازم یدکی

به نظر شما چرا فروشگاه های لوازم یدکی به طراحی لوگو احتیاج دارند؟ این اولین سوالی است که هر شخصی قبل از طراحی لوگو برای فروشگاه لوازم یدکی از خود می پرسد. جواب این سوال بسیار راحت است زیرا هر برند یا کسب و کار کوچکی نیاز دارد با استفاده از طراحی لوگو لوازم یدکی خود را به مخاطبان هدف معرفی کند و هر برندی باید برای معرفی بهتر و سریع تر خود از طراحی لوگو استفاده کند. نماد تجاری لوازم یدکی اولین چیزی است که مشتری های هدف شما به آن توجه می کنند و همین لوگویی که حس می کنید تاثیر خاصی بر روی مخاطبان نمی گذارد می تواند مشتری های بسیاری را برای شما جمع آوری کند. از آن رو که تعداد فروشگاه های لوازم یدکی زیاد نیست معرفی بهتر و حرفه ای کسب و کار از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار می شود. شما می توانید با طراحی لوگو لوازم یدکی برای فروشگاه خود مشتری های وفادار خود را پیدا کنید و آنان را جذب فروشگاه خود کنید.

هیچ فاکتوری نمی تواند مانند طراحی لوگو حرفه ای مخاطب را جذب فروشگاه شما کند و به همیت علت است که طراحی لوگو لوازم یدکی اهمیت بسیار زیادی دارد و به عنوان یکی از مهم ترین نیاز های یک فروشگاه به شمار می رود. شما با استفاده از لوگو لوازم یدکی می توانید بدون کوچک ترین صحبتی ارزش ها و ماموریت برند خود را به مخاطبان هدف خود انتقال دهید و به آنها نشان دهید که چقدر مشتری ها و مخاطبان هدف برای شما مهم است. هنکامی که شما برای فروشگاهتان بنر تبلیغاتی  یا یک تابلوی جذاب در نظر می گیرید می توانید به راحتی خود را در معرض دید عموم قرار دهید و آنها را ترغیب کنید که از برند شما خرید کنند یا از خدمات شما بهره مند شوند. فروش لوازم یدکی خودرو به دلیل اینکه قابت در این حیطه زیاد نیست، برند شازی نمی تواند کار سختی باشد. با طراحی لوگو لوازم یدکی خودرو یا موتورسیکلت می توانید در ابتدای افتتاح برند خود مشتری های بسیاری برای خود جمع آوری کنید و آنها را به یک مشتری ثابت تبدیل کنید. شما با طراحی لوگو برای فروشگاه لوازم یدکی خود اعتبار به کسب و کارتان می بخشید و با انجام این کار تصویر ذهنی مثبی از برند خود در ذهن مخاطبان ایجاد میکنید. پس اگر شما نیز برای فروشگاه لوازم یدکی خود لوگو اختصاصی و حرفه ای ندارید، باید هرچه سریع تر برای رونق برند کسب و کار خود طراحی لوگو لوازم یدکی را آغاز کنید ومی توانید مجموعه ای حرفه ای با طراحان لوگو حرفه ای مانند لوگو نشان را برای طرای لوگو لوازم یدکی انتخاب کنید.

اهمیت لوگو لوازم یدکی

اصول طراحی لوگو لوازم یدکی

طراحی لوگو لوازم یدکی دارای فاکتور های خاص است که با در نظر گرفتن این فاکتور ها می توانید برای هویت بصری برند خود لوگو طراحی کنید. اصولی که باید هنگام طراحی لوگو لوازم یدکی به آن توجه کنید موارد زیر می باشد.

