لوگونشان
لوگو مثلثی

طراحی لوگو مثلثی

جدول محتوا

انتخاب لوگو مثلثی برای طراح لوگو حرفه ای یک انتخاب پر ریسک است زیرا برای این که بتوانید به درستی خدمات طراحی لوگو را انجام دهید باید لوگویی که طراحی میکنید هم سو با پیام برند باشد.

اما اگر طراحان لوگو بتوانند به درستی سفارش  طراحی لوگو مثلثی را انجام دهند میتوانند یکی از جذاب ترین انواع لوگو را به ارمغان بیاورند، لوگو مثلثی بیانگر تعادل، قدرت و پویایی است.

معمولا اکثر طراحان به دنبال لوگو های هندسی کم ریسکتر مثل لوگو دایره میروند و طراحی لوگو های مثلثی انتخاب سوم و یا حتی چهارم آنها میباشد، اما ناگفته نماند که بسیاری از برند های موفق دنیا از لوگو های مثلثی شکل استفاده کرده اند و در ذهن مخاطب ماندگار شده اند.

بنابراین آنچه در طراحی لوگو مثلثی اهمیت بسیار زیادی دارد این است که طراح بتواند به خوبی دگر عناطر طراحی را با مثلث ترکیب نمونده و هماهنگی کاملی بین ایتن عناصر شکل بگیرد.

با لوگو نشان همراه باشید تا در این مقاله به اهمیت طراحی لوگو مثلثی بیشتر آشنا شویم و در ادامه چند نمونه طراحی لوگو مثلثی را به شما نمایش دهیم.

 

طراحی لوگو مثلثی

مفاهیم لوگو مثلثی

مثلث یکی از اشکال هندسی زاویه دار است که دارای انواع مختلفی میباشد و هر یک از انواع مثلث دارای معنا و مفهوم خاص خودش است به برای مثال مثلث قائم الزاویه نمادی از آب بوده و مثلث متساوی الساقین نیز نمادی از آتش است.

به طور کلی لوگو های مثلثی مفاهیم بسیار زیادی را نزد خود دارند و به طور کلی به نحوه پیاده‌سازی مثلث ها بستگی دارد از جمله مفاهیمی که میتوان به آنها اشاره کرد هیجان، اقتدار، تعادل و غیره میباشد.

زمانی که لوگو های مثلثی عمودی ترسیم شوند و راس آنها در بالا باشد احساسات ثبات، امنیت و تعادل را به مخاطبان منتقل میکنند، اما زمانی که برعکس همین موضوع اتفاق بیوفت یعنی راس لوگو های مثلثی رو به پایین باشد احساسات خطر، اضطراب را به مخاطبان منتقل میکنند.

از این رو در طراحی لوگو باید به نحوه قرار گیری مثلث ها توجه بسیار زیادی داشته باشید تا حسی که به مخاطبان منتقل میشود به درستی پیام برند شما را بازگو کند.

طبق تحقیقات علمی به عمل آمد چشم انسان ها زمانی که یک مثلث را میبیند ابتدا راس مثلث و بعد اجزای دیگر لوگو مثلثی را میبیند و به خاطر همین موضوع است که اکثر طراحان لوگو از طراحی لوگو های مثلثی وارونه اجتناب میکنند و لوگو های مثلثی عمودی را ترجیح میدهند.

انتخاب و طراحی یک لوگو مثلثی شکل باید بر پایه مفاهیم روانشناختی باشد و از طرفی انتخاب درست و اصولی این نوع لوگو ها ریسک بسیار زیادی برای طراحان لوگو دارد.

لوگو های معروف مثلثی

حال که با طراحی لوگو مثلثی و مفهوم این لوگو ها بیشتر آشنا شدید، به معرفی چند نمونه لوگو های مثلثی معروف دنیا میپردازیم و طراحی آنها را مورد بررسی قرار میدهیم

لوگو آدیداس

لوگو آدیداس یک لوگو مثلثی جذاب و خاص است که طرح کلی آن شبیه به مثلث قائم الزاویه بوده اما طراح به منظور افزایش جذابیت بصری آن، بخشی از خطوط اضلاع مثلث را حذف کرده است. لوگو مثلثی آدیداس حس قدرت، سرعت و حرکت را به مخاطب منتقل می‌کند که دقیقا با محصولات و خدمات این برند تناسب داشته و در حال حاضر به نمادی ماندگار در صنعت تولید پوشاک و لوازم ورزشی تبدیل شده است.

لوگو گوگل درایو

سرویس ارائه دهنده فضای ابری گوگل درایو نیز دارای لوگوی مثلثی است که به عنوان یکی از خاص‌ترین و در عین حال ساده‌ترین لوگوهای طراحی شده با شکل هندسی مثلث شناخته می‌شود. با کمی دقت در این لوگو مثلثی می‌توانید چندین مثلث دیگر نیز در آن پیدا کنید که هر ضلع مثلث در آن دارای رنگی خاص و مجزا است که هر رنگ نیز نماینده یکی از محصولات گوگل درایو است. رنگ آبی نمادی از گوگل داکس، رنگ سبز نمادی از گوگل شیت و رنگ زرد نیز نماد گوگل اسلاید است که همگی توسط Google Drive ارائه می‌شوند و در لوگوی آن نیز نمایش داده شده‌اند. مثلث بزرگ و اصلی این لوگو، چندین مثلث دیگر را نیز در خود جای داده است و این لوگو دارای مفاهیم مستتری همچون امنیت بالا و محافظت از اطلاعات شخصی کاربران است که این مفاهیم در قالب یک لوگو مثلثی ساده به مخاطب انتقال داده می‌شوند.

لوگو گوگل درایو

لوگو گوگل پلی

گوگل پلی بخش چند رسانه ای محتوا گوگل است که از لوگو مثلثی استفاده کرده است، و آن را به صورت یک مثلث ساده و رنگی طراحی کرده است. این لوگو نیز در درون خود دارای سه مثلث و یک لوزی است که هر کدام با رنگ خاصی در لوگوی اصلی قابل مشاهده هستند.

لوگو گوگل پلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید