لوگونشان
اهمیت سادگی در طراحی لوگو حرفه ای

سادگی در طراحی لوگو حرفه ای

جدول محتوا

لوگو یکی از مهم ترین دارایی های یک برند محسوب می شود. شما به عنوان یک حاصل کسب و کار باید با استفاده از لوگو، برند خود را به سایر رقبا و مخاطبان مورد نظر خود بشناسانید. همان طور که می دانید یکی از مهم ترین اصل های طراحی آرم و نشان تجاری، سادگی در طراحی لوگو حرفه ای است. اما سوال اینجاست چرا سادگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؟ و اصلا چرا باید لوگو حرفه ای خود را ساده طراحی کنیم؟ امروز با یکی دیگر از مقالات لوگو نشان در خدمت شما هستیم. در این مطلب قصد داریم با شما در مورد سادگی در طراحی لوگو حرفه ای صحبت کنیم. پس تا آخر مطلب لوگو نشان را همراهی کنید.

اهمیت سادگی در طراحی لوگو حرفه ای

اهمیت سادگی در طراحی لوگو حرفه ای

یکی از دلایلی که طراحان قصد دارند لوگو را ساده طراحی کنند، این است که بتوانند به مخاطبان هدف برند به راحتی ماموریت و ارزش های برند را معرفی کنند. سادگی در طراحی لوگو این امکان را به مخاطبان می دهند تا بتوانند لوگو را از دور دست ها و تنها با یک نیم نگاه تشخیص دهند تا آرم برند به سرعت در ذهن مخاطبان خود نقش ببندد. شما می توانید با بکار گیری عناصر مهم و استفاده از حداقل المان ها در لوگو، طراحی خود را ساده تر انجام دهید. به طور کلی، یک لوگو ساده و شفاف، برای خاطرسپاری بهتر، قابلیت تشخیص، اهمیت سادگی در طراحی لوگو حرفه‌ای بسیار زیاد است و باعث می‌شود که لوگوی شما قابلیت جذب و نگه‌داشتن توجه مخاطبان را داشته باشد.

لوگو با کمترین جزئیات

زمانی که قصد دارید جزئیات بسیاری را در طراحی لوگو حرفه ای خود بکار ببرید نمی توانید آن طور که می خواستید لوگو را ساده طراحی کنید. شما باید با استفاده از مهم ترین ویژگی های برند جزئیات لوگو خود را تکمیل کنید. اگر جزئیات بسیاری را در طراحی خود استفاده کنید، مخاطبان هدف شما نمی توانند لوگو را به راحتی تشخیص دهند و یا به خوبی و آن طور که شما انتظار داشتید نمی توانند ارزش های برند را درک کنند و در این صورت لوگو برایشان پیچیده خواهد بود و آن را در ذهنشان ماندگار نمی سازد.

استفاده از پالت رنگی مناسب در طراحی لوگو

بکار بردن پالت رنگی مناسب برای طراحی لوگو حرفه ای

هنگامی که پالت رنگی شما از رنگ های بسیاری تشکیل شده است، مخاطبان نمی توانند رنگ ها را به خوبی تشخیص دهند و تاثیر خاصی بر روی مشتری ها و مخاطبان هدف شما نخواهد گذاشت. شما باید اول از پالت رنگی استفاده کنید که با طرح گوگو شما همخوانی داشته باشد، دوم اینکه باید رنگ هایی را در پالت رنگی خود مورد استفاده قرار دهید که باهم خوانایی داشته باشند یعنی از رنگ هایی استفاده کنید که معانی و مفاهیم مشابه دارند. بطور مثال می توانید از رنجگ هایی که مکمل یکدیگر هستند مانند قرمز و مشکی استفاده کنید. اگر قصد دارید با روانشناسی رنگ ها بیشتر آشنا شوید، می توانید مقاله روانشناسی رنگ ها در طراحی لوگو حرفه ای را مطالعه کنید.

استفاده از طرح های کاربردی و ساده

استفاده از طرح های کاربردی و ساده

برای اینکه بتوانید المان ها و عناصر مهم لوگو را به مخاطبان خود معرفی کنید، باید از طرح هایی استفاده کنید که کمترین پیچیدگی را داشته باشد. تجربیات طراح لوگو حرفه ای نشان داده است، زمانی که طرح لوگو پیچیده باشد و مخاطب به راحتی نتواند آرم را درک کند، ممکن است لوگو در ذهن مخاطب ماندگار نشود. اما لوگو هایی موفقی مانند لوگو پورشه نیز وجود دارند که با وجود پیچیدگی در طراحی باز نیز تاثیر خود را بر روی مخاطبان می گذارد. این دسته از لوگو به دلیل محبوب بودن محصولات برند در ذهن مخاطبان ماندگار می شود و اگر شما قصد دارید چنین لوگویی طراحی کنید باید طی سال ها یا با بیشتر شدن شناخت مردم به لوگو برند شما می توانید از المان های بیشتی برای بروزرسانی لوگو خود استفاده کنید.

استفاده از فونت مناسب و خوانا

شما برای بکارگیری سادگی در طراحی لوگو حرفه ای باید از دسته فونت های ساده و خوانا مانند سنس سریف کلاسیک برای طراحی لوگو ساده خود استفاده کنید و آن را در گوشه یا پایین طرح خود استفاده کنید. حتی شما می توانید در برخی از لوگو های موفق مانند آرم کوکاکولا مشاهده کنید که می توان لوگو را تنها با یک فونت زیبا طراحی کرد. اما باید در نظر داشته باشید که فونتی که به کار می برید با ارزش ها و ماموریت های برند همخوانی داشته باشد.

انعطاف پذیری لوگو ساده

شما باید از لوگو برای بسیاری از جاها و مکان های تبلیغاتی استفاده کنید. شما باید لوگو را به طوری طراحی کنید که بتوانید در اندازه های متفاوت بتوانید مورد استفاده قرار دهید. شما باید در مراحل اولیه لوگو خود را در اندازه های مختلف آزمایش کنید تا کارفرما بتواند آن را هم روی سربرگ تقویم ها استفاده کند و هم برای نصب بنر های تبلیغاتی استفاده کند. 

بروزرسانی راحت

لوگویی که به دست شما طراحی می شود باید به گونه ای باشد که بتوانید هر زمان که کارفرما دستور داد آرم و نشان تجاری برند را بروزرسانی کنید. اگر در همان ابتدای طراحی لوگو را پیچیده طراحی کنید، هنگام بروز رسانی نمی توانید المان خاصی به لوگو اضافه کنید و باید از لوگو المان نیز کسر کنید. اما باید در نظر داشته باشید که لوگویی که شما طراحی می کنید باید به قدری تاثیر گذار و کامل و ساده باشد که دیگر نیازی بروزرسانی نباشد. 

جمع بندی

خوب به پایان یکی دیگر از مقالات لوگو نشان رسیدیم. لوگو نشان در این مقاله تلاش کرد که شما از اهمیت سادگی در طراحی لوگو حرفه ای خود باخبر شوید و نکاتی را رعایت کنید که لوگو ساده بهتر در ذهن مخاطب هدف شما نقش ببندد. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت کافی را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طراحی

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید

شروع سفارش

برای اطلاع از هزینه طراحی لوگو و نحوه شروع سفارش لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و یا پیغام واتساپ ارسال کنید