انتخاب سبک طراحی مناسب

اولین و مهم ترین قدمی که باید برای طراحی لوگو لوازم یدکی بردارید انتخاب یک سبک مناسب برای طراحی لوگو لوازم یدکی است. همان طور که در مقاله های قبلی مانند تفاوت بین brandmark، Lettermark و wordmark برای سفارش طراحی لوگو چیست گفتیم، به طور کلی سه سبک برای طراحی لوگو مشاغل مختلف وجود دارد که انتخاب سبک های مختلف سبتگی به سلیقه شما و نوع برند شما دارد. شما می توانید برای طراحی لوگو لوازم یدکی خود از سبک طراحی لوگو ترکیبی استفاده کنید؛ زیرا با استفاده از این سبک می توانید از سبک های تایپوگرافی و لوگو تصویری نیز نهره مند شوید.

لوگو ترکیبی تلفیقی از یک تصویر یا نماد با تایپوگرافی است که می تواند برند شما را به بهترین شکل ممکن به مخاطبان هدفتان معرفی می کند. شما می توانید با استفاده از این سبک از طراحی لوگو حرفه ای به راحتی حوزه فعالیت خود را با استفاده از نام برند خود به مخاطبان نمایش دهید.

لوگو ترکیبی همه اطلاعات اولیه مورد نیاز یک مشتری را بدون کوچک ترین صحبتی در نگاه اول درباره فروشگاه لوازم یدکی به مخاطبان منتقل می دهد و از همه مهمتر با طراحی لوگو لوازم یدکی می توانید اعتماد مخاطبان را نسبت به خود جلب کنید. در نتیجه اولین گامی که می توانید برای طراحی لوگو لوازم جانبی خودرو خود بردارید طراحی لوگو سبک ترکیبی است.

طراحی لوگو لوازم یدکی

رعایت اصل سادگی در طراحی لوگو لوازم جانبی خودرو

رعایت سادگی در طراحی لوگو لوازم یدکی، یکی دیگر از اصول طراحی لوگو می باشد که باید به آن توجه بسیاری داشته باشید. لوگو باید در نگاه اول برند شما را معرفی کند تا بتواند نظر مخاطبان هدف شما را به برندتان جلب کند. پس اگر شما لوگو پیچیده ای طراحی کنید ممکن است مخاطب سردرگم شود و ارزش های برند شما را خوب درک نکند. شما با رعایت سادگی در طراحی لوگو لوازم یدکی می توانید در سریع ترین حالت ممکن برند خود را به مخاطبان خود معرفی کنید. هنگامی که مخاطبان شما بدرستی ارزش های برندتان را درک کنند به خرید از فروشگاه شما قطعا ترغیب خواهند شد.

نمی توانند توجه مخاطبان را جلب کنند وممکن است ارتباط با لوگو سلوغ کمی دشوار تر باشد. پس تلاش کنید لوگویی طراحی کنید که در عین سادگی جذابیت زیادی داشته باشد و از استفاده المان های غیر ضروری جدا خودداری کنید.

استفاده از نمادهای مرتبط با لوازم یدکی خودرو

استفاده درست از نماد های مرتبط با لوازم یدکی خودرو نیز یکی دیکر از اصل های طراحی لوگو است که در واقع کلیت برند شما را نمایش می دهد. برای طراحی لوگو هر کسب و کار یا برندی باید از نماد های مرتبط با آن کسب و کار استفاده شود تا مخاطبان بتوانند به راحتی با حوزه فعلیت شما آشنا شوید و ارزش های برندتان را درک کنند. برای طراحی لوگو حرفه ای لوازم یدکی خودرو می توانید از نماد هایی مانند: آچار، پیچ یا مهره و چرخ دنده استفاده کنید تا مخاطبان در اولین نگاه ماموریت های برند شما را درک کنند. در نتیجه با استفاده از نماد های مرتبط با برند خود می توانید نظر مخاطبان را جلب کنید و آنها را به خرید از فروشگاه خود ترغیب کنید. شما می توانید با مشاهده لوگو های مشابه ایده های مختلفی برای طراحی لوگو لوازم یدکی بگیرید، اما مراقب باشید که لوگو شما لوگو کپی طراحی نشود. برای انجام این کار می توانید مقاله روش های تشخیص لوگو های کپی ایرانی را مطالعه فرمایید.

استفاده از نماد مرتبط در لوگو لوازم یدکی

پالت رنگی مناسب

پالت رنگی یکی دیگر اصول طراحی لوگو می باشد که می تواند تاثیر بسزائی بر روی تصویر ذهنی مخاطبان هدف شما بگذارد. شما می توانید با مطالعه بر روی روانشناسی رنگ ها برای طراحی لوگو لوازم یدکی خود پالت رنگی مناسبی انتخاب کنید؛ زیرا هر رنگی درای یک انرژی منحصر بفرد است که اگر از آنها به درستی استفاده شود می تواند احساساتی مانند حس اعتماد را در مخاطبان ایجاد کند. در بهترین حالت نباید بیشتر از سه رنگ برای طراحی لوگو استفاده شود؛ زیرا استفاده از رنگ های مختلف می تواند مخاطبان را سردرگم کند و از جذابیت لوگو کم می شود.

برای طراحی لوگو لوازم یدکی می توانید از رنگ های آبی، قرمز، مشکی یا طلائی استفاده کنید که ارزش های برند شما را به خوبی نمایش می دهد. این رنگ ها می نوانند به سرعت توجه مخاطبان هدف شما یعنی آقایان را به خود جلب کند. همچنین می توانید از ترکیب رنگ سیاه سفید استفاده کنید که یکی از رایج ترین پالت های رنگی محسوب می شود و ریسک کمتری نسبت به بقیه رنگ ها دارند.

انتخاب پالت رنگی لوگو لوازم یدکی

انتخاب فونت مناسب

انتخاب فونت مناسب برای طراحی لوگو لوازم یدکی می تواند یکی از مهم ترین فاکتور های طراحی لوگو باشد. شما برای درج نام برند خود نیاز به یک فونت جذاب و خوانا دارید که علاوه بر جلوه بخشیدن به کسب و کار شما می تواند نام برند شما را نیز در ذهن مخاطبان ثبت کند.

فونت لوگو لوازم یدکی باید ساده و خوانا باشد تا مخاطبان به راحتی بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و آن را به خاطر بسپارند. استفونت های مینیمال یا فونت هایی که لبه های تیز دارند برای طراحی لوگو ترکیبی لوازم یدکی مناسب هستند؛ زیرا با استفاده از این فونت ها شما می توانید نام برند خود را در عین سادگی جذاب کنید. از انتخاب فونت های شلوغ نیر پرهیز کنید زیرا ارزش های برند شما را زیر سوال خواهد برد.

رعایت تناسب در قرار گیری عناصر لوگو

در آخرین مرحله از طراحی لوگو لوازم یدکی که باید به آن توجه کنید. قرار دادن متناسب عناصر لوگو کنار یکدیگر هستند. در صورت انتخاب طراحی لوگو ترکیبی باید عناصر اصلی لوگو را با رعایت فاصله متناسب از هم طراحی کنید تا بتواند به درستی ارزش برند شما را نمایش دهد و خاص بودن لوگو را حفظ کند. برای طراحی لوگو استاندارد و اصولی باید نماد اصلی در وسط و نام برند را در کنار یا پایین نماد با فاصله کم اما مناسب طراحی کنید. در نتیجه لوگو لوازم یدکی شما با رعایت فاکتور های مهم لوگو، طراحی شد و می توانید از این لوگو برای هویت بصری برند خود استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به شما اصول طراحی لوگو لوازم یدکی یاد دهیم و امیدواریم از نکاتی که به شما گفتیم به نحوه احسنت استفاده کنید. شما می توانید طراحی لوگو خود را به تیم مجرب لوگو نشان بدهید تا با طراحی اصولی و استاندارد، جذابیت برند شما را دوچندان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید