لوگونشان
اصول طراحی لوگو چاپخانه

اصول طراحی لوگو چاپخانه

جدول محتوا

در این مقاله به معرفی موارد بسیار مهمی از اصول طراحی لوگو چاپخانه میپردازیم اگر شما چاپخانه خود را به تازگی راه‌اندازی کرده اید قطعا این مقاله به روند رشد کسب و کارتان کمک خواهد کرد.

چاپخانه یکی از مشاغلی است که به دلیل این موضوع که مستقیما با هویت بصری مشاغل دیگر در ارتباط است لازم است که اقدام به طراحی لوگو چاپخانه کند این امر بسیار در افزایش  درآمد چاپخانه مؤثر و مهم است زیرا که کاربران در نگاه اول برداشت مثبتی از کسب و کار شما خواهند کرد و برای همیشه شما در ذهن مخاطبان خواهید ماند به زبان ساده‌تر طراحی لوگو چاپخانه یکی از موارد بسیار مهمی است که در برند سازی کسب و کار شما بسیار کارآمد است و در حال حاضر یک امر بسیار ضروری خواهد بود.

کسب و کار هایی که در حوزه چاپ و گرافیک فعالیت دارند پیش از هر کاری لازم است که برای خود یک لوگو داشته باشند البته این نکته بسیار حائز اهمیت است که فرایند طراحی لوگو چاپخانه را باید یک طراح لوگو حرفه ای انجام دهد تا نکات ضروری و اصول طراحی لوگو چاپخانه را در لوگو رعایت کند تا اثرگذاری لوگو به حد قابل توجهی برسد.

طراحی لوگو برای یک شرکت چاپ به شما کمک می کند تا برند خود را داشته باشید و از آن به عنوان نماد اصلی شرکت خود در تبلیغات استفاده کنید. چاپ لوگو به شرکت چاپ رسمیت و اعتبار می بخشد و با اعتماد به کار چاپ اعتماد مردم را جلب می کند. بدون یک لوگوی منحصر به فرد، نمی توانید تجارت خود را گسترش دهید و خود را به طیف گسترده ای از گروه های هدف معرفی کنید. بنابراین اگر یک شرکت چاپ دارید باید به فکر طراحی لوگوی جذاب و خاص برای آن باشید. در ادامه این مقاله به اصول طراحی لوگو چاپخانه می پردازیم و شما را با تکنیک های طراحی لوگو برای چاپخانه آشنا می کنیم. با لوگو نشان همراه باشید.

طراحی لوگو چاپخانه

اهمیت طراحی لوگو چاپخانه

همانطور که گفتیم طراحی لوگو برای چاپخانه بسیار مهم است زیرا هر کسب و کاری برای چاپ لوگوی خود در سایت های مختلف یا پوسترها و بروشورهای تبلیغاتی به چاپخانه مراجعه می کند. به طور کلی ناشران مسئول انتشار مطالب تجاری مختلف که به دنبال اهداف تبلیغاتی و بازاریابی هستند باید هرچه سریع تر اقدام به طراحی لوگو چاپخانه کنند. اما چگونه کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند بدانند که از کدام چاپخانه برای انجام کارهای چاپی خود استفاده کنند؟ با ایجاد لوگو برای چاپخانه می توانید خود را به صورت حرفه ای و مؤثر به مخاطبان معرفی کنید و اعتماد آنها را جلب کنید.

برای برداشتن موفقیت آمیز اولین گام در فرآیند ایجاد اعتماد، ناشر مسئول کارهای گرافیکی یا پلی گرافی برای سازمان های مختلف ابتدا باید یک هویت بصری ویژه برای خود ایجاد کند، چاپخانه ها معمولاً لوگوی خود را در تمام سفارشات چاپی برای تبلیغ و جذب مشتریان جدید قرار می دهند.

این روش تبلیغات برای ناشران بسیار پربار و متداول است و باعث افزایش کسب و کار آنها می شود. بنابراین طراحی لوگو چاپخانه با اهدافی مانند تبلیغات، برندسازی و معرفی حرفه ای به مخاطبان انجام می شود که مشتریان را تشویق می کند تا چاپخانه را بشناسند و کار چاپ خود را به آنها بسپارند.

روش های مختلف طراحی لوگو برای چاپخانه

به طور کلی برای طراحی لوگو چاپخانه 3 روش اصولی وجود دارد که در ادامه با هم آن هار بررسی خواهیم کرد و انتخاب یکی از روش ها برای طراحی لوگو چاپخانه کاملا سلیقه ای است.

روش لوگوتایپ

لوگوتایپ یکی از متداول ترین روش های طراحی لوگو برای یک شرکت چاپ است که از نام شرکت چاپ به عنوان عنصر مهمی در طراحی استفاده می شود. لوگوتایپ به عنوان یک روش کم خطر برای طراحی لوگو شناخته می شود که می تواند به یک شرکت چاپ کمک کند تا یک لوگوی منحصر به فرد را طراحی کند که از رقبا متمایز باشد. در روش طراحی لوگو نام شرکت چاپ به صورت کامل یا به صورت مخفف در لوگو درج می شود و هویت بصری آن را تشکیل می دهد. مزیت اصلی طراحی لوگوی شرکت چاپ به صورت لوگو تایپ این است که قابل کپی نیست. اما این بار نمی توان مردم را به بخش عملکرد مطبوعات معرفی کرد.

طراحی لوگو برای چاپخانه

روش لوگو تصویری

برای طراحی لوگو چاپخانه می توانید از تصویر های طراحی شده با استفاده از نمادهای مربوط به چاپخانه ها مانند خودکار، کاغذ و تصاویر چاپگر استفاده کنید. بر خلاف لوگو تایپ، لوگوی تصویری، محدوده فعال چاپخانه را به مخاطب نشان می دهند، با این حال، طراحی لوگوی چاپخانه به شکل لوگو تصویری نیز انتخاب مناسبی برای ترویج مفهوم چاپ در ذهن مخاطبان شماست.

روش لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی بهترین راه برای طراحی لوگو برای صنعت چاپ در نظر گرفته می شود، در واقع ترکیبی از دو روش لوگوی تصویری و لوگوتایپ است. به عبارت دیگر عناصر طراحی این دو روش به طور همزمان در لوگو استفاده می شوند.

با لوگو ترکیبی برای چاپخانه، می توانید از طراحی لوگو تایپ و آیکون برای ایجاد علامتی به یاد ماندنی برای چاپخانه خود بهره ببرید. برای ایجاد لوگوی ترکیبی از نماد مرتبط با شرکت چاپ و نام چاپخانه شما استفاده می شود. چیدمان عناصر در این روش بسیار مهم است و در ظاهر لوگو تاثیر زیادی خواهد داشت. بهتر است با استفاده از فضای منفی در طراحی لوگو، نماد اصلی خود را در وسط لوگو قرار دهید و نام چاپگر را در زیر آن قرار دهید.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، انتخاب روش ایجاد لوگو برای چاپخانه کاملاً به سلیقه و ترجیحات شما بستگی دارد. اما نکته مهم این است که در هر روش می توانید اصول و استانداردهای طراحی لوگو را رعایت کنید تا در نهایت نمادی خاص و خاطره انگیز برای چاپخانه خود ایجاد کنید.

xvhpd

نکات مهم در طراحی لوگو چاپخانه

هنگام طراحی لوگو برای چاپخانه خود باید به چند نکته مهم توجه کنید تا بتوانید یک لوگوی منحصر به فرد ایجاد کنید که بتوانید از آن برای معرفی خود به مشتریان خود استفاده کنید. از آنجایی که لوگوی مطبوعاتی یکی از مهمترین عناصر بازاریابی و تبلیغات محسوب می شود. بنابراین باید با دقت و حساسیت زیادی طراحی شود. در زیر مهمترین جنبه هایی که باید در هنگام ایجاد لوگو و هویت بصری برای یک چاپخانه در نظر بگیرید آورده شده است:

انتخاب روش طراحی

انتخاب سبک طراحی اولین گام در فرآیند طراحی برند یک چاپخانه است که ظاهر لوگو را مشخص می کند و طراح را در مسیر اصلی طراحی قرار می دهد. لوگوی ترکیبی روشی متداول برای ایجاد لوگو برای یک نشریه است که نه تنها فضای رویداد شما را به مخاطبان شما معرفی می کند، بلکه نام نشریه را برای آنها به یاد ماندنی می کند. بنابراین، اگر می خواهید لوگوی کارآمد و ماندگار ایجاد کنید، لوگوهای ترکیبی بهترین گزینه برای شما هستند.

رعایت اصل سادگی

ساده نگه داشتن لوگوی چاپخانه مهمترین نکته ای است که در طراحی لوگو چاپخانه باید به آن توجه داشته باشید تا بتوانید لوگوی منحصر بفرد برای کسب و کار خود ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که مخاطبان لوگوهای ساده را بسیار سریعتر و راحت تر به هم متصل می کنند و به یاد می آورند.

طراحی لوگوی شلوغ و پیچیده برای چاپخانه نه تنها اعتماد مخاطب را جلب می کند، بلکه لوگوی شما را به یک لوگوی بی مصرف تبدیل می کند. زیرا در این صورت مخاطب در درک مفهوم لوگو و ایجاد ارتباط عاطفی و ذهنی با آن دچار مشکل می شود. لوگوهای شلوغ معمولا حس مثبتی در بیننده ایجاد نمی کنند و خیلی زود فراموش می شوند. سادگی در طراحی لوگو به معنای استفاده از یک نماد ساده اما مرتبط در ترکیب با سایر عناصر طراحی مانند تایپوگرافی است. بنابراین از عناصر زیاد در لوگو استفاده نکنید و آن را به شکلی ساده اما جذاب طراحی کنید.

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ یکی دیگر از نکات مهم در طراحی لوگو چاپخانه است، زیرا می تواند به طور قابل توجهی بر نحوه تعامل مخاطب با لوگو تأثیر بگذارد و تصویر ذهنی مثبتی در ذهن او ایجاد کند. رعایت اصول و نکات مربوط به روانشناسی رنگ به شما در انتخاب رنگ مناسب برای لوگو کمک زیادی می کند.

از آنجایی که رنگ‌ها احساسات خاصی را به مخاطب منتقل می‌کنند، بنابراین باید برای جذب مخاطب با دقت انتخاب شوند. برای طراحی لوگوی چاپی خود می توانید از ترکیب رنگ هایی مانند آبی، قرمز، زرد یا سفید استفاده کنید.

زیرا این رنگ ها بلافاصله توجه مخاطب را به خود جلب می کنند و به او احساسات مثبتی مانند اعتماد به نفس، خلاقیت، تعادل و حرفه ای بودن می دهند. طراحی لوگو سیاه و سفید یک انتخاب عالی برای چاپ طراحی لوگو است و آن را به یک لوگوی کلاسیک و خاص تبدیل می کند.

نکته مهم دیگری که در مورد رنگ های لوگو برای چاپخانه ها باید به آن توجه کرد این است که برای طراحی آنها از دو یا سه رنگ بیشتر استفاده نکنید، زیرا استفاده از رنگ های زیاد در یک لوگو حواس مخاطب را پرت می کند و ایجاد می کند; احساس تضاد بین آنها، از همه مهمتر، تأثیر منفی بر جذابیت بصری لوگو خواهد داشت.

ترتیب قرارگیری عناصر

پس از انتخاب مناسب سبک طراحی، نماد، فونت و رنگ لوگو، اکنون باید عناصر مختلف لوگوی چاپخانه را در کنار یکدیگر قرار دهید تا به لوگوی نهایی برسید. چیدمان عناصر لوگوی چاپخانه و حفظ فاصله مناسب بین اجزا نیز نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنید. حتی اگر تمام نکات ذکر شده در فرآیند طراحی لوگو چاپخانه را رعایت کنید و  آنها را در کنار هم قرار ندهید، لوگوی شما به اندازه کافی جذاب نخواهد بود.

فاصله استاندارد در لوگوی چاپخانه به این معنی است که عناصر لوگو نباید آنقدر نزدیک باشند که روی یکدیگر فشرده شوند. و نباید آنقدر از هم دور باشند که مخاطب نتواند رابطه بین آنها را درک کند. بنابراین برای طراحی استاندارد لوگو چاپخانه باید علامت اصلی را در مرکز قرار دهید و نام برند را در یک قسمت کوچک بنویسید. پایین یا کنار
با رعایت این چند نکته ساده اما بسیار مهم و کاربردی می توانید یک لوگو به صورت حرفه ای طراحی کنید و از آن به عنوان هویت بصری و نماد شرکت خود استفاده کنید.

هیچ کسب و کاری نمی تواند بدون لوگوی اختصاصی برند، بازاریابی، تبلیغ و از همه مهمتر اعتماد و توجه مخاطبان هدف خود را جلب کند. بنابراین، اگر صاحب یک انتشارات بزرگ یا کوچک هستید و می‌خواهید به آن رسمی و اعتبار بدهید، طراحی لوگو می‌تواند کمک بزرگی به اعتبار و توسعه کسب‌وکار شما کند.
تیم طراحان لوگو نشان با توجه به پارامترها و روش های طراحی لوگو، تجربه زیادی در زمینه طراحی لوگو برای صنایع مختلف دارد. برای مشاوره و سفارش طرح لوگو سفارشی خود با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید