لوگونشان

انواع لوگو هندسی

جدول محتوا

در این مقاله به بررسی انواع لوگو هندسی میپردازیم و معنا ومفهوم انواع لوگو هندسی را مرور خواهیم کرد با لوگو نشان همراه باشید.

با انتخاب درست و اصولی نوع و شکل لوگو میتوانید پیام های برندتان را به درستی به مخاطب القا کنید، القا پیام هایی همچون دوستانه بودن برند و جدیت در کار و غیره.

اشکال هندسی معنا و مفهوم زیادی را در خدمات طراحی لوگو ایفا میکنند و میتوانند  احساسات متفاوتی را در مخاطبان ایجاد کنند، اگر شما هم قصد سفارش طراحی لوگو را دارید حتما به طراح لوگو حرفه ای خود نوع شکل مد نظر را بیان کنید.

پیشنهاد ما این است که طراحی لوگو را از بهترین شرکت طراحی لوگو، لوگو نشان تجربه کنید.

معنای لوگو دایره

لوگو های دایره ای و بیضی

بیاید با یک مثال ساده شروع کنیم، زمانی که شما در حال بازی کردن با دوستانتان هستید ترجیح میدهید که یک جسم گرد به سمت شما پرتاب شود مثل یک توپ و یا یک جسم تیز و لبه دار مثل یک چنگال جواب سؤال واضح است البته لوگو ها به سمت شما پرتاب نخواهند شد به زبان دیگر لوگو ها احساسات و مفهایم کسب و کار را به سوی مخاطبان پرتاب خواهند کرد.

با انتخاب درست شکل و لوگو میتوانید به درستی پیام هایی را به مخاطبانتان القا کنید در ادامه برخی از ویژگی های لوگو های دایره ای و بیضی را بیان خواهیم کرد با ما همراه باشید.

انتقال احساسات و عواطف مثبت

لوگو دایره ای خیلی بیشتر و بهتر میتواند احساسات و عواطف مثبت را نسبت به لوگو مثلثی بیان کند، به زبان ساده‌تر لوگو دایره ای دوستانه تر از انواع لوگو میباشد، ه عبارت دیگر این شکل‌ها خصلت ملایم‌تری دارند و مردم را بیش‌تر به سمت خود جذب می‌کنند. به طورکلی انحنای تدریجی یک لوگوی دایره‌‌ای حس ملایمت، نرمش و انعطاف را به مخاطب منتقل می‌کنند.

اتحاد

لوگو های دایره ای احساسات اجتماع، دوستی، عشق، روابط و اتحاد را در بین مخاطبان انتشار میدهند و در کل اینوع لوگو از لوگو هندسی بیان گر مشارکت میباشد و همچنین حلقه های دایره بیان میکند که برندتان یک انحاد بسیار قوی در اجزای خود دارد درست مثل شرکت ها و برند ها بسیار بزرگ و مطرح دنیا، برای مثال میتوان گوگل را مثال زد.

بازیگوشی

لوگو های دایره ای بیان گر بازیگوشی در برند های مربوط به کوکان و حیوانات میباشد

انتقال حس نوستالژیک

لوگو های دایره ای به دلیل این که در گذشته تمبر ها به شکل دایره بودند بیان گر و انتقال دهنده یک حس نوستالژیک در بین مردم بوده و هست.

مفاهیم لوگو دایره

آیا همه‌ی برندها ویژگی‌های مانند ملایمت و انعطاف دارند که بخواهند آن را با لوگوی دایره و بیضی منتقل کنند؟ قطعا خیر!
مفاهیمی مانند دقت، ثبات، قابلیت اطمینان، حرفه‌ای گری، قدرت، تکنولوژی و ظرافت می‌توانند به کمک اشکال هندسی زاویه‌دار مانند مربع، مستطیل و مثلث در لوگو نمایان شوند.
لوگوهای زاویه‌دار می‌توانند نماد بلوغ و هوش در لوگوی شخصی باشند.

ساختار و تعادل

در حالی که دایره‌ها و اشکال منحنی بیشتر در طبیعت دیده می‌شوند، مربع و مستطیل بیشتر در سازه‌هایی که به دست بشر ساخته شده‌اند، یافت می‌شوند. ما هر روز با مربع‌ها و مستطیل‌ها سروکار داریم، آن‌ها به دلیل چهارچوب و زوایایی که دارند، در ذهن همه‌ی ما نماد ساختار و سازماندهی هستند. این شکل‌ها از نظر روانشناسی، احساس ثبات، تعادل و قابلیت اطمینان را به ذهن انسان منتقل می‌کنند که آن‌ها را برای طراحی لوگوی برندهایی با این ویژگی‌ها مناسب می‌کند.

اقتدار و حرفه ای گری

لوگو‌های چهارگوش همچنین در معنای عمیق‌تر، قدرت، کارایی و حرفه‌ای بودن را تداعی می‌کنند. گوشه‌های تیز و لبه‌های محکم در لوگوی مربع و مستطیل، جسورانه‌تر خود را ابراز می‌کنند و اقتدار و اطمینان را به رخ می‌کشند. به همین دلیل برندهایی از لوگوهای چهارگوش استفاده می کنند که معمولا دارای سابقه‌ای حرفه‌ای هستند.

استفاده از لوگوهای مربع و مستطیل مانند شمشیر دولبه است. این لوگوها همانطور که تاثیرگذاری خوب و پررنگی دارند، گاهی نیز ممکن است در میان انبوه زوایای فضاهای معماری و سازه‌های امروزی به راحتی نادیده گرفته شوند!

بسیاری از برندهای معروف در انتخاب شکل لوگو، لوگوی مربع را ترجیح داده‌اند. اگر شما هم به انتخاب لوگوی مربع فکر می‌کنید، بیایید ببینیم که این لوگوها چه پیامی را به مخاطب می‌رسانند؟

لوگو های مثلثی

استفاده از لوگو مثلثی برای کسب و کار ها آنچنان جا افتاده نسبت به باقی لوگو های هندسی نیست و انتخاب این لوگو بسیار بسیار انتخاب پر ریسکی میباشد و اما لوگو های مثلثی بیان گر نبوغ، هنر و عرفان میباشد.

ثبات

یکی از مفاهیمی که در دنیای کنونی در باره لوگو های مثلثی وجود دارد ثبات و استحکام است، همانطور که در پل ها  و اهرم مصر مشاهده میکنیم.

انعطاف در طراحی و مفاهیم

وگوی مثلث در عین حال که ثبات اشکال هندسی زاویه‌دار را دارد، در طراحی نیز انعطاف‌پذیری منحصر به فردی ارائه می‌دهد. آیا می‌دانید که با تغییر جهت مثلث، ظاهر، احساس و معنای کاملا متفاوتی به دست می‌آورید؟
مثلث ایستاده که گوشه‌ی آن به سمت بالاست، ثبات، ایستادگی و قدرت مردانه را تداعی می‌کند. در حالی که مثلث سر و ته که گوشه‌ی آن به سمت پایین است، نماد پویایی، تحرک و ارتباط زنانه است. مثلث‌ها می‌توانند به جای حروف A و V در لوگو بنشینند.

رازآلودگی

در آخر، مثلث‌ها عنصر رازآلودگی دارند. در افسانه‌ها ردپای مثلث‌ها در مسائل رازآلود، پیشگویی‌ها، جادوها و طلسم‌ها دیده می‌شود.

در میان انبوهِ لوگوهای دایره‌ای، انتخاب یک لوگوی مثلثی می‌تواند کاری کند که بدرخشید. برندهای معروفی مانند Chevron ، Delta و CAT از شکل مثلث برای نمایش نوآوری، ثبات و جهت در لوگوی خود استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید