لوگونشان
اهمیت طراحی لوگو

چرا طراحی لوگو برای رشد کسب و کار مهم است ؟

جدول محتوا

در این مقاله به اهمیت خدمات طراحی لوگو برای کسب و کار های بزرگ و کوچک میپردازیم در ادامه 6 دلیل اهمیت طراحی لوگو را به شما مخاطبان لوگو نشان بیان میکنیم.

اگر شما صاحب یک کسب و کار و شرکت هستید حتما خوب میدانید که در حوزه کاری خود رقابت در بین شرکت های تازه تاسیس و همچنین شرکت های بزرگ بسیار زیاد است.

بنابراین شما لازم است که هرکاری را انجام دهید که برند کسب و کار خود را حفظ کنید و به نمایش بگذارید، یکی از کار هایی که شما میتوانید برای کسب و کارتان انجام دهید سفارش طراحی لوگو حرفه ای است که همسو با مدل کسب و کارتان باشد.

یک لوگو خوب و حرفه ای بیان بصری یک برند و عناصر سازنده کسب و کار است. لوگوهایی که به خوبی طراحی شده اند به کسب و کار های شما کمک می کنند تا در بین مشتریان خود به برجستگی و تمایز دست یابید. لوگوی خوب توجه را به خود جلب می کند و اگر طراح لوگو حرفه ای، طراحی را به درستی انجام دهد، لوگو شما میتواند تأثیر اولیه خوبی بر ذهن مخاطب جای بگذارد.

طبق آخرین آمار 75% افراد یک برند را با لوگو آن میشناسند.

اهمیت طراحی لوگو برای کسب و کار ها

تصویر سازی قوی

یک لوگو خوب و حرفه ای برندتان را به مخاطبانتان معرفی میکند، در حالت کلی ارتباط اولیه شما و مخاطبانتان تنها 7 ثانیه طول میکشد. یک لوگو حرفه ای این قابلیت را دارد که در دید اول مخاطبانتان را به چالش و تعامل ترغیب کند.

از سوی دیگر، نداشتن لوگو یک چشم انداز ضعیف ایجاد می کند که می تواند مشتریان بالقوه را از خود دور کند. فرقی نمی‌کند که محصولات شما از بالاترین کیفیت برخوردار باشند یا تیم خدمات مشتری بسیار قوی داشته باشید. اگر نتوانید در 7 ثانیه اول با مشتری ارتباط بگیرید به برندتان صدمه زده اید.

یک لوگو خوب به برند هویت میدهد

یک لوگو خوب به برند شما اعتبار و هویت میدهد. لوگوی شما اساس هویت برند شما را تشکیل می دهد که برای قابل تشخیص تر شدن و رشد یک کسی و کار بسیار مهم است.  

لوگوهای حرفه ای میتواند تشکیل شده از یک رنگ با یک تصویر باشد. یا می توانند نام برند شما را در فونت امضای مرتبط با کسب و کار شما داشته باشند. رنگ و استایل لوگو در تمام فعالیت های بازاریابی شما از جمله ایمیل‌ها، صفحات لندینگ، بسته‌بندی، کارت‌های ویزیت و غیره ظاهر می‌شود. 

استفاده از یک رنگ مشخص در لوگوی شما می تواند شناخت برند شما را تا 80 درصد افزایش دهد. پالت ها، رنگ خاصی را با کسب و کار شما مرتبط می‌کنند و شناخت برند را افزایش می‌دهند. این به این معنی است که افراد بیشتری لوگوی شما را با تجربه مشتری خوب و محصولات با کیفیت بالا مرتبط می‌کنند و در نتیجه فروش شما را به طور تصاعدی افزایش میدهد.

یک لوگو خوب وفاداری به برند را افزایش میدهد

یک کسب و کار خوب وفاداری به مشتریانش را  از طریق تولید و یا خدمات با کیفیت و مشتری مداری ثابت میکند، مدت زیادی طول میکشد تا وفادراری به مشتریان ثابت شود.

طبق آخرین آمار هزینه جذب مشتری 5 برابر حفظ مشتری است پس اگر شما برای کسب و کار خود ارزش قائل هستید باید هزینه های اولیه را به حداقل برسانید این نکته قابل اهمیت است که لوگو خوب اهمیت زیادی در برانگیختن مشتری و در نتیجه وفاداری مشتری به شما را دارد.

جذب مشتری از طریق بازاریابی بصری

یکی از اهداف اصلی کسب و کار، جذب مشتری از طریق تکنیک های بازاریابی بصری است. لوگو به طور برجسته ای بر روی مطالب تبلیغاتی ظاهر می شود و اساس هر کمپین بازاریابی برای جذب مشتریان هدف را تشکیل می دهد.

طراحی لوگو ،باید با ایدئولوژی کسب و کار شما و محصولاتی که می فروشید هماهنگی کامل داشته باشد.

برای مثال، هنگامی که یک پالت رنگ خاص را برای لوگو و برند خود انتخاب می کنید، به دنبال برانگیختن یک احساس خاص درون مشتری هستید. قرمز نشان دهنده یک برند پر سر و صدا و پرشور است. آبی نشان دهنده آرامش و آگاهی است، در حالی که زرد به معنای شادی، انرژی و … است.

یک لوگو خوب حرفه ای بودن شما را اثبات میکند

در دنیای تجارت یک سری ویژگی هایی هستند که کسب و کار شما را حرفه ای میکنند و شما میتوانید با استفاده از این المان ها  مشتریان بالقوه خود را افزایش دهید، داشتن محصولات و خدمات با کیفیت بالا و مشتری مداری قطعا در صدر لیست قوانین حرفه ای بودن کسب و کار ها هستند اما یک لوگو حرفه ای نیز اگر اهمیت بیشتری نداشته باشد، اهمیت کمتر نسبت به دو موارد بالا ندارد.

طراحی لوگوی حرفه ای مستلزم این است که شرکت توجه بسیار زیادی به جزئیات در همه چیز داشته باشد، از سوی دیگر، اگر لوگو نداشته باشید، کسب و کار شما را غیرحرفه ای و مبهم جلوه می دهد. این بی توجهی و عدم رعایت اخلاق تجاری از سوی شما را به تصویر می کشد، در نتیجه مشتریان ارزشمند و فروش سودآور را از دست می دهید.

 

سخن آخر

لوگو نقش تعیین کننده ای در رشد کسب و کار دارد. یک لوگوی حرفه ای در اولین تعامل خود با مشتریان بالقوه تأثیر قدرتمندی ایجاد می کند. هویتی متمایز برای برند فراهم می کند که احساسات مثبت را به خصوص در بین مشتریان تکراری برمی انگیزد.

ارزش‌های اصلی شرکت را در یک نگاه به تصویر می‌کشد. لوگوها همچنین در افزایش وفاداری به برند و تقویت اعتبار و حرفه ای بودن سازمان مؤثر هستند. همه این مزایا به شما کمک می کند تا تجارت خود را به طور پایدار و مؤثر رشد دهید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید