لوگونشان
لوگو مربع

لوگو مربع

جدول محتوا

لوگو مربع به دلیل شکل چهار گوشه و منظمی که دارد بر خلاف لوگو دایره ای بیان گر سکون آرامش و ایستایی است، لوگو های مربعی نشان گر استحکام و پایداری میباشد و مورد استقبال برند ها و کسب و کار های در سطح جهانی هستند، یکی دیگر از مفاهیم لوگو های مربعی برادری و برابری میباشد.

بر خلاف اکثر افراد که اعتقاد دارند که دایره نماد زمین است باید به شما بگوییم که نماد زمین مربع است و نماد آسمان دایره، این دو شکل به صورت متضاد از هم عمل میکنند.

اگر شما هم قصد سفارش طراحی لوگو را دارید حتما طراحی لوگو های مربعی را مد نظر داشته باشید و بعد اقدام به خدمات طراحی لوگو کنید با لوگو نشان همراه باشید.

لوگو مربعی

طراحی لوگو مربعی مناسب چه مشاغلی است

لوگو مربع یک نوع از لوگو هندسی میباشد و نشان گر ثبات یک برند است و بیشتر به لوگو های مردانه معروف است برخلاف لوگو های دایره ای و بیضی که به لوگو های زنانه معروف است. عبارت صحیح تر مشاغل سخت ، منظم و بر مدار قانون مورد استفاده قرار میگیرد به صورت کلی میتوان گفت مربع نشانه عدالت و نشانه قانون عدالت است  شرکت های ساختمانی ، وکلا و… به وفور از این طرح در لوگو خود استفاده میکنند.

کاربرد مربع در طراحی لوگو

به طور کلی لوگو های هندسی از جمله لوگو های مربعی و مستطیلی که دارای لبه های نیز و صاف هستنند بیانگر استقامت و عدالت هستند.

پالت رنگی در طراحی لوگو مربعی

اگر مربع با رنگهایی مثل آبی و خاکستری آمیخته شوند ، فاقد کشش ناخودآگاه در بیننده خواهند بود. برای خنثی سازی ، بهتر است از رنگ های محرک و گرم برای بالا بردن گیرایی طرح استفاده نمود. اما همان طور که قبلا نیز توضیح داده شده است طراحی لوگو یک امر کاملا علمی و حرفه ای بوده و رنگ بندی یک لوگو با عوامل مختلف مانند کشور ، عقاید ، نوع فعالیت و… مرتبط است.

طراحی لوگو های مربعی

با گسترش تکنولوژی و افزایش شبکه های اجتماعی شاهد افزایش طراحی لوگو های مربعی شده ایم دلیل این موضوع هم چیزی نیست جز این که لوگو های مربعی به دلیل این که  چهار گوشه های صافی دارند قابل نمایش در دستگاه های موبایل و کامپیوتر ها هستند و از لحاظ جلوه های بصری بسیار زیبا و شکیل به نظر میرسند.

اگر بیشتر دقت کنیم برند سواچ که در حوزه ساعت های سویسی کار میکنند از لوگو هندسی از نوع مربع استفاده میکنند شاید دلیل استفاده این برند از طراحی لوگو مربعی این باشد که لوگو های مربع نشان گر دقت و ظرافت در طراحی میباشند.

 

شبکه تلویزیونی بی بی سی نیز به دلیل منظم بودن و مرتبط بودن این شکل با حرفه برنامه سازی و خبر رسانی خود و همچنین بخش پذیری مربع برای تفکیک حروف از مربع استفاده کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید