لوگونشان
اصول طراحی لوگو شیر

نکات و اصول طراحی لوگو شیر

جدول محتوا

لوگو هر برندی بر اساس هویت بصری و ارزش های آن شکل می گیرد و ماموریت های کسب و کار را در قالب یک نشان تجاری جذاب و عامه پسند به تصویر می کشد تا احساسات مخاطبان را با برند خود درگیر کند. برای مثال اگر قصد دارید حس هایی مانند اقتدارو رهبری و شجاعت را به مخاطبان هدف خود منتقل کنید، طراحی لوگو شیر برای برند شما بهترین است. لوگو شیر مانند حیوان شیر در دنیای واقعی مفهوم قدرت را به مخاطبان منتقل می کند و توجه آنها را به کسب و کار جلب می کند. برند های بسیار مشهوری از لوگو شیر برای نشان تجاری خود استفاده می کنند تا از راه آن بتوانند به کسب و کار خود اعتبار ببخشند و از رقبای خود پیشی بگیرند. طراحی لوگو شیشر یک رویکرد خاص در زمینه طراحی لوگو حرفه ای محسوب می شود و معمولا کسب و کار هایی به سمت این لوگو می روند که مفاهیم لوگو شیر مانند رهبری و اقتدار را به مخاطبان خود منتقل کنند. لوگو شیر و خورشید یکی از مشهور ترین لوگو های طراحی شده با شیر است که به عنوان یکی از تاریخی تین نمادهای ایران در دنیا شناخته می شود. در ادامه این مقاله، اصول اصلی لوگو شیر را در کنار شما مورد بررسی قرار خواهیم داد و شما را با چند نونه از بهترین لوگو هایی که با شیر طراحی شده اند آشنا می کنیم. پس تا پایان مطلب با لوگو نشان همراه باشید.

اصول طراحی لوگو شیر

ویژگی های لوگو شیر

شیر در تمامی دین ها و کشور ها به عنوان حیوانی قدرتمند شناخته می شود و همه ما نیز در کودکی آن را سلطان جنگل می نامیدیم. این حیوان قدرتمند نمادی از اقتدار، غرور و حفاظت است. یک شیر نیز همواره خواهان رهبری و احترام است؛ زیرا باید از قلمرو خود محافظت کند و قدرت خود را به رقیب های خود نشان دهد. تمام این ویژگی ها مانند ویژگی بسیاری از برند ها است که قصد دارند قدرت خود را در حوزه فعالیت خود به نمایش بگذارند. از آن رو که در دنیای طراحی لوگو حرفه ای تصاویر مفاهیم را بهتر از کلمات می رسانند، طراحی لوگو شیر برای برند هایی که این مفاهیم را در کسب و کار خود دارند بسیار مناسب است و می خواهند از طریق طراحی لوگو در کانون دید مخاطبان قرار بگیرند.

پس اگر به دنبال راهی جذاب و منحصر بفرد هستید که توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کنید، لوگو شیر بهترین گزینه برای کسب و کار شماست. از طرف دیگر با طراحی لوگو شیر برند خود را با سایر رقبا متمایز می سازید. و لوگو شما تبدیل به لوگویی ماندگار در حوزه کسب و کار شما می شود. دلیل اینکه با طراحی لوگو شیر خود را از بقیه رقبا جدا می کنید این است که معمولا کمتر کارفرمایی پیدا می شود که لوگو خود را با طراحی شیر انجام دهد و اکثرا قصد دارند با روش های رایج تر و مهمولی لوگو خود را طراحی کنند. از این رو کسب و کار های ریسک پذیر با استفاده از ضعف رقبای خود لوگو شیر را طراحی می کنند و آن را به عنوان هویت بصری خود مورد استفاده قرار می دهند.

اصول طراحی لوگو شیر

طراحی لوگو شیر برای هر برندی مناسب نیست و برای برگزیدن این حیوان درنده به عنوان نشان تجاری خود باید هویت برند و ارزش های کسب و کار خود را در حوزه فعالیت خود بررسی کنید. برای مثال شرکت های خودرو سازی یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی لوگو شیر هستند تا بتوانند از طریق آن ارزش های برند خود را به رقبا نشان دهند. با این وجود برای طراحی لوگو شیر باید به بعضی از فاکتور ها و قوائد اولیه طراحی لوگو شیر توجه داشته باشید.

طراحی ساده و شیک

طراحی ساده اما در عین حال جذاب یکی از اصول طراحی لوگو شیر محسوب می شود که موجب جلب توجه بسیاری از مخاطبان و افزایش جذابیت بصری کسب و کار می شود. در حالت ایده آل زمانی از این لوگو برای هوبت بصری خود استفاده می کنید که بکار بردن نماد های دیگر لوگو شما را شلوغ جلوه می دهد وو مخاطبان را گیج می کند. البته استفاده از بسیساری از نماد ها مانند تاج می تواند طراحی لوگو شیر را از سادگی خارج کند و میزان تاثیرگذاری آن را بیشتر می کند. در صورت طراحی لوگو شیر به روش های ترکیبی یا تصویری بهتر است از نماد شیر به تنهایی استفاده کنید تا در عین سادگی لوگو منحصر بفرد طراحی شود. ترکیب نشان شیر همراه با نام برند یک ترکیب استاندارد در دنیای طراحی به حساب می آید که با حفظ سادگی لوگو نیز نام برند در ذهن مخاطبان محفوظ شود.

پالت رنگی لوگو شیر

انتخاب پالت رنگی در لوگو شیر

انتخاب رنگ های مناسب برای طراحی لوگو نیز یکی دیگر از اصول و نکات طراحی لوگو شیر است که می تواند تاثیرگذاری لوگو شیر را دوچندان کند. آشنا شدن با مفاهیم رنگ شناسی در برند سازی و طراحی لوگو بسیار مهم است؛ زیرا رنگ ها نیز یکی از معرف اصلی ماموریت و ارزش های یک کسب و کار بحساب می آید و می تواند تاثیر بسزائی بر ماندگاری برند داشته باشد.

روانشناسی رنگ ها در طراحی هر نوع لوگویی دارای مفاهیمی بیشتر از یک انتخاب رنگ است بلکه می تواند بر روی افراد تاثیرات مختلفی بگذارد و هر رنگ مفهوم خاص خودش را نیز دارد.

در بین طیف های بسیار گسترده ای از رنگ های گرم و سرد، ساید انتخاب پالت رنگی که به کسب کار شما متناسب باشد کمی سخت باشد. اما اگاهی از رنگ ها می تواند همان حسی که شما نسبت به برند خود دارید را در مخاطبان خود ایجاد کنید. برای انتخاب پالت رنگی باید به مواردی مانند مخاطبان هدف، حوزه فعالیت و ارزش های برند را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین ترمیب های رنگی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

 

انتخاب فونت مناسب برای طراحی لوگو شیر

انتخاب فونت های مناسب از دیگر موارد اصولی طراحی لوگو شیر است که باعث می شود نام بند شما در ذهن مخاطبین خود نقش ببندد. در صورت طراحی لوگو شیر به شبک ترکیبی، باید نام برند خود را با استفاده از فونت های مناسب و خوانا در کنار نماد شیر مورد استفاده قرار دهید. انتخاب فونت مانند انتخاب پالت رنکی که در قسمت قبلی بررسی کردیم به ارزش ها و حوزه فعالیت شما بستگی دارد. برای مثال یک برند خودروسازی بهتر است از یک فونت کلاسیک و ساده استفاده کند تا علائه بر ارزش برند بتواند نام تجاری خود را در ذهن مخاطبان هدف خود ثبت کند. برای طراحی لوگو شیر بهتر است از فونتی استفاده کنید که ساده باشد و مخاطبان بتوانند به راحتی آن را بخوانند. از طرف دیگر استفاده از فونت های فانتزی و ناخوانا ویژگی های نمماد لوگو یعنی شیر را زیر سوال ببرد و با آنها همخوانی نداشته باشد. پس برای انتخاب فونت متناسب با نماد لوگو وارزش های برند خود دقت کافی نیز به خرج دهید.

استفاده از اشکال هندسی برای طراحی لوگو شیر

برای طراحی لوگو شیر می توانید از اشکال هندسی نیز کمک بگیرید تا لوگو شما منحصر بفرد به نظر برسد. استفاده از اشکال هندسی مانند مربع، دایره یا شش ضلعی روشی بسیار رایج در دنیای طراحی لوگو است؛ زیرا با استفاده از این اشکال می توانید احساسات گوناگونی مانند حمایت و اقتدار را به مخاطبان هدف خود منتقل کنید. همچنین استفاده از اشکال هندسی لوگو شما را سازمان دهی می کند و نظم خاصی را به لوگ می بخشد. شما با استفاده از اشکال هندسی در طراحی لوگو حرفه ای خود می توانید راحت تر توجه مخاطبان خود را جلب کنید. و احساسات مثبتی را در آنها برآنگیخته کنید.

رعایت فاصله میان تمام اجزای لوگو

رعایت کردن فاصله میان اجزای لوگو نیز یکی از نکاتی است که هنگام طراحی لوگو باید رعایت کنید. اگر تمامی نکات گفته شده را رعایت کنید اما اجزای لوگو تناسب کافی نداشته باشند، لوگو شما هیچ تاثیری بر روی مخاطبان نمی گذارد. اگر لوگو برند خود را ب صورت ترکیبی طراحی می کنید باید نماد شیر را در وسط لوگو قرار دهید و بهد نام برند را در زیر نماد با فونت مناسسب بنویسید.

با رعایت همین نکات کوچک و ساده می توانید لوگو شیر را به طور حرفه ای طراحی کنید و آن را به عنوان هوویت برند خود مورد استفاده قرار دهید.

نمونه ای از لوگو های شیر

حال که با ویژگی ها و اصول طراحی لوگو شیر آشنا شدید، در این قسمت از مقاله چند نمونه از لوگو های طراحی شده با شیر مشهور را با جزئیات با شما مورد بررسی قرار می دهیم.

لوگو شیر پژو

لوگو پژو (peugeot)

لوگو برند خودرو سازی پژو که یک شرکت فرانسوی است به عنوان یکی از معروف ترین لوگو شیر در سراسر جهان شناخته می شود که فدمت طراحی لوگو شیر این شرکت به دهه 40 میلادی برمی گردد. این لوگو از همان ابتدا شروع فعالیت خود تا به امروز چندین مرتبه دستخوش تغییرات را تجربه کرده استتا به نسخه امروزی لوگو تبدیل شود. در آخرین نسخه از لوگو پژو تنها از سر یک شیر که دورن یک سپر قرار گرفته، تشکیل شده است که اصالت و کیفیت بالای محصولات خود را نشان می دهد. نام برند نیز با یک فونت سنس سریف ساده و با حروف بزرگ بالای سر شیر قرار گرفته است.

لوگو شیر لیگ برتر انگلستان

لوگو لیک برتر فوتبال انگلستان(premier league)

لوگو لیگ برتر انگلستان نیز یکی از موفق ترین لوگو های طراحی شده با شیر است که در طی زمان تغییرات بسیاری پیدا کرده است و نشان دهنده اقتدار و رهبری است. در طراحی قبلی لوگو لیگ انگلستان از توپ فوتبال به عنوان نماد اصلی استفاده می شد. اما پس از سال ها نماد 3 بعدی سر شیر جایگزین آن لوگو شد. این طرح در سال 2016 ارائه شد که برای طراحی لوگو حرفه ای آن از تصویر سر یک شیر به همراه تاج و نام لیگ یعنی premier league در قسمت راست لوگو استفاده شده است. این لوگو با استفاده از پالت رنگی بنفش و سفید طراحی شده است که نسان دهنده اصالت و استقلال است.

لوگو شیر چلسی

لوگو تیم فوتبال چلسی

لوگو تیم چلسی نیز از دیگر لوگو های موفق است که طراحی آن با شیر انجام شده است که نسبت به لوگو های شیر دیگر کمی شلوغ تر به نظر می رسد. این لوگو از قسمت های مختلفی مانند دایره آبی، پایه، نماد چلسی، عصا و گل رز به همراه نام باشگاه یعنی the Chelsea football club تشکیل شده است که این المان ها در کنار هم لوگو جذاب تیم فوتبال چلسی ماندگار تر می کند.

لوگو شیر مترو گلدوین مایر

لوگو مترو گلدوین مایر(Metro-Goldwyn-Mayer)

لوگو شرکت تلویزیونی آمریکایی تبار مترو گلوین مایر نیز یکی از لوگو های به یاد ماندنی است که همه ما در بچگی در اول کارتون تام و جری و بسیاری از کارتون های دیگر مشاهده کرده ایم. این لوگو برخلاف سایر لوگو های طراحی شده دارای تصویر یک شیر واقعی است که در داخل نوار طلائی رنگ قرار گرفته است و صنعت قدرت مند شینمای آمریکا را نمایان می کند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم نکات و اصول طراحی لوگو شیر را برای شما کاربران عزیز توضیح دهیم و چند نمونه از لوگو های موفق شیر را برای شما مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت کافی را برده باشید. لوگو نشان مجموعه ای از طراحان حرفه ای لوگو است که همواره تلاش می کند تا بهترین و بروز ترین لوگو ها را برای کسب و کار طراحی کند. کارفرما و عزیزانی که قصد دارند سفارش طراحی لوگو حرفه ای خود را ثیت کنند می توانند به صفحه اصلی مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید