لوگونشان
طراحی لوگو خیاطی

طراحی لوگو خیاطی برای مزون ها

جدول محتوا

لوگو خیاطی نشان تجاری یک مزون است که به عنوان مهم ترین ابزار برندسازی شناخته می شود. طراحی لوگو خیاطی به کسب و کار شما اعتبار می بخشد و به شما کمک می کند در حوزه فعالیت خود کسب و کارتان را بهتر با استفاده از طراحی لوگو معرفی کنید. البته این کار را باید به یک طراح لوگو حرفه ای بسپارید تا با توجه به اصول طراحی لوگو، نشان تجاری برای شما طراحی کند که با ارزش های کسب و کار شما همخوانی داشته باشد و در ذهن مخاطبان شما برای مدت طولانی ماندگار باشد. 

در این روزها همه مزون های مردانه و زنانه برای معرفی حرفه ای تر خود و جلب توجه مخاطبان خود از طراحی لوگو استفاده می کنند؛ زیرا عنصر های موجود در طراحی لوگو حرفه ای تاثیر بسیار زیادی بر پیشرفت برند شما دارد. پس طراحی لوگو خیاطی مردانه و زنانه می تواند یکی از مهم ترین کارها بعد از افتتاح یک مزون محسوب شود که این عمل شما را از بقیه رقبا متماتیز خواهد ساخت. اما سوال اینجاست که چگونه می توانیم برای مزون یا کارگاه خیاطی خود لوگو طراحی کنیم تا از طریق آن برند سازی خود را انجام دهیم؟ امروز در این مقاله قصد داریم درباره اصول طراحی لوگو خیاطی برای مزون ها یا کارگاه های خیاطی صحبت کنیم و شما را با چند نکته درباره طراحی لوگو مزون خیاطی به شما خواهیم گفت. پس با لوگو نشان تا انتهای مطلب همراه باشید.

طراحی لوگو خیاطی

اهمیت طراحی لوگو خیاطی

قبل از پرداختن به اصول مهم طراحی لوگو خیاطی ابتدا باید با اهمیت طراحی نشان بصری برای یک مزون آشنا شویم. در سالهای اخیر شغل طراحی و تولید پوشاک های زنانه و مردانه به یک کسب و کار پرسود و پرطرفدار به حساب می آید از این رو بسیاری از افراد به دنبال افتتاح یک مزون یا کارگاه خیاطی افتادند، پس بدیهی است که یک مزون در قضای رقابتی دست به اقداماتی همچون تبلیغات، تولید لباس های منحصر بفرد و همچنین استفاده از ابزار و ترفند های برندینگ برای جذب مخاطبان بیشتر خود بزند. 

طراحی لوگو خیاطی برای مزون ها یکی از تاثیرگذارترین رو

ش های برندینگ شناخته می شود که کسب و کار شما را با رقبا شما کاملا متمایز می سازد. همچنین طراحی لوگو برای مزون ها این امکان را به شما می دهد که بتوانید اعتماد مشتری های هدف خود را بیشتر جلب کنید؛ زیرا شما با انجام این کار به مخاطبان خود می رسانید که چقدر حرفه ای در کسب و کار خود هستید و به مشتری های خود چقدر اهمیت می دهید. امروزه بیشتر خریداران و مخاطبان بسیار تیزبین تر و هوشمندتر شده اند و به عناصر طراحی لوگو خیاطی توجه زیادی می کنند. پس با طراحی لوگو خیاطی اولین مرحله از جلب اعتماد مشتری را پشت سر گذاشته اید. البته لازم به ذکر است طراحی لوگو خیاطی برای جذب مشتری کافی نیست و باید به کیفیت تولید خود اهمیت بسیاری دهید زیرا ممکن است بعد از جذب مشتری، وی از کیفیت لباس های شما راضی نباشد و دیگر از شما خرید نکند.

ویژگی های لوگو برای مزون های خیاطی

لوگو مزون باید طوری طراحی شود که مخاطبان در نگاه اول با آن ارتباط برقرار کنند و آن را به یاد بسپارند. یعنی طراحی لوگو خیاطی باید به قدری تاثیرگذار باشد که لوگو در ذهن مخاطبان در نگاه اول ماندگار شود و در هر شرایطی قابل تشخیص باشد. اما طراحی لوگو خیاطی باید داای چه ویژگی هایی باشد تا به یک لوگو ماندگار تبدیل شود؟ در ادامه برخی از این ویژگی ها را مرور می کنیم.

ویژگی های طراحی لوگو خیاطی

سادگی

لوگویی که برای مزون های خیاطی طراحی می شود باید در عین سادگی جذاب نیز باشد تا مخاطب براحتی بتواند با آن ارتباط برقرار کند. استفاده از لوگو های شلوغ نه تنها به نشان دادن ارزش های مزون کمکی نمی کند بلکه باغث می شود مخاطب سردرگم شود؛ چون مخاطبان برای درک بهتر لوگو به مشکل برمی خورند و نمی توانند آن را در ذهن خود جای بدهند. پس برای اینکه بهتر ارزش های مزون خود را به نمایش بگذارید لازم است لوگو ساده ای طراحی کرده و استفاده از عناصر غیرضروری خودداری کنید.

منحصر بفرد و خاص

لوگو خیاطی برای مزون ها باید خاص و بی نظیر باشد تا بتواند کسب و کار شما را با رقبا متمایز سازد. متمایز کردن کسب و کار یکی از اهداف طراحی لوگو است که برای تحقق پیدا کردن این موضوع باید به بررسی لوگو رقبا بپردازید تا با مقایسه با رقبا، لوگو شما کاملا متفاوت و منحصر بفرد باشد. طراحی لوگو خاص یکی از بهترین روش های متمایز بودن ار رقبا است که موجب افزایش اعتبار شما می شود.

معرف ارزش های کسب و کار شما

لوگویی که بدست طراح لوگو حرفه ای می سپارید باید به گونه ای باشد که ارزش ها و ماموریت های برند شما را کاملا واضح گویا باشد. یعنی مخاطب باید در نگاه اول تشخیص بدهد که این لوگو برای مزون زنانه یا مزون مردانه است. برای انجام بهتر این کار می توانید از یک چرخ خیاطی یا لباس برای طراحی لوگو خود استفاده کنید.

انعطاف پذیر باشد

انعطاف پذیری یکی دیگر از ویژگی های مهم طراحی لوگو خیاطی است؛ چون لوگو شما قرار نیست فقط بالای تابلوی مزون مورد استفاده قرار بگیرد. لوگو خیاطی شما در واقع باید در تمامی فرآیندهای تبلیغاتی و کارت ویزیت و همچنین شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد. و به همین علت باید به صورتی طراحی شود که بدون کاهش کیفیت، بتوان اندازه و ابعاد آن را تغییر داد. 

نکته ای که باید ابتدا به آن توجه کنید این است که در ابتدا همه ایده ها و طرح های خود را با طراح لوگو حرفه ای خود درمیان بگذارید تا طراح بتواند با استفاده از آن المان ها لوگو جذاب و ماندگار برای شما طراحی کند. 

لازم به ذکر است در برخی از شرایط افراد برای طراحی لوگو خود از ابزار های آنلاین استفاده می کنند و از قالب های رایگان کمک می گیرند. اما طراحی لوگو خیاطی با این ابزار ها امکانات خاصی را به شما نمیدهند و نمی توانند ارزش های برند شما را برسانند. پس برای طراحی لوگو خود از یک طراح لوگو حرفه ای کمک بگیرید.

مراحل طراحی لوگو خیاطی

حال که با ویژگی ها و ارزش های طراحی لوگو برای مزون های خیاطی آشنا شدید، می توانیم درباره مراحل و اصول طراحی لوگو مزون ها با شما صحبت کنیم. طراحی لوگو مزون های خیاطی کار پبچیده و سختی نیست، اما باید تمامی ویژگی های گفته شده رعایت شود تا لوگو شما خاص و منحصر بفرد واقع شود. مراحل طراحی لوگو خیاطی شامل موارد زیر می باشد:

سبک طراحی لوگو

اولین و مهم ترین مرحله طراحی لوگو خیاطی انتخاب سبک طراحی است که شما را در اول مسیر طراحی قرار میدهد؛ برای طراحی لوگو می توانید از 3 روش زیر استفاده کنید: 

لوگوتایپ: یکی از رایج ترین سبک های طراحی، لوگو تایپ می باشد. این روش با استفاده از حروف کامل برند و یا یک حرف از نام برند می توان لوگو را طراحی کرد. 

لوگو تصویری: در این روش از طراحی لوگو با استفاده از تصاویر و نماد های مربوط به حوزه کسب و کار می تواند لوگو طراحی کرد که ارزش های کسب و کار شما را براحتی به مخاطبان انتقال داد. 

لوگو ترکیبی: طراحی لوگو ترکیبی به عنوان بهترین سبک طراحی شناخته می شود زیرا ترکیبی از لوگوتایپ و لوگو تصویری است. یعنی شما می توانید از تصویری مانند چرخ خیاطی برای بخش بالایی لوگو و نام برند خود را در پایین لوگو درج کنید و حفظ فاطله بین عناصر لوگو می توانید به راحتی توجه مخاطبان خود را جلب کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره سبک های طراحی می توانید مقاله معرفی انواع سبک طراحی را مطالعه نمایید.

انتخاب پالت رنگی لوگو

انتخاب پالت رنگ مناسب یکی دیگر از مراحل مهم طراحی لوگو محسوب می شود که تاثیر بسیار زیادی روی جذابیت نشان تجاری شما خواهد داشت. انتخاب پالت رنگی باید بر اساس مشتری های هدف انجام شود. یعنی اگر مزون  خیاطی شما مخصوص خانم ها است باید از رنگ های شاد و پرانرژی متناسب با سلیقه آنها استفاده کنید تا توجه بانوان را جلب کنید. اما اگر مشتری های هدف شما آقایون هستند باید از رنگ هایی مانند خاکستری، مشکی، آبی و یا سورمه ای استفاده کنید. اما اگر برای هر دو لباس طراحی می کنید بهتر است از رنگ های سفید و مشکی استفاده کنید زیرا این رنگ ها خنثی هستند.

فونت مناسب

برای درج نام برند باید فونتی انتخاب کنید که علاوه بر قسمتی از لوگو مخاطب نام برند شما را به خاطر بسپارد. فونت لوگو مزون خیاطی باید ساده باشد تا مخاطب براحتی قادر به تشخیض آن باشد و آن را به یاد داشته باشد. استفاده از فونت های فانتزی شما را از سادگی خارج می کند و می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد. اما باید در انتخاب این نوع فونت ها دقت کنید زیرا می تواند بر روی خوانایی آن تاثیر بسزایی بگذارد.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با ویژگی های طراحی لوگو خیاطی آشنا کنیم و مراحلی که باید برای طراحی لوگو مزون خیاطی خود طی کنید را مرور کردیم. تیم لوگونشان امیدوار است که از خواندن این مطلب لذت کافی را برده باشید. کارفرمایان و حاصبان کسب و کار می توانند برای ثبت سفارش طراحی لوگو حرفه ای خود به صفحه اصلی مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید