لوگونشان
طراحی لوگو نوشتاری با 3 مرحله

طراحی لوگو نوشتاری با 3 مرحله

جدول محتوا

آیا در طراحی لوگو های حرفه ای دیده اید که از نشانه های متنی برای ساخت لوگو یا نشان تجاری خود استفاده نکنند؟ صد در صد پاسخ شما خیر است؛ زیرا این امر در موضوع برندینگ امکان پذیر نیست و باید برای بهتر درک کردن لوگو توسط مخاطبان هدف از  طراحی لوگو نوشتاری استفاده کنیم. شما می توانید با ترکیب روش ها و سبک های طراحی لوگو حرفه ای مانند لوگو تصویری و لوگو نوشتاری بهترین لوگو را طراحی کنید. لوگو یا نشان تجاری برای برند ها بسیار مهم بوده زیرا با استفاده از آنها کافرمایان می توانند کسب و کار خود را به همراه ارزش های برند را به مخاطبات و مشتری های هدف خود معرفی کنند. هر برند یا کسب و کاری باید برای متمایز شدن از سایر رقبا از طراحی لوگو خاص و منحصر بفرد استفاده کند تا مخاطبان برند را اشتباه نگیرند و به وسیله آن بتوانند در ذهن مخاطبان خود ماندگار شوند. اگر قصد دارید برای برند خود را کسب و کار های مختلف لوگو نوشتاری طراحی کنید با لوگو نشان تا انتهای مقاله همراه باشید.

طراحی لوگو نوشتاری با 3 مرحله

شما می توانید طراحی لوگو نوشتاری یا لوگوتایپ را در 3 مرحله کلی انجام دهید. شما با استفاده از این 3 مرحله که در ادامه به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد، می توانید لوگویی خاص تحویل کارفرما یا مشتری خود دهید. این 3 مرحله طراحی لوگو نوشتاری شامل:

لازم به ذکر است شما با استفاده از این 3 مرحله نه نتها می توانید طراحی لوگو نوشتاری انجام دهید، بلکه قادر هستید انواع سبک های طراحی لوگو را انجام دهید. در بخش های بعدی مطلب شما را این سه مرحله طراحی لوگو نوشتاری آشنا خواهیم کرد.

جمع آوری اطلاعات مهم و پیش نیاز های طراحی لوگو نوشتاری

جمع آوری اطلاعات مهم و پیش نیاز های طراحی لوگو نوشتاری

اولین مرحله طراحی لوگو نوشتاری به خودی خود به دو مرحله تقسیم می شود. گام اول برای طراحی لوگوتایپ، شما باید هویت بصری و ارزش های برند را مورد بررسی قرار دهید و یک ساختار مناسب برای هویت برند در نظر بگیرید و در گام بعدی باید به سراغ ایده پردازی های طراحی لوگو نوشتاری بپردازید.

برای اینکه بتوانیم گام اول را به درستی برداریم لازم است به برخی از سوالات برندیگ در مورد کسب و کار مد نظر را پاسخ دهیم. بعضی از این پرسش ها شامل سوالات زیر می شود.

شما می توانید با پاسخ این سوالات با کمک کارفرما گام اول را به راحتی بردارید و به گام بعدی که ایده پردازی برای طراحی لوگو حرفه ای است برویم. به گونه ای می توان گفت این مرحله یا گام دشوار ترین کار این پروسه است. شما می توانید با بررسی لوگو رقبا و درست کردن یک مرجع فکری خوب به یک یا چند ایده جالب برسید و در انتها آن را طراحی کنید.

مرور و درک اطلاعات و انتخاب فاکتور ها و ویژگی های مناسب برند برای طراحی لوگو

مرور و درک اطلاعات و انتخاب فاکتور ها و ویژگی های مناسب برند برای طراحی لوگو

دومین مرحله طراحی لوگو نوشتاری به چهار گام مهم دسته بندی می شود که می توان تا حدی لوگو را تصویر سازی کرد. برای اینکه بتوانیم لوگو نوشتاری خود را به صورات اصولی و استاندارد طراحی کنیم لازم است اول سبک طراحی لوگو خود را مشخص کنیم و بعد به سراغ انتخاب نوع لوگوتایپ و سپس پالت رنگی لوگو را نشان می کنیم و در انتها با ترکیت این گام ها و عملیات باهم می توانیم لوگو خود بدرستی طراحی کنیم.

شما می توانید از سبک های مختلف طراحی برای لوگو خود استفاده کنید که بعضی از این سبک ها شامل: کلاسیک، مینیمال، مدرن یا نوستالژی می شوند.

برای اینکه بتوانید سبک طراحی خود را کامل کنید باید آن را با انواع لوگو ها ترکیب کنید که برخی از انواع لوگو ها عبارتند از: مونوگرام، لوگو ترکیبی، لوگو نوشتاری، لوگو تصویری و لوگو مسکات.

برای اینکه بتوانید پالت رنگی لوگو خود را مطابق ارزش های برند انتخاب کنید، باید ماموریت و ارزش های برند را درک کرده باشید و با استفاده از روانشناسی رنگ ها بهترین پالت رنگی را برای طراحی لوگو نوشتاری خود استفاده کنید.

شما برای طراحی لوگو نوشتاری می توانید از فونت های بسیاری استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که فونتی که انتخاب می کنید باید خوانا باشد و مخاطب براحتی بتواند کلمات را از هم تشخیص دهد. شما می توانید با استفاده از فونت های رایج مانند سنس و سریف یا فونت های کلاسیک براحتی و خوانا ارزش های برند خود را بیان کنید.

 

 

 

طراحی لوگوتایپ

شروع طراحی لوگوتایپ

در این مرحله از طراحی لوگو نوشتاری شما عملا وارد مرحله عملی شده اید و باید پروشه طراحی لوگو نوشتاری خود را آغاز کنید. اگر قصد دارید طراحی لوگو خود را به صورت آنلاین و با استفاده از طراحان لوگو مجرب انجام دهید، بهترین کار این است که ارزش ها و ماموریت های برند خود را بیان کرده و آن چیزی که از طراحی لوگو حرفه ای می خواهید بگویید تا طراحی لوگو حرفه ای شما به بهترین شکل ممکن انجام شود. اما اگر قصد دارید طراحی لوگو نوشتاری را به تنهایی انجام دهید می توانید با مطالعه مقاله طراحی لوگو با ایلوستریتور(Illustrator)  با 10 مرحله، بهترین لوگو را برای کسب و کار خود طراحی کیند.

چرا برای طراحی لوگو خود به لوگوتایپ نیاز داریم؟

همان طور که در اوایل مقاله گفته شد برای اینکه مخاطبان و مشتری های هدف، برند شما را بهتر و دقیق تر درک کنند و بعد بشناسند نیاز است از یک شعار یا نام برند برای طراحی لوگو حرفه ای نوشتاری استفاده کنیم. شما می توانید پس از معروفیت یا شناخت کامل برند خود توسط مخاطبان هدف، لوگو خود را آپدیت یا بروزرسانی کنید و نوشته را مانند شرکت های بزرگ مثل نایک از لوگو حرفه ای خود حذف کنید.

جمع بندی

شما می توانید برای نشان تجاری خود لوگو نوشتاری انجام ندهید. اما به خاطر داشته باشید که با کمک طراحی لوگو نوشتاری می توانید به بهترین شکل ممکن ارزش های برند خود را به نمایش بگذارید. ما در این مقاله سعی کردیم به شما طراحی لوگو نوشتاری را در سه مرحله توضیح دهیم و کام به گام این نوع طراحی را در کنار هم پیش بردیم. لازم به ذکر است اگر قصد دارید به عنوان یک طراح لوگو حرفه ای به کار خود ادامه دهید باید، با تمرین و تکرار خود را این زمینه قوی کنید تا بتوانید برای شرکت و برند ها انواع طراحی لوگو حرفه ای را انجام دهید. لوگو نشان امیدوار است شما از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید