لوگونشان
لوگو سالامون

بررسی لوگو سالامون

جدول محتوا

لوگو سالامون یکی از لوگوهای بسیار موفق و به یاد ماندنی است که برای برند سالامون که در زمینه تولید لوازم وزرشی مانند کتونی، شلوار های اسکی، کلاه و تیغه های چوب اسکی مشغول بکار است که امروزه طرافداران زیادی را پیدا کرده است. لوگو این برند کاملا ساده، زیبا و همچنین قابل تشخیص است که از نام کامل برند سالامون گرفته شده است و حرف اول آن (S) بر روی لوگو کاملا واضح و دقیق کار شده است. در ادامه به تحلیل و بررسی لوگو سالامون می پردازیم که تاریخچه لوگو سالامون و برند جذاب چیست و در طول تاریخ چند بار لوگو این شرکت عوض شده است پس تا انتهای مقاله با لوگونشان همراه باشید .

لوگو سالامون

تاریخچه برند سالامون

برند سالامون در سال 1947 بدست فرانسیس سالامون، همسر و همچنین فرزند آنها ژرژ در قلب کوه های آلپ واقع در کشور زیبای فرانسه تاسیس شد. این برند خانوادگی در اویل شروع کار خود به تولید تیغه های اره ای برای ورزش اسکی در یک کارگاه کوچک تولید فلز آغاز کرد. خانواده سالامون با تولید این تیغه ها امکان چرخش آزاد و قدرتمند را برای اسکی بازان حرفه ای ایجاد کرد تا باعث تحول در این وزرش جذاب زمستانی بشود. این برند کوچک در سال 1957 اولین هنر خلاقیت خود را با ساخت یک دستگاه خودکار تولید تیغه های فولادی و محکم برای اسکی بازان نشان داد و باز هم مانند ده سال پیش خود تحولی تازه برای این ورزش به ارمغان آورد. سالامون پس از تولید چندین لوازم جانبی و پرکاربرد برای ورزش اسکی به سمت تولید لوازم و تجهیزات کوهنوردی رفت تا انقلابی بزرگ در این رشته ورزشی بوجود آورد. برند سالامون حدود 50 سال بطور مستقل در زمینه تولید تجهیزات و لوازم ورزشی فعالیت خود را ادامه داد و در آن زمان توانست توجه بسیاری از ورزشکاران را بخود جلب کند و به یک نام تجاری بسیار مطرح و معروف تبدیل شود. اما این پایان ماجرای سالامون نبود و در سال 1997 شرکت آدیداس برند سالامون را خریداری کرد و به مدت 8 سال پیاپی مالکیت این برند معروف را داشت. اما در سال 2005 برند آدیداس از عرصه تولید پوشاک و تجهیزات اسکی کناره گیری کرد و به قیمت 485 میلیون یورو برند سالامون را به شرکت فنلاندی امر اسپورتس (amer sports) واگذار کرد. این برند در زمان حان یکی از بزرگ های تولید تجهیزات اسکی مانند سنوبرد و همچنین لوازم کوهنوردی، کتونی های مخصوص پیاده روی و دویدن می باشد که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به 40 کشور در 5 قاره محصولات خود را صادر می کند. مدیر عامل در حال حاضر برند سالامون آقای هیکی تاکالا می باشد و دفتر اصلی و مرکزی برند سالامون در شمال آمریکا در شهر اودن قرار دارد.

بررسی و تحلیل لوگو سالامون

لوگو این برند متمایز از بقیه لوگو ها سایر شرکت های رقبا بود و تغییرات زیادی در آن شکل نگرفته بود و تنها 2 بار طراحی شده است. همان طور که در پاراگراف پیش اشاره کردیم این این برند در زمینه تولید تجهیزات کوهنوردی و اسکی فعالیت می کند که نشان دهنده جنبش و ارتباط در حرکت است که هر دو لوگویی که در طول تاریخ برای این برند طراحی شده است منظور و هدف این برند را بطور واضح به مخاطبین خود میرساند. هر دو نسخه لوگو سالامون با توجه به سادگی لوگو بسیار تاثیرگذار و جذاب بودند که با استفاده از نام این برند بدست طراح لوگو حرفه ای سپرده شدند. دو دلیل اصلی “طراحی نکردن لوگو های بیش از حد” و “استفاده از نام این برند” باعث شده تا لوگو  سالامون بیشتر در ذهن مخاطبین خود بماند و همچنین مطمئنا تاثیر مثبتی بر تصور ذهنی مخاطب می گذارد.

اولین لوگو سالامون 2013 - 1947

لوگو سالامون در سال 1947 همرمان با تاسیس این برند خانوادگی و با استفاده از اسم آن طراحی شده بود. این لوگو از دو بیضی در هم تشکیل شده بود که نام سالامون که با فونت سنس سریف شفارشی و با حروف بزرگ طراحی شده بود در بالای آن درج شده است. نام سالامون که بالای لوگو درج شده است دارای حالت نمیه ایتالیک و کلمات مقداری ضخیم تر از حالت معمول هستند. نام و لوگوی معروف سالامون در آن زمان توانست توجه بسیاری را به خود جذب کند و آن زمان  لوگو سالامون بسیار مدرن و نوآور در ذهن کاربران خود بود. علامت لوگو سالامون در واقع از دو خط منحنی صاف و با انتهای دایره شکل و کلفت در وسط و دم های سوزنی شکل در خارج آن بکار رفته است. طیف رنگی تک رنگ لوگو سالامون نشان دهنده حرفه ای و قدرتمند بودن را میرساند، تمام این ویژگی هایی که گفتیم در کنار هم یک لوگو خاص و حرفه ای است که برای یک شرکت تولید لوازم ورزشی خاص شکل گرفته است. این لوگو به مدت 66 سال برای شرکت سالامون هویت شرکت به حساب میرفت و مورد استفاده برند سالامون قرار میگرفت و حتی زمانی که شرکت آدیداس این برند معروف را به شرکت امر اسپرتس واگذار کرد در لوگو سالامون هیچ تغییری ایجاد نشد. لوگو سالامون 2013 تا در همین روز برند سالامون در سال 2013 بعد از 66 سال تصمیم گرفت در لوگو و هویت بصری خود راتغییر دهد. طراحی دوباره لوگو برند سالامون ترکیب اصلی خود که در بخش پیشین گفتیم را به طور کامل تغییر داد اما هویت و شخصیت لوگو همان گونه که بود باقی ماند و به نگاه مخاطبین و طرفداران خود ضربه ای بخورد زیرا در طراحی لوگو جدید سالامون نیز یک نماد در بالای نام برند درج شده است. طراحی تازه و جدید نماد و تغییر فونت نام برند دو تغییر اصلی در نسخه جدید لوگو سالامون در نظر طراحان این لوگو بود که با ادقام این ویژگی ها یک لوگو شیکتر و امروزی تری برای این برند خاص خلق کردند. در نسخه دوم این لوگو حرف اول نام برند یعنی (S) به صورت بزرگ و داخل یک مربع سفید و سیاه با گوشه های منحنی قرار گرفته است. همچنین فونت این لوگو نیز از فونت های خاص و سفارشی و متفاوت از فونت سنس سریف با خط های ضخیم و دایره ای است. در لوگو جدید سالامون برخلاف نسخه پیشین از حروف کوچک استفاده شده است که این امر باعث شد تا این لوگو حالت امروزی تری به خود بگیرد. لوگو سالامون تا به امروز هیچ گونه تغییری نکرده است و این لوگو جذاب به عنوان یک نشان تجاری موفق کار خود را مثل همیشه ادامه خواهد داد.

عنصر های طراحی لوگو سالامون

لوگو جدید سالامون

همان طور که متوجه شدید لوگو سالامون از دسته لوگو هایی می باشد که بسیار ساده و قابل تشخیص است اما در همین لوگو ساده، از کنارهم چیده شدن عنصر های مختلفی تشکیل شده که باعث ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطبین خود شده است. این عناصر طراحی لوگو سالامون شامل موارد زیر می باشد: سبک طراحی لوگو سالامون این لوگو به سبک لوگوتایپ و یا لوگو نوشتاری طراحی شده است که به عنوان یکی از رایج ترین سبک های طراحی لوگو شناخته می شود. در این روش طراحی لوگو به طور معمول از حروف اول و یا نام کامل برند استفاده می شود و عناصر دیگری در آن مورد استفاده قرار نمی گیرد یعنی نام برند تنها چیزی است که مخاطب آن را می بیند و باید با طیف رنگی و فونت مناسب طراحی این نوع لوگو ها انجام شود تا اثری خاص و زیبا بجا بگذارد. همانطور که مشاهده می کنید لوگو برند سالامون دارای یک نماد است که تشکیل شده از حرف اول اسم برند در بالای لوگو و در قسمت پایینی آن نام کامل برند درج شده است که این کار لوگو را از حالت سادگی خارج می کند.

استفاده از اشکال هندسی

استفاده از اشکال هندسی طراحی لوگو را بسیاز زیباتر خواهد کرد و همچنین میزان جذابیت لوگو را برای مخاطبین دوچندان می کند. لوگو سالامون نیز از این اصل دور نیست و برای لوگو خود از مربع استفاده کرده که حرف اول نام سالامون یعنی S را داخل آن قرار دهد. شکل هندسی مربع به طور کلی نشان دهنده قدرت و نظم می باشد و به عنوان یک شکل هندسی استوار و محکم در زمینه طراحی لوگو یاد می شود.

رنگ لوگو سالامون

طیف رنگی لوگو سالامون یعنی سفید و مشکی یکی از رایج ترین ترکیب های رنگی برای طراحی لوگو میباشد که از رنگ مشکی برای درج نام برند در مربع بالا و رنگ سفید برای درج حرف S داخل مربع استفاده می شود.

اگر بخواهیم بطور کلی معانی این رنگ ها را بازگو کنیم باید بگوییم که رنگ مشکی نشان دهنده اقتدار، کیفیت و لوکس بودن است و رنگ سفید نشان دهنده صلح و آرامش است و به عنوان رنگی خنثی از آن یاد می شود.

فونت لوگو سالامون

فونت لوگو سالامون یک فونت سنس سریف سفارشی است که دارای گوشه های گرد بوده و نسبت به نسخه پیشین آن امروزی تر و جذاب تر است. فونت لوگو سالامون دو ویژگی منحصر به فردی که دارد سادگی و خوانایی بالا می باشد که همین امر باعث شده راحت تر در ذهن مخاطبین خود بماند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تاریخچه لوگو سالامون و همچنین سرگذشت این برند را برای شما توضیح دهیم تا شما با این لوگو و برند جذاب آشنا شوید. مجموعه طراحی لوگو، لوگونشان یکی از بهترین و بروز ترین شرکت های طراحی لوگو است که با داشتن طراحان مجرب برای کسب و کار شما هویتی را شکل می دهد که سالها در ذهن مخاطبان خود بماند. کارفرمایان و حاصبان کسب و کار می توانند برای ثبت سفارش طراحی لوگو به قسمت ثبت درخواست مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